V derby zápase radosť pre MFK

Topoľčianske ženy doma porazili Bánovce.

II. LIGA - SKUPINA B

Topoľčany – Bánovce 3:1 (1:0)

Michal Fridrich (tréner Topoľčian): Derby zápas ponúkol všetko, čo mal – výborné nasadenie na oboch stranách aj dostatočný počet gólov. Od úvodných minút domáce družstvo začalo aktívne a držalo loptu na kopačkách. Vyložené šance sme si však nevypracovali. V predfinálnej, respektíve finálnej fáze, sme robili nevynútené chyby, z čoho dokázali ťažiť hosťujúce dievčatá a peknou kolmicou vysunuli do brejku ich útočníčku, ktorá však namierila vedľa. Od tohto momentu opraty zápasu prebrali domáce dievčatá. Veľmi aktívna Helbichová najskôr opečiatkovala brvno a následne nechala vyniknúť brankárku ŽFK Ďuračiovú po peknej strele. Po jednom z centrov práve na Helbichovú si nešťastne hosťujúca hráčka zrazila loptu do brány a vyhrávali sme 1:0. Do polčasu sme viac-menej iba držali loptu a vyloženú príležitosť si nevypracoval ani jeden tím. Do druhého polčasu sme nastúpili poloaktívne, čo sa aj prejavilo v dianí na ihrisku. Bánovce prevzali na desať minút iniciatívu a využívali kolmé lopty, ktoré sme však dokázali zablokovať. Udrelo na opačnej strane a to vďaka Špankovej, ktorá sa rútila na brankárku hostiek. Tá bola pri jej strele do ľavej spodnej časti brány bezmocná – 2:0. Avšak, o päť minút po veľmi podobnej akcii sa podarilo hostkám znížiť na 2:1. Bánovciam mierne po góle narástli krídla, ale dokázali sme ich eliminovať už v zárodku. Posledných 25 minút bolo opäť v našej réžii. Súperky sme už do ničoho nepustili, pričom gólový účet opäť zveľadila Nikola Španková, ktorá po rohu Helbichovej a výbornej hlavičke Masarykovej, zakončovala prakticky do prázdnej brány. Do konca zápasu sme mali ešte niekoľko dobrých šancí, ale príležitosti Helbichovej, Špankovej či Petríkovej ostali bez gólového efektu. S výkonom som spokojný, najmä čo sa týka prvého polčasu. Začiatok druhého polčasu bol opäť rozpačitý, ale kvalita tentokrát mierne prevyšovala na našej strane a zaslúžene sme vyhrali. Bol to veľmi náročný zápas vo veľmi teplom počasí, ale baby to zvládli. Som veľmi rád, že počúvam pozitívne ohlasy aj ľudí z tribún najmä na výkon, čo je pre moju prácu a naše napredovanie veľmi dôležité. O týždeň sa predstavíme ako hosťujúci tím na pôde Považskej Bystrice. Snáď sa nám podarí z tohto náročného zápasu priniesť domov nejaký bod, keďže každý jeden bod bude v konkurencii týchto tímov dôležitý.

Góly: 31. vlastný (M. Igazová), 56. a 72. N. Španková – 61. K. Griačová. R Buranský, 150. MFK: Jakubičková – Peciarová (51. Urbanová), Chrenková, Masaryková, Pistová, Komová (61. Naňová), Jánošová, N. Španková (82. V. Španková), Helbichová, Petríková (89. Klačanská), Jenisová. ŽFK: Ďuráčiová – N. Griačová, Igazová (82. Hlavačková), Flimelová, Beňadiková, Filová, Kluvancová, K. Griačová, Hrabalová (64. Vaneková), Jakubíková, Poláčeková.

Ostatné výsledky: Or. Podzámok – Beluša 0:1, L. Mikuláš – Horná Nitra 0:2, Trenčín – Ružomberok 5:3, P. Bystrica mala voľno.

1. Trenčín        3          2          1          0          14:7     7

2. Topoľčany   3          2          0          1          5:5       6

3. Horná Nitra 3          1          1          1          6:5       4

4. P. Bystrica   2          1          1          0          5:4       4

5. Beluša          3          1          1          1          3:7       4

6. Podzámok   2          1          0          1          4:2       3

7. Ružomberok            3          1          0          2          8:8       3

8. Bánovce      2          0          1          1          3:5       1

9. L. Mikuláš   3          0          1          2          2:7       1