Bánovce vyhrali vonku, Tempo doma s debaklom

Štvrtá liga pokračovala cez víkend ďalším kolom.

Futbalisti Bánoviec.(Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

J. Bohunice – Bánovce 1:2 (0:0)

V príjemnom počasí a v slušnej kulise sa v prvom polčase odohrával väčšinou medzišestnástkový futbal. Prvá polhodina patrila domácim, paradoxne mohli po chybe obrancu udrieť hostia, ktorý hrali na rýchle protiútoky a organizačne pôsobili počas celého zápasu na vysokej úrovni. Vyšlo im to až v druhom polčase, keď napádajúci hráč vypichol loptu Jakubičkovi a prihral pred bránu Mrocekovi, ktorý nemohol nedať – 0:1. Domáci zvýšili aktivitu v snahe o vyrovnanie a tá vyústila do ruky a následného pokutového kopu, ktorý premenil Krajčovič – 1:1. Okamžite po rozohrávke však hostia podnikli kombinačnú akciu, domáca obrana nezachytila spätnú prihrávku a Oravec zblízka gólom pod brvno opäť poslal hostí do vedenia. Zvyšok stretnutia sa niesol vo zvýšenej aktivite domácich, no vyrovnať sa nepodarilo Pavlíkovi, ktorého hlavičku zastavila konštrukcia brány a rovnako tak ani Machovičovi či Krajčovičovi. Hostia aj naďalej hrozili z brejkov, ale stav sa už nezmenil a Bánovce sa udržali na čele.
Góly: 66. P. Krajčovič (11m) – 46. Mrocek, 66. Oravec. R. Hulínek, ŽK: Machovič, 100 divákov. SPARTAK: Bohunský – Poštrk, Mrocek, Líška, Jambor (90. Borcha), Olej (85. Minárik), Svatík, Gajdošík, Ondráš, Marko (56. Oravec), Szabó. Tréner M. Slovák.

(STC)

Partizánske – Malženice 0:8 (0:4)

V 5. minúte Křapka z rohu posadil loptu na Kompasovu hlavu, no z následnej skrumáže domáci nedokázali pretlačit loptu do siete. O tri minúty Kučera po ľavej strane vnikol do šestnástky, ale jeho prihrávka sa nedostala k číhajúcemu Repovi. V 18. minúte Sedláček rozbehol rýchlu akciu, loptu posunul Kučerkovi, no na jeho gólový center do päťky nikto z domácich hrotov nedočiahol. V 21. minúte Kučera z poliacej čiary prešprintoval cez trojicu hráčov hostí, jeho zakončenie z uhla Močko vytlačil a následnú Kučerkovu razantnú krížnu prízemnú strelu odvrátila obrana Malženíc z bránkovej čiary. O dve minúty sa ale radovali hostia, keď Pikulík z priameho kopu z osemnástich metrov pos-lal loptu do pravého horného rohu. V 27. minúte prišiel pre domácich ďalší smolný moment, keď si Benkovského nepresnú strelu spoza šestnástky usmernil do vlastnej siete Kučerka. Ďalší knokaut hostia zasadili domácim v 36. minúte, keď najskôr Zdychavský vyrazil Lulovičov prudký center, no loptu z druhej vlny napálil do siete Benkovský. Na druhej strane v 39. minúte Kučerove zakončenie z deviatich metrov zastavili obrancovia hostí. V 43. minúte im vyšiel signál pri štandardke, keď Vdovjak posunul loptu Benkovskému a ten ju spoza šestnástky utešene upratal do ľavého vinkľa. V 49. minúte mal zníženie na pravačke Bohuš, avšak po Křapkovom centri z prvej netrafil loptu ideálne a Močko ju bez problémov schoval v rukaviciach. O dve minúty tak prišiel ďalší trest, keď Benkovský poslal kolmicou do úniku Reháka a ten z nájazdu nezaváhal. V 59. minúte neuveriteľne efektívni hostia opäť udreli, keď Rehák posadil center na Hlúkovu hlavu do päťky a poltucet bol na svete. V 64. minúte predviedol po ľavej strane peknú akciu Balážik a Gogolák zasúval loptu na 0:7 a to ešte v 69. minúte Zdychavský uspel zoči-voči Balážikovi. Ten o tri minúty zahrával rohovoý kop a sieť tento raz napol nikým nekrytý Chynoradský. Kalich horkosti si domáci vypili až do dna, keď v 87. minúte Kučera našiel nadých-nutým centrom v malom vápne voľného Oberta, no ten hlavou v tutovke minul.
Góly: 23. Pikulík, 27., 36. a 43. Benkovský, 51. Rehák, 59. Hlúk, 64. Gogolák, 72. Chynoradský. R. Černej, ČK: 88. Vdovjak (Malženice). 120 divákov. TEMPO: Zdychavský – Kompas (70. Preťo), Nový (40. Bohuš), Obert, Nižňanský, Sedláček, Křapka, Blaho, M. Kučerka, M. Repa (46. T. Jambor), Š. Kučera, tréner: M. Maťaše.

