Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Tuhý boj o elitnú spoločnosť

Po jasnom prvom zápase mnohí Topoľčany už odpisovali, ale ich hráči ukázali, že majú naozaj bojovné srdce. V ďalších dvoch otočili sériu vo svoj prospech, ale hostia si v štvrtom zobrali "požičané" späť.

Piaty súboj v Dubnici sa skončil v pondelok večer po našej uzávierke a komentár z neho prinesieme v budúcom čísle. Tento týždeň sa táto séria uzavrie a definitívne sa skončí ligová sezóna na Slovensku. V Topvar aréne sa bude určite hrať ešte jeden zápas, a to v stredu o 17.00 h. Žochári, neváhajte a príďte povzbudiť svojich! Za snahu a výborné výsledky počas celej sezóny si to určite zaslúžia. A pri troche šťastia bude možno aj čosi, s čím donedávna vôbec nikto nerátal. Druhý zápas Strach nechali doma Z vysokej prehry v prvom zápase sa Topoľčany poučili a na druhý deň po prvom zápase podali oveľa zodpovednejší výkon. V úvode mali domáci dve čisté šance, ale brankár Žochárov svojich spoluhráčov podržal a tí si v prvej tretine vypracovali dvojgólový náskok. V druhej tretine sa však opäť začali dopúšťať faulov a od 21. do 33. min. mali päť vylúčených hráčov po sebe. V oslabeniach sa nesmiernou bojovnosťou i vďaka skvelému M. Ďatelinkovi ubránili, ale stálo ich to mnoho fyzických síl a domácim sa predsa len podarilo streliť kontaktný gól. Topoľčanom sa však v tomto zápase darili presilovky, a keď v nich v záverečnej časti pridali ďalšie dva góly (spolu ich v zápase premenili tri), viedli už 4:1. Exceloval najmä prvý útok, ktorý dal prvý, druhý i tretí gól. V ďalšej početnej výhode hostí Dubnica v závere ešte skórovala, ale to už bola len kozmetická úprava výsledku. Tréner Miloš Paulovič: „Zmenili sme formácie, keď sme začali so štyrmi kompletnými päťkami, i systém hry, a hlavne v prvej tretine sme hrali viac dopredu. Strach sme nechali v Topoľčanoch a snažili sme sa hrať hru, ktorú sme predvádzali v prvej lige, čo sa nám aj podarilo. Škoda ďalších nevyužitých šancí v prvej tretine, ktorá sa mohla skončiť výraznejšie, ale zase na druhej strane nás výrazne podržal brankár Ďatelinka. V ďalšom priebehu sme znovu zostávali viac stáť, uchýlili sme sa k faulom a situácia sa skomplikovala. Stratili sme tempo, museli sme sa viac zamerať na bránenie a zredukovať aj formácie. V tretej tretine sme si ale zasa svojou hrou víťazstvo podržali.“ Obranca Peter Huba - junior, autor štvrtého gólu: „Po zmenách v zostave som hral spolu s Mlezivom, inak susedom z činžiaka. A svojmu predošlému partnerovi z obrany Hruškovi som sľúbil, že dám gól. A aj sa to podarilo. Videl som pred bránou Hurtaja, tak som mu to nahadzoval na teč, ale napokon to preskočilo hokejku jemu, aj brankárovi. Podľa mňa bolo v tomto zápase dôležité, že sme prvé góly dali my. Po vypadnutí juniorky, ktorá sa už nedala v extralige zachrániť, by som bol rád, keby sme aspoň s mužmi postúpili a vynulovala sa tak moja bilancia. Po zranení vo štvťfinále so Spišskou Novou Vsou som už trénerovi povedal, že so sezónou končím. On ma presvedčil, aby som sa vrátil, že sa bude hrať ešte dlho a o veľa, a teraz nebanujem.