Sobota, 15. december, 2018 | Meniny má Ivica

Vonku o desať gólov

Topoľčianski hádzanári si do tabuľky pripísali ďalšie dva body.

Malacky - Topoľčany 23:33 (11:17)

Hosťujúce Topoľčany boli favoritom stretnutia a v Malackách získali aj povinné dva body. Topoľčany po góle Ďurčeka viedli 0:1, ale domáci hráči otočili do 8. minúty stav na 4:2. Michalka so Žilinčíkom rýchlo vyrovnali na 4:4, v 13. minúte Hlinka poslal hostí opäť do vedenia – 5:6. Domáci zahodili sedmičku a síce Topoľčany mali v priebehu dvoch minút až dvoch vylúčených hráčov, zverenci Pavla Farářa sa po góle Klačanského v 18. minúte ujali už štvorgólového vedenia – 6:10. Domáci ešte raz stiahli na rozdiel dvoch gólov – 8:10, ale postupne Topoľčany navyšovali vedenie. Po góloch J. Urbana zo sedmičky a Klačanského šli Topoľčany do šatne so šesťgólovým náskokom – 11:17. Po zmene strán pokračovali hostia v tlaku a postupne navyšovali svoje vedenie. Už v 44. minúte po góle Klačanského bol rozdiel desaťgólový – 16:26 a to ešte Ivanov upravil na 16:27. V záverečnej desaťminútovke si hostia držali pohodlný náskok a zápas tak doviedli do úspešného, a hlavne víťazného, konca.

Rozhodovali Veselka – Zubo, vylúčenia 5 – 9, ČK: 40.  Škoda (Malacky), pokutové hody: 3/1 – 4/3, 215 divákov. HK AGRO: Meluš, P. Králik, Javorček – J. Briatka 2, Klačanský 3/1, Michalka, Ivanytsia 1, Miženko 2, Ivanov 4, Cigáň 4, Hlinka 1, Jadroň 3, Ďurček 2, Žilinčík 4, Urban 5/2, tréner P. Farář.

Pavel Farář (tréner): Potvrdilo sa, že to nebude ľahký zápas, na čo som chlapcov aj pred zápasom upozorňoval. Od začiatku sme udávali tempo, v polovici prvého polčasu sme prečkali niekoľko oslabení, kde však chlapci obrovskou bojovnosťou nedovolili domácim zdramatizovať zápas. Postupne sa začala prejavovať naša väčšia fyzická pripravenosť a po zmene strán sa tak na palubovku dostali už aj všetci hráči z lavičky, vrátané aj trojice brankárov.

Ostatné výsledky: Hlohovec – Šaľa 29:31, Pezinok – Modra 23:38, Prešov – ŠKP Bratislava 37:18, P. Bystrica – N. Zámky odložené na 27. 9. Dohrávka: N. Zámky – Prešov 31:32.

1. Šaľa   3    3    0    0    107:72    6

2. Prešov 3    3    0    0    99:76 6

3. Topoľčany    3    2    0    1    85:76 4

4. Modra  3    2    0    1    80:83 4

5. P. Bystrica  2    1    0    1    51:39 2

6. N. Zámky     2    1    0    1    59:56 2

7. Hlohovec     3    1    0    2    78:83 2

8. ŠKP Ba 3    1    0    2    75:87 2