Jej majiteľ Jozef Krasula mal už skúsenosti s vystavovaním a predajom výtvarného umenia, v Bratislave má deväť rokov Galériu Michalský dvor - najväčšiu slovenskú súkromnú galériu. Partizánske a Bratislava sú však neporovnateľné, čo nám potvrdila jeho manželka Dagmar Krasulová: „Bratislava, tak ako každé veľké mesto, trochu inak myslí, je tam zhluk iných ľudí, a tým, že je tam veľa inštitúcií, škôl, podnikov, bánk, tak záujem ľudí o kultúru je omnoho väčší.“
Hlavnými návštevníkmi sa teda stali školáci, ale mihne sa tu aj stredná a staršia generácia. Nadaným školákom zo základnej umeleckej školy dali v galérii možnosť vystavovať. „Dali sme priestor mladým umelcom, aby vedeli, že treba tvoriť a dá sa dostať aj do galérie.“
Galéria sa snaží hlavne zamerať na súčasnú tvorbu. „Snažíme sa prezentovať v Partizánskom to, čo sme mali v Bratislave, toho, koho poznáme a vieme, že je dobrý a je nášmu srdcu blízky. Vystavujeme len to, čo máme sami radi, takže asi ťažko sa tu bude dať vidieť abstraktné umenie,“ povedala. Otváracia výstava pred rokom predstavila diela akademického maliara Štefana Poláka, rodáka z Partizánskeho. Hlavnou záľubou Krasulovcov je však grafika. Do konca januára majú Partizánčania možnosť prezrieť si tvorbu šiestich najvýznamnejších súčasných českých grafikov ako sú napríklad Jíří Anderle, Adolf Born alebo Marína Richterová. Pre Dagmar Krasulovú je čiernym koňom výstavy grafika Vanitas II od Jiřího Anderleho. „Je mi najzrozumiteľnejší, asi každé dielo má mať nejaký príbeh, a tak sa odlišuje dobré výtvarné dielo od menej dobrého, aspoň pre mňa. Vanitas zobrazuje celý príbeh ženy.“
Zatiaľ čo zo stien na návštevníkov hľadia grafiky, v galérii si každý môže posedieť pri káve alebo rozšírenej ponuke pravého čaju. „Myslím si, že prostredie je zaujímavé a láka ľudí skúsiť to niekde inde ako v bežnej kaviarni,“ povedala na záver.