Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Po klaňačke šmýkačka

Hokejisti Topoľčian si, aspoň čo sa týka bodov - vonku prehra, doma výhra, zopakovali predchádzajúci týždeň.

V Detve, rovnako ako v prvom zápase (prehrali 0:5), ani tentoraz veľmi nepochodili. Súpera síce opäť prestrieľali - ako býva v posledných zápasoch zvykom - ale ani o desať rán viac, ako mali domáci pri „slepých“ nábojoch, nepomohlo. Pri znovu inkasovaných piatich góloch mali tentokrát aspoň jeden „ostrý“. Nezlyhali však len strelci, ale aj obrancovia a brankári. „Dali sme si dva vlastné góly a tri sme dostali po zlom postavení brankárov. Zápas sa teda skončil 3:3,“ smial sa „cez slzy“ po zápase značne roztrpčený tréner Miloš Paulovič. „Herná stránka hovorila v náš prospech, ale prehrali sme rozdielom triedy. Doplatili sme na streleckú impotenciu a rozhodli výkony brankárov. Domáceho sme nevedeli prekonať ani do prázdnej bránky, zatiaľ čo súper dával góly ako po masle.“ U brankárov si hodno všimnúť zaujímavú skutočnosť. Ak si odmyslíme tú časť súťaže, keď bol Marcel Ďatelinka zranený, nevydržal on ani Oldřich Chvojka v bráne viac ako tri zápasy po sebe. Na jednej strane je síce pravda, že aspoň sú obaja v zápasovom rytme, ale zároveň mužstvu chýba jednotka a taká opora, akou bol vlani Chvojka.
Doma proti Prievidzi sa museli zaobísť bez obrancu Guričana, ktorému to nedovolili zranené triesla, hoci na rozcvičke pred zápasom to skúšal. K pätici obrancov sa tak musel presunúť Božik. Od úvodných sekúnd to bol najmä vďaka vylúčeniam rušný duel. Extraligový rozhodca Jakubec ich začal nadeľovať už od 13. sekundy a na konci bol ich počet 151 - 50 na strane domácich, 101 na strane hostí. Súčet časového úseku hry, keď sa hralo piati proti piatim, bol iba 21 minút 34 sekúnd. „Zápas sa hral v dobrej atmosfére a myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Súper zápas nezvládol a hre sa príliš nevenoval,“ povedal Peter Hurtaj, ktorý skóroval po samostatnom brejku. Už v úvodnej minúte však podobnú šancu nevyužil. „Som rád, že som trafil brankárovi po ľade medzi nohy. V prvom prípade som zakončil unáhlene, mal som si puk viac potiahnuť do bekendu. Škoda aj ďalších nevyužitých šancí.“
V tomto týždni sú na programe nezvykle až tri kolá, keď sa okrem tradičných dní hrá aj v nedeľu. Náročnosť tohto mikrocyklu pre Žochárov zvyšuje aj cestovné vyťaženie. Po piatkovom zápase doma s priamym konkurentom v boji o druhú priečku - Trnavou, hrajú v priebehu troch dní dvakrát na východe - v nedeľu v Sp. N. Vsi a hneď v utorok v Prešove.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Hádzanári do Košíc nejdú, nestihli ich pretestovať

Topoľčianski hádzanári po karanténe do extraligového kolotoča opäť nenaskočia. Sobotný zápas v Košiciach proti miestnemu tímu Crows je odložený.