Štvrtok, 17. január, 2019 | Meniny má Nataša

Nováčik z Bábu zbíjal v Jacovciach+FOTO

Jacovce s ambicióznym nováčikom súťaže prišli o domácu jesennú neporaziteľnosť.

Jacovce sa síce v druhom polčase ujali vedenia, tri body si odviezli hostia.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Jacovce - Báb 1:2 (0:0)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, kde v úvode mali hostia dve sľubné šance. Na druhej strane po rohu Bajzíka v 13. minúte mieri P. Švec tesne nad bránku. V 30. minúte sa vo vyloženej šanci ocitol M. Švec, ktorý z desiatich metrov netrafil bránku. Po zmene strán začali domáci s tlakom, súpera zavreli na jeho polovičku a Jacovce kopali tri rohy v rade. Po jednom z nich napálil M. Švec do tyče, no odrazenú loptu poslal do siete Desat. Domáci sa však akoby po góle uspokojili a nechali hrať rýchlonohých hostí. Tí už o osem minút mohli vyrovnať, po trme-vrme vykopával loptu z bránkovej čiary Desat. Na druhej strane pokus P. Šveca vyškriabal brankár hostí na brvno. V 69. minúte nechali domáci zadáci až príliš veľa priestoru Lukášovi Takáčovi, ktorý peknou umiestnenou strelou vyrovnal na 1:1. Po góle založili hostia ďalšiu kombinačnú akciu, Kurej peknou strelou pri tyč poslal Báb do vedenia – 1:2. Brvno sa zatriaslo aj na bránke Jacoviec, keď nebezpečne pálil Kurej. Hostia v závere ovládli hru, kombinačnými prihrávkami sa dostávali do prečíslenia, tri tutovky ale leteli len tesne vedľa bránky Uhlára. Nováčik z Bábu v Jacovciach zaslúžene vyhral.

Hosťujúci hráči toto víťazstvo zároveň venujú tajomníkovi klubu Ivanovi Vajzerovi, ktorý v pondelok slávi 50. narodeniny. A zároveň aj hráčovi Ľubošovi Takáčovi k jeho dnešným meninám.

Góly: 53. D. Desat – 69. L. Takáč, 71. M. Kurej. R Petránek, 200. TJ DRUŠTEVNÍK: Uhlár – Beňo, Desat, Bajzík (78. Kúdela), Rusňák, P. Švec (73. Buček), M. Švec, Kaman (73. Bujna), Chrenko, Majba, Bukvay. ŠK: Ďurina – Kriška, Švihorík, Raček, Ľ. Takáč, Porubský (90. Chudovan), Kurej, Hrdlica, L. Takáč, J. Omelina, Grobarčík (78. Kriška).

Aktuálne výsledky a tabuľku si nájdete v utorkovom vydaní MY Topoľčianske noviny Dnešok.

Niektoré pamiatky bojujú s nedostatkom financií

Mnohé pamiatky na našom území postupne ničí zub času, iným sa podarilo vrátiť zašlú slávu.

Daniel Hayden dostal do vzduchu aj rozprávkové bytosti

Väčšina súčiastok dronov sa dá kúpiť v internetových obchodoch. Spojiť ich s rozprávkami však ešte nikoho nenapadlo.

Si nadšenec lyžovania, miluješ hory a dobrodružstvo?

Tak hľadáme práve teba! Staň sa spolu s ďalšími 4 účastníkmi súčasťou slovenského tímu a nastúp v Zell am See proti reprezentantom z Česka, Maďarska, Nemecka a Rakúska v INTERSPORT 5-COUNTRIE'S-CHALLENGE.

Bánovce organizovali turnaj, nestratil sa ani MS Šport

V Športovej hale v Bánovciach sa uskutočnil medzinárodný futsalový turnaj. Okrem slovenských tímov pricestovala z Čiech aj Slavia Praha.