Žochári zostrelili Prešov

Topoľčany po heroickom výkone zariadili Prešovu iba tretiu prehru v riadnom hracom čase v aktuálnej sezóne.

Topoľčany doma porazili Prešov 6:2.Topoľčany doma porazili Prešov 6:2. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Prešov 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

V piatok podvečer boli topoľčianski diváci svedkami vynikajúceho hokejového stretnutia, v ktorom sa ani jeden z brankárov v bránke nenudil. Hostia v prvej minúte držali puk na hokejkách, ale po vysunutí Königa Duranom sa Topoľčany tešili z vedenia už v 2. minúte – 1:0. Domáci hokejisti bojovali, hádzali sa do striel a hostia tak prvú presilovku nevyužili. V 10. minúte nahadzoval puk pred brankára hostí Ďurčo a za pomoci obrancu hostí prešiel puk až do bránky – 2:0. V týchto minútach mali domáci navrch, ale dobré útočné akcie predvádzali aj útočníci Prešova. Divákom sa hokej páčil, domácich hráčov vyprevádzali do kabíny fanúšikovia mohutným potleskom. V prostrednej časti sa snažili hostia zdramatizovať zápas, ale milimetrovou prihrávkou našiel Uhnák Tábiho, ktorý takmer roztrhal sieť – 3:0. V 27. minúte sa zbytočne nechal vylúčiť Laššo a Novický spomedzi kruhov trafil nechytateľne do vinkľa – 3:1. Práve autor hosťujúceho gólu sa v 30. minúte dopustil hákovania a presilovku využil Podstavek, ktorý obkorčuľoval bránku hostí a cez brániaceho obrancu prepálil gólmana Prešova – 4:2. V záverečných sekundách sa zbytočného faulu na domáceho kapitána dopustil Tomčák a toto vylúčenie domáci potrestali gólom Krála na 5:1 v úvode záverečnej tretiny, keď ho presnou prihrávkou po akcii celého útoku našiel Uhnák, ktorý si v zápase pripísal tri asistencie. Domáci už umnou hrou hostí do zdramatizovania zápasu nepustili, hoci v 53. minúte Baláž prudkou strelou znížil na 5:2. Posledné slovo mali domáci, Laššo využil svoj dôraz pred bránkou hostí a strelil šiesty gól Topoľčian. Domáci hokejisti po výbornom a kvalitnom výkone zaslúžene vyhrali, keď im domáci fanúšikovia v záverečných dvoch minútach búrlivo aplaudovali. Z domácej strany bol za hráča zápasu vyhlásený Martin Uhnák, za hostí si ocenenie prevzal Patrik Oško.

Góly: 2. D. König, 10. J. Ďurčo, 26. L. Tábi, 32. A. Podstavek, 42. M. Král, 55. D. Laššo – 27. D. Novický, 53. M. Baláž, rozhodovali Valach – Holienka, Durmis, vylúčenia 5:6, vyššie tresty: 27. Laššo – 10. Mikolášek (obaja osobný trest 10 minút), presilovky 2:1, oslabenia 0:0, 689 divákov. HC: Halo – Durčo, Král, Nitriansky, Bystričan, Hrudík, Duran, Novik, F. Hudec – Pätoprstý, Uhnák, Tábi – König, Novák, Pekarčík – Podstavek, Laššo, Minárik – Geier, Hrabčák, J. Hudec, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Sme radi, že po víťazstve v Trnave sme bodovali naplno i v domácom zápase. Doma sme proti súperom, ktorí sú v tabuľke nad nami, ešte v riadnom hracom čase nevyhrali, keď sme prehrali s Michalovcami i so Skalicou. Chceli sme potvrdiť tri body dovezené z vonku, čo sa nám i podarilo. Myslím si, že diváci videli perfektný zápas, hoci sme sa dopustili niekoľkých chybičiek. Na druhej strane má Prešov výborné mužstvo, ktoré kvalitne korčuľuje. Konečne sme dobre zahrali i presilové hry, obetavý výkon podal v podstate každý jeden hráč. Diváci boli fantastickí, potlesk v záverečných minútach hovorí za všetko. Pre topoľčiansky hokej to bol veľmi vydarený večer. My však musíme zostať nohami pevne na zemi a aj naďalej pokračovať v začatej práci.

Ostatné výsledky 18. kola: Skalica – Trnava 3:0, Sp. Nová Ves – Pov. Bystrica 3:2, Osmos Bratislava – Michalovce 3:4pp, N. Zámky B – Dubnica 2:3pp.