Partizánske - Šurany 24:17 (11:9)
Slávia: Halmová, Kluková - Hýllová 6, Školková 3, Bezeková, H. Janšáková 2, Szabová 3, Káchová 3, Páleníková, Gálová, Kopečná, Púčiková 3, Popluhárová 2, Z. Janšáková 2.
Pok. hody: 0 - 3/3; vylúčené: 1 - 7.
150 divákov, rozhodcovia Nagy - Rondoš.
V priemernom zápase, v ktorom už „o nič“ nešlo, sa domáce síce v úvode ujali vedenia, ale v 10. min. prehrávali 3:7. Po oddychovom čase sa spamätali, otočili na 9:7 a dvojgólový náskok do polčasu udržali. Po zmene strán začali hrať agresívnejšie v obrane, nútili súpera k chybám a náskok zvýšili na 4 góly. Ten si udržiavali prakticky až do konca a v samom závere ho ešte zvýraznili. Zaujímavosťou je, že už v druhom zápase po sebe nehádzalo Partizánske sedmičku.
(mab)
Bánovce - Slavia
25:37 (15:18)
GABOR: M. Rychtárechová, Čížová, Žemberová - Antalová 12/2, Ferjancová 2, Z. Rychtárechová 3, L. Grachová 2, Hajská 3/1, Panovčíková 1, Novosadová 2, Janáčová.
Pok. hody: 4/3 - 4/3; vylúčené: 2 - 6.
100 divákov, rozhodcovia Haščík - Oťapka.
Domáce kvôli zraneniam mali možnosť striedať do poľa len dve hráčky, čo sa na ich výkone postupne aj prejavilo. Pokiaľ držali s hostkami krok, bola ich hra dobrá. Vyrovnanú partiu hrali s Pražankami, niečo viac ako dvadsať minút. V 5. min. bol stav 3:3, v 10. min. 6:6 a v 16. min. domáce viedli 11:9. V 22. min. hostky opäť vyrovnali na 13:13 a o ďalšie tri minúty už domáce prehrávali 13:16. Trojgólový polčasový rozdiel (15:18) sa v druhom polčase onedlho zvýraznil - 38. min. 16:24. Domáce zahadzovali aj vyložené šance a v 54. min. už prehrávali o desať 24:34 a napokon sa s interligou rozlúčili dvanásťgólovou prehrou.
(mab)
Ostatné výsledky: Zlín - Bohunice 28:26, Šaľa - Veselí 34:25, Olomouc - B. Bystrica 22:38, Michalovce - voľno.
6. Bánovce 20 3 0 17 480:682 6
Prvé štyri družstvá postupujú do play off, Bánovce zostupujú do I. ligy.
PLAY OFF M-SR
Semifinále - sobota 23. 4. a nedeľa 24. 4.: Michalovce - Partizánske, Šaľa - B. Bystrica.
Hrá sa na 3 víťazné zápasy. Ďalšie termíny: 30. 4., prípadne 1. 5. (v Partizánskom a B. Bystrici) a 4. 5. (v Michalovciach a v Šali).
Partizánske - realisti, Bánovce budú prehodnocovať
Dvadsiate druhé kolo uzavrelo III. ročník spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárok. V ďalšej časti už budú bojovať družstvá z oboch krajín samostatne o národné tituly a medaily. Z dvojice našich zástupcov bude hrať Partizánske v play off a po viacerých rokoch sa konečne pokúsi získať medailu. Bánovce majú iné starosti, po dvoch rokoch zostupujú do I. ligy, keď zrejme nebudú mať také šťastie ako vlani Šurany, ktoré nechali za sebou, ale nikto z ďalších slovenských celkov sa do súťaže nechcel prihlásiť. Teraz sú vraj vážnymi uchádzačmi ŠKP Štart Bratislava a Trenčín.
Tibor Csollár (tréner Partizánskeho): „V semifinále sú reálne favoritom Michalovce, ale pokúsime sa im sťažiť cestu do finále. Zrejme viac šancí budeme mať v boji o bronz proti Banskej Bystrici, ktorá v súčasnej dobe nemá takú formu.“
Štefan Grach (podpredseda Bánoviec): „Budeme sa musieť zamyslieť, ako ďalej. Určite prehodnotíme hráčske zmluvy. Niektorým hráčkam, ktoré si to výkonmi zaslúžia, ich zlepšíme. Iným, ktoré neodviedli to, čo sme od nich čakali, ich budeme musieť stiahnuť, alebo sa s nimi aj rozlúčiť.“

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Nové ohnisko v Topoľčanoch i v Jacovciach

Za aktuálny týždeň pribudlo v okrese Topoľčany až 232 prípadov pozitívne testovaných ľudí na COVID-19. Početnejšie prípady sa objavili v zariadeniach pre seniorov v Topoľčanoch i v Jacovciach.

Zariadenie pre seniorov Komfort.

V Topoľčanoch sa môžete dať pretestovať na 24 miestach

Mesto Topoľčany odporúčame navštíviť odberové miesto podľa miesta bydliska.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.