“ Tretí zápas Góly až v závere Úvodná tretina prvého zápasu na topoľčianskom ľade bola skôr taktická, s neveľa šancami, ktorých mala viac Dubnica. Pomohli jej k tomu aj dve vylúčenia domácich v úvodných siedmich minútach. Až potom mali dve početné výhody aj domáci a hra sa trochu vyrovnala. V druhej tretine hostia zvýšili tempo a zatlačili domácich pred vlastnú bránu. Tí však vďaka skvelému brankárovi a nesmiernej bojovnosti hráčov odolávali. Dlhé čakanie na gól pretrhli až v 50. min. domáci a onedlho pridali ďalší gól. Hostia však zbrane nezložili, 138 sekúnd pred koncom znížili a v záverečnej power-play poriadne Žochárom „podkúrili“, ale tí sa aj za prispenia žrde ubránili. Tréner Miloš Paulovič: „Doma sme nechceli hru veľmi otvoriť, išli sme dopredu len jedným hráčom a zaistili sme stredné pásmo. Chceli sme hrať na štyri kompletné formácie, ale znovu sme sa nevyvarovali zbytočných faulov, a tak sa od začiatku dostali do hry len tri päťky. Hralo sa kto z koho. Pred záverečnou tretinou som hráčom povedal, že kto dá gól, vyhrá. Našťastie sme to boli my a vzápätí sme dali ďalší. V závere sme si ale po chybe zbytočne urobili ‚nervák‘. Oporou bol brankár M. Ďatelinka, dobre zahrali obrancovia - až na niektoré chyby - i prvý útok.“ Marek Náhlik - autor vedúceho gólu: „Pred gólom som povedal Hruškovi, že nech to tam hodí žabkou a ja dám gól. Som rád, že to tak bolo. Zápas bol dosť fyzicky aj psychicky náročný. Štvrtá formácia vôbec do hry nezasiahla. Dlho bolo 0:0, čo sme si všetci uvedomovali a bolo to vidieť aj na našej hre. Boli sme trošku nervózni a sem-tam tie puky nešli tam, kde by mali. Práve spresnenie prihrávok a pristupovanie k súperovým hráčom, aby sme ich zatlačili, nám tréner v kabíne prízvukoval.“ Zápas pre zranenie triesla nedohral obranca Kutňanský, ktorý chýbal aj v ďalšom zápase. Štvrtý zápas Strelec sa nenašiel Bol to opak predchádzajúceho duelu. V prvej tretine mali domáci štyri presilovky, ale dokonca ani 80-sekundovú o dvoch hráčov nevyužili. Boli to hostia, ktorí druhú z dvoch v úvodnej tretine premenili na otvárací gól. Ako sa neskôr ukázalo, opäť sa neporušila tradícia, keď vo všetkých štyroch doterajších zápasoch vyhralo vždy mužstvo, ktoré dalo prvý gól. V druhej tretine dostalo až po šesť hráčov na oboch stranách menšie tresty, ktoré hru často prerušovali, a hoci viac šancí mali domáci, gólovo sa nepresadil ani jeden zo súperov. V tretej tretine domáci súpera jasne prestrieľali - pomer striel 14:5, ale hosťujúci brankár bol neprekonateľný a všetky nebezpečné situácie vyriešil. Šesť minút pred koncom sa domácim po psychickom zlyhaní jedného z hráčov hostí naskytla päťminútová presilovka, ale v snahe vyrovnať zabudli na zadné dvierka a hostia z brejku dali druhý a ešte v rovnakom oslabení otraseným Žochárom aj tretí gól. Tréner Miloš Paulovič: „Začali sme lepšie ako predchádzajúci domáci zápas, ale nevedeli sme si podržať puk v kľúčových momentoch, ako v presilovke o dvoch hráčov. V oslabení sme potom dostali gól, keď sme si nepokryli voľného hráča pred bránou. Potom sa od nás odklonilo aj šťastie. V závere sme v snahe vyrovnať urobili chybu, za ktorú nás hostia potrestali. Séria je vyrovnaná, pokračuje ďalej.“ Kapitán Peter Šmotlák: „Vychytal nás súperov brankár, ktorému sme nevedeli dať gól. V tomto zápase nám to nebolo súdené. Škoda presiloviek. Paradoxne tá záverečná päťminútová nám skôr uškodila. Výsledok je pre nás krutý. Séria sa začína prakticky odznova a ešte sa do Topoľčian určite vráti.“

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?