(MP)

Tr. Stankovce – Šimonovany 1:0 (0:0)

V zápase sa predstavili dva technicky vyspelé kolektívy, preto sa dal očakávať kvalitný futbal. Úvod zápasu patril hosťom zo Šimonovian, ktorí sa od začiatku pustili do útočenia. Hra sa potom vyrovnala a aj hráči Trenč. Stankoviec predvádzali útočné akcie. Snahy oboch kolektívov však končili pred šestnástkami. Hral sa rýchly, technický futbal a hra bola vyrovnaná. Do prvej šance sa dostal v 13. minúte Hazda, ale jeho prudkú strelu k tyči brankár hostí vytlačil na roh. V 16. minúte zahrával štandardnú situáciu Čibík, ale mieril vedľa. Hostia pri protiútokoch skúšali streľbu z diaľky, ale tieto strely nemohli Zemanoviča ohroziť. Dlhé minúty sa potom hralo bez šancí a bez ohrozenia súperovej brány. Mužstvá predvádzali kvalitný futbal, ale najviac však chýbala streľba. V závere 1. polčasu boli iniciatívnejší hráči Šimonovian a ich útoky boli veľmi nebezpečné. Domáca obrana však stačila útočné snahy hostí eliminovať a čo prešlo na bránu bezpečne kryl Zemanovič. Aj v druhom polčase sa hral technický a útočný futbal. Hra bola naďalej vyrovnaná, ale streľby na bránu bolo veľmi málo. Hostia v 55. minúte po rohovom kope urobili závar pred Zemanovičom, ale nič z toho nevyťažili. Naopak, hneď z protiútoku sa dostal do brejku Ďuráči a svoje sólo zakončil gólom – 1:0. Hra bola aj po úvodnom góle naďalej otvorená a bojovalo sa o každú loptu. V 72. minúte predviedol sólovú akciu Marcinát, išiel sám na súperovu bránu, ale Gramblička ho vychytal. V 80. minúte mal gólovú šancu hosťujúci Kodaj, ale hlavičkoval tesne vedľa tyče. V 85. minúte kopal Rybanský priamy kop z hranice šestnástky a trafil brvno. Hráči Šimonovian sa v závere zápasu snažili o vyrovnanie, ale hráči Tr. Stankoviec taktickou hrou zvrat v zápase nepripustili a vo veľmi kvalitnom zápase si pripísali 3 cenné body.
Gól: 55. Ďuráči, R Darnadi, 250. ŠK SLOVAN: Grambička – Oravec (56. Laurinec), Mi. Oršula, Rusňák, Žiak, Kotula (50. Varga), Chrenko, Ma. Oršula, Reichel (67. Jakubík), Kodaj, Rybanský.