V derby neuznali rozhodcovia gól

Bánovce s prvou prehrou, v Partizánskom bolo 700 divákov.

Futbalová lopta - ilustračka.(Zdroj: Vlado Miček)

Partizánske – Šimonovany 1:1 (1:0)

Už v 3. minúte po Blahom vyhratom súboji Kučera z pätnástich metrov pálil nad. V 7. minúte musel Gramblička boxovať od pravej žrde Nižňanského razantný pokus zo štandarty. O dve minúty Slivka kolmicou vysunul Kučerku, no ten svoj nájazd zakončil mimo troch žrdí. Na druhej strany Kodaj z otočky z dvadsiatich metrov strieľal vedľa pravej tyče. V 28. minúte po Chrenkovom prieniku po ľavej strane a následnom centri Kotula umiestnenou hlavičkou od pravej žrde poslal loptu za Zdychavského chrbát, ale radosť hostí utlmila zdvihnutá zástavka postranného rozhodcu, ktorý signalizoval údajnú loptu v aute ešte pred odcentrovaním. O minútu však udrelo na druhej strane, keď Blaho z pravej strany poslal center pred malé vápno, kde Kučera vyhral hlavičkový súboj v zovretí Halása a Martina Oršulu. V 37. minúte Kotulov center z priameho kopu našiel hlavu Miroslava Oršulu a Zdychavský na bránkovej čiare vyrazil loptu na roh. V 42. minúte Blaho dlhým pasom za obranu hostí poslal do brejku Kučeru, no Gramblička mu umne zmenšil strelecký uhol. O minútu Slivka vyslal do úniku Kučeru a aj tentoraz vyhral mikrosúboj Gramblička. V 47. minúte Chrenkova dalekonosná tiahla strela presvišťala tesne nad brvnom domácej bránky. V 55. minúte sa už Slovan na radosť svojej početnej skupiny fanúšikov dočkal, keď Rybanský pred veľkým vápnom posunul loptu Bartovi, ktorý ju technickou parádou upratal do ľavého vinkľa. V 57. minúte bol Gramblička skôr pri lopte než Kučera, ktorého uvoľnil kolmicou Nižňanský. Ten o štyri minúty z rohu našiel na zadnej žrdi Slivku, ktorý hlavou z troch metrov minul odkrytú bránku Slovana. Na druhej strane v 63. minúte zazvonila pravá spojnica po Rybanského elegantne zrealizovanej štandardke. V 71. minúte Slivka získal pred šestnástkou loptu, posunul ju do tutovky Kučerovi, ktorý zoči-voči Grambličkovi znovu stroskotal a jeho následnu hlavičku odvrátil spred bránkovej čiary do bezpečia Miroslav Oršula. V 88. minúte Kučera využil svoju kozmickú rýchlosť, s Repom sa dostali do prečíslenia, no jeho prihrávku v poslednej chvíli zastavil vracajúci sa Barta. O minútu po Oravcovom rohu mal víťazný gól na kopačke Miroslav Oršula, ale z desiatich metrov pálil do oblakov.

Góly: 29. Kučera – 55. Barta. R Volf, 700. TEMPO: Zdychavský – Kompas, Preťo, Nový, Obert, Nižňanský, Sedláček, Blaho, Slivka, Kučerka (78. Repa), Kučera. SLOVAN: Gramblička – Martin Oršula, Halás, Rybanský (68. Oravec), Miroslav Oršula, Varga, Barta, Kotula (59. Laurinec), Chrenko, Kodaj (46. Jakubík), Sobota.

(MP)

Boleráz – Bánovce 2:0 (0:0)

Domáci sa po prehre v Hlohovci doma počas náročných anglických týždňov vytiahli a pripravili hosťom prvú prehru. Bánovce umne prehusťovali stred poľa, a tak bola o vyložené príležitosti núdza. Z hostí mohol otvoriť skóre Szabó a Jambor, z domácej strany sa do siete pýtal pokus Mackovčína. A práve domáci kapitán bol tým, ktorému sa to v druhom polčase podarilo – 1:0. Hostia zostali zaskočení, domáci naopak, boli povzbudení a krížnou strelou zvyšoval na 2:0 Blaško. To už aj Bánovce prepli na iný stupeň a začali mať viac loptu pod kontrolou, no proti zníženiu bol dvakrát domáci Hrivňák a raz pokus stečovala domáca obrana. Boleráz nakoniec zvyšujúci sa tlak hostí ustál a pripravil im prvú prehru.

Góly: 59. Mackovčín, 64. Blaško. R. Kollárik, 150 divákov. SPARTAK: Bohunský – Poštrk, Mrocek (65. Marko), Líška, Kosiba (78. Mášik), Jambor, Olej (31. Oravec), Svatík, Gajdošík, Ondrás, Szabó. Tréner M. Slovák.