Bánovce na jar neprehrali!
Dohrávané 16. kolo
Topoľčany - Myjava/T. Lúka 0:1 (0:0)
Gól: 56. Ľ. Zverec.
Topoľčanci sa v prvom polčase síce snažili, ale výsledkom boli iba tri nepremenené vyložené šance. Jednu spálil Mikuška, druhú Šmitala a tretiu Buday. Hostia boli do prestávky neškodní, lenže boli to práve oni, kto po zmene strán udrel ako prvý. V trme-vrme pred Balážom sa najlepšie zorientoval kapitán Zverec a kopaničiari si aj jeho zásluhou napokon odviezli všetky tri body. Domáci síce robili všetko pre to, aby vydolovali aspoň bod, lenže ich muška zostala do konca zápasu nepresná.
Pred 150 divákmi rozhodoval Panák, ŽK: Bačík, Buday - Zverec.
MFK TOPVAR: Baláž - Čuhák, Buday, Matušík, Teplanský, Bačík, Schwarz, Uhrík, Murko (52. Mucha), Mikuška (59. Mihálik), Šmitala (71. Klas).
(val)
Bánovce - L. Rovne 1:0 (0:0)
Gól: 73. J. Valach.
Väčšinu zápasu mali na kopačkách domáci, ale gólovo ju dokázali vyjadriť až v druhom dejstve. Bánovčania mali dostatok streleckých pokusov, lenže v prvom polčase využiť nedokázali ani jeden. Po zmene strán začali opäť aktívnejšie domáci a výsledkom ich tlaku bol jediný gól. Po ňom sa prebrali aj hostia, niekoľkokrát nebezpečne zaútočili, ale P. Igaz si udržal čisté konto až do konca.
Pred 150 divákmi rozhodoval Hádek, ŽK: Kadlec, Martinka.
SPARTAK: P. Igaz - M. Igaz (88. Olbert), Stano, Jurčák, Filín, Kolieska, Mezovský, Slovák (67. Valach), Zita, Šebo, Jančovič (77. Jandák).
(bul)
Komárno - J. Bohunice 1:1 (1:1), 15. J. Nagy - 23. M. Németh.
Vráble - Púchov B 1:0 (0:0), 75. J. Ürge.
N. Zámky - Štúrovo 1:0 (1:0), 24. Sepeši.
Nemšová - N. Mesto 1:0 (0:0), 64. Laco.
Senica - Trnava B 0:3 (0:2), 12. Strečanský, 39. Bartoš, 86. Šebík.
Levice - D. Vestenice 1:5 (1:3), 39. Pleva - 6. a 74. Bárta, 24. a 51. Katrena, 5. Masarovič.
20. kolo
Topoľčany - N. Mesto 2:1 (2:0)
Góly: 18. Mikuška, 44. Teplanský - 47. P. Šupka.
V 10. min. Schwarzov pokus vytlačil Minárik na roh, po ktorom sériu hlavičiek zakončil Teplanský strelou z voleja tesne vedľa. Na opačnej strane unikol po krídle M. Bogora, ale chýbala finálna prihrávka. V 18. min. po dlhom pase z polovice ihriska Mucha pred šestnástkou prehlavičkoval súpera a osamotený Mikuška povedľa brankára otvoril skóre. Domáci mali potom až do záveru polčasu územnú prevahu. Ich šance sa rodili najmä po rohových kopoch, keď vo vzduchu kraľoval Teplanský. V 42. min. po rohu hlavičku Muchu brankár vyrazil do žrde. O minútu po trestnom kope Budaya P. Šupka takmer prekonal svojho brankára a z následného rohu Teplanský nekompromisne hlavou zvýšil. Lenže hostia už o tri minúty kontrovali. Dvojica Gabriš, P. Bogora rozohrala trestný kop, Baláž centrovanú loptu podbehol a P. Šupka ju poslal do prázdnej brány. V 62. min. Minárik po rohu len s námahou vytlačil hlavičku Čuháka. V 67. a 73. min. mali veľké šance hostia, ale hlavičku A. Šupku Baláž na dvakrát kryl a strela P. Bogoru z uhla povedľa vybiehajúceho brankára tesne minula cieľ. V 75. min. opäť po rohu hlavičkoval voľný Mucha zblízka len na brankára, ktorý o pár sekúnd zneškodnil aj strelu Mikušku zo 6 m. Mikuška mal čistú šancu aj v poslednej minúte, ale vystrelil iba do sediaceho brankára.
