Na tomto podujatí štartujú vždy aktuálni víťazi európskych pohárových súťaží - Ligy majstrov, Pohára víťazov pohárov a pohára EHF spolu s víťazmi predchádzajúcich dvoch ročníkov Ligy majstrov a domáci usporiadateľ. V tohtoročnej šestici tak okrem Lipska boli dánske Slagelse a Vibord, rakúsky Hypo Niederösterreich, slovinská Ľubľana a macedónske Skopje.
„Bolo to fantastické podujatie,“ začal svoje rozprávanie Radoslav a pokračoval: „Hralo sa v novej architektonicky famóznej športovej aréne, ktorá mala kapacitu sedemtisíc divákov a bývala vypredaná. Ľudia sa tam prišli zabaviť a vytvorili v hľadisku skvelú kulisu. Ešte teraz mi chodia po tele zimomriavky. Na medzinárodnom fóre som už zažil aj zápasy pred šesťtisícovou búrlivou kulisou, napríklad v Azerbajdžane, ale toto bolo niečo výnimočné. Z dvojice rozhodcov priviedol vždy každý jedno družstvo a nástup bol pri laserovom svetle v tme. Pri záverečnom ceremoniáli zase nechýbal ohňostroj a víťaznú trofej priniesla žena zahalená do červených farieb, ktorú spúšťali na lane zo stropu haly. Všetko toto bolo len vyvrcholením skvelej úrovne celého podujatia.“
Poďme však k samotným zápasom. Tých sa hralo spolu osem, po tri v dvoch skupinách a záverečné dva o 3. miesto a finále. Koľko z nich rozhodovali Slováci? „Keďže tam okrem nás boli rozhodcovské páry z Nemecka a Francúzska, viedla každá dvojica dva zápasy v skupinách. My sme mali duel Hypo - Slagelse, ktorý sa skončil vysokým víťazstvom Rakúšaniek, a súboj o víťazstvo v skupine Ľubľana - Skopje, v ktorom o dva góly vyhrali Slovinky. V hodnotení nám nevytýkali takmer žiadne chyby, preto nám pridelili ešte duel o tretie miesto medzi domácim Lipskom a Skopje. Bol to veľmi náročný duel. Družstvá sa celý zápas ťahali o každý gól. Navyše Európska hádzanárska federácia EHF iba druhýkrát v histórii povolila premietať sporné okamžiky na veľkoplošnej obrazovke. Ak sme teda niečo odpískali zle a záber dokázal, že to tak nebolo, diváci na to reagovali. Dalo by sa povedať, že rozhodcov ‘vyzliekli donaha’. Po tomto malom finále, ktoré o gól vyhrali domáce, nás prišiel na ihrisko osobne pochváliť aj prezident EHF Tor Lian z Nórska.“
Na podujatí sa predstavila aj slovenská hráčka Marcela Vlčková, ktorá hrá za Lipsko. „V druhom zápase sa zranila, a tak na súboj o bronz nenastúpila.“
Pripravili organizátori pre rozhodcov nejaký program aj mimo zápasov? „Pripravili a bol dosť bohatý. Prijali nás na tamojšej radnici, zobrali priamo do centra satelitnej televíznej stanice v Lipsku, ktorá vysielala aj zápasy turnaja, i na nový futbalový štadión v tomto meste, na ktorom sa budú hrať majstrovstvá sveta v roku 2006.“
Zostáva veriť, že sa naplnia predpoklady, že po troch mládežníckych európskych šampionátoch bol tento turnaj pre mladého 30-ročného topoľčianskeho rozhodcu odrazovým mostíkom na „veľké“ majstrovstvá dospelých starého kontinentu.