Pred 190 divákmi rozhodoval Hádek, ŽK: Bačík - Omasta.
MFK TOPVAR: Baláž - Čuhák, Bačík, Teplanský, Šmitala, Schwarz (63. Balázs), Matušík (79. Hlobik), Uhrík (58. Mihálik), Buday, Mikuška, Mucha. Tréner A. Farkaš.
Matúš BAJZÍK
Bánovce - Štúrovo 0:0
V Bánovciach sa hral kvalitný treťoligový futbal. Pričinili sa oň obe mužstvá, o čosi viac však domáci hráči. Od prvých minút sa pustili do súpera a hra sa väčšinou odohrávala na polovici hostí. V 10. min. po dlhom centri M. Igaza tesne minul roh Prohaszkovej brány Slovák a o dve minúty si to zopakoval po centri Šeba. Vzápätí zasa Šebo po dlhom výkope brankára P. Igaza takmer na šestnástku prebral loptu a prudko zakončoval, jeho strelu Prohaszka kryl. V 19. min. rozhodca prehliadol dva po sebe idúce ostré zákroky na Šebove členky, avšak jeho odplácanie už videl a poslal ho pod sprchy. Spartakovci boli aj v početnom oslabení lepším mužstvom a naďalej hrali aktívne. Do prestávky strieľali na Prohaszkovu bránu Mezovský, Slovák, Filin, ku gólu im chýbala presnejšia muška. V druhom polčase mali domáci sľubné príležitosti najmä po akciách s chuťou hrajúceho Slováka, ktorý niekoľkokrát unikol po ľavej strane, jeho centre zakončovali Zita a Mezovský tesne vedľa, alebo odvracala obrana hostí na rohy. Gól na hlave mal v 72. min. aj Jurčák, jeho hlavička len tesne minula Prohaszkovu bránu. Poslednú štvrťhodinku, keď už Spartakovci nechceli najmä inkasovať, sa pokúsili o obrat hostia. V 75. min. vo výbornej pozícii tesne minul odkrytý roh bánovskej brány Horňan a po azda jedinom nedorozumení v obrane domácich sa rútil sám na Igaza Vrtiel, jeho strelu však brankár domácich vyrazil.
Pred 300 divákmi rozhodoval Panák, ŽK: Filin - Marsal, Harhovský, Urbán, ČK: 19. Šebo (Bánovce).
SPARTAK: P. Igaz - M. Igaz, Filin, Jurčák, Stano, Zita, Mezovský, Kolieska, Slovák (90. Olbert), Šebo, Jančovič (56. Valach). Tréner: P. Ančic.
Peter BULÍK
N. Zámky - Trnava B 1:2 (0:0), 54. Zsák - 55. Bartoš, 63. Mackovčin.
Komárno - Levice 1:1 (0:1), 71. Kamendy (11 m) - 11. Pleva (11 m).
Myjava/T. Lúka - Púchov B 2:0 (1:0), 16. a 59. Zríni.
Vráble - D. Vestenice 2:0 (0:0), 49. Štefanka (11 m), 54. Pánik.
Nemšová - Senica 2:0 (0:0), 49. M. Sabatka, 75. Bahno.
L. Rovne - J. Bohunice 4:1 (3:1), 6. a 41. Detko, 22. Šatka, 71. Václavík - 20. Karol.
16. Senica 20 0 2 18 10:57 2
21. kolo - sobota 23. 4. o 16.00 h: D. Vestenice - N. Zámky, N. Mesto - L. Rovne; nedeľa 24. 4. o 16.00 h: Nemšová - Bánovce, Senica - Komárno, Levice - Vráble, Trnava B - Topoľčany (10.00 v Hrnčiarovciach), J. Bohunice - Myjava/T. Lúka, Púchov B - Štúrovo (10.30). Dohrávky 17. kola - streda 20. 4. o 16.00 h: Myjava/T. Lúka - L. Rovne, Púchov B - N. Zámky.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?