Bánovce vonku vyhrali, Šimonovany s remízou

V IV. lige Severozápad sa zrodili opäť zaujímavé výsledky.

ilustr. fotoilustr. foto (Zdroj: archív)

Domaniža – Šimonovany 2:2 (1:1)

V 10. minúte pohrozili hostia Oravcovou strelou nad. Potom sa hra kúskovala, až v 32. minúte po protiútoku a strele M. Košúta sa dostal M. Šterdas k odrazenej lopte a z päťky ju poslal do siete – 1:0. V 35. minúte po rohu Oršula pätičkou trafil žrď. O štyri minúty po samostatnej akcii Laurincovu strelu Kubiš vyrazil na roh. V 42. minúte po nepriamom kope hlavičkoval do siete Chrenko – 1:1. V 60. minúte po nepriamom kope Sviteka lopta skončila tesne nad brvnom. Osem minút pred koncom po skrumáži Rusnák dostal hostí do vedenia. Po dlhom centri P. Kardoša v 88. minúte M. Košút neuspel, v 90. min Valjent z priameho kopu obstrelil múr, no jeho strelu Gramblička vyrazil na roh. Predĺžený center Miroslava Kvaššaya Svobodom dorazil do siete M. Šterdas – 2:2.

Góly: 32. a 90. M. Šterdas – 43. Chrenko, 82. Rusnák. Rozhodoval Bogár, 140 divákov. ŠIMONOVANY: Gramblička – Oršula, Oravec (90. Reichel), Rusnák, Varga, Kotula (69. Sobota), Laurinec (63. Barta), Chrenko, Jakubík, Halás, Rybanský.

RADO HAVIAR

Holíč – Partizánske 4:1 (2:1)

V netradičný hrací deň pre Holíč, v sobotu, sa hral zápas mužstiev okupujúcich spodok tabuľky. Prvý polčas tomu ale nasadením nezodpovedal a obe mužstvá predvádzali svižný futbal. Už v 8. minúte zakončoval nebezpečne Tomáš Slovík, no až o minútku neskôr svojím druhým pokusom otvoril skóre zápasu – 1:0. Ďalší gól mohol v 11. minúte pridať Privrel, no skvelým zákrokom sa blysol hosťujúci gólman Zdychavský. Hostia sa pripomenuli v 14. minúte, no Blaho svojím pokusom prestrelil bránku. V 37. minúte bol v šestnástke faulovaný Privrel a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Tomáš Milota. Keď už sa schyľovalo k polčasovej prestávke, udreli hostia a v 44. minúte Slivka hlavou zakončil zahrávaný rohový kop na 2:1. Druhý polčas sa ani nezačal, keď sa v 47. minúte rútil na bránku Španka a tesne pred šestnástkou ho fauloval Preťo za cenu červenej karty. Priamy kop si postavil Nečas a peknou strelou pod brvno ho gólovo premenil na 3:1. Oslabení hostia mohli zápas ešte zdramatizovať, no v 64. minúte trafili len tyč Ravasovej bránky. Pri chuti hrajúci Tomáš Milota zobral loptu z pozície stopéra, prekľučkoval s ňou celé ihrisko a až v šestnástke hostí ho zastavil Sedláček, za čo s prižmúrením oka obdržal od rozhodcu len žltú kartu. Pokutový kop tentoraz premenil Tomáš Slovík a uzavrel gólom i celkové skóre zápasu na 4:1.

Góly: 9. a 69. T. Slovík (druhý z 11 m), 38. T. Milota (11 m), 49. M. Nečas – 44. S. Slivka. R Husár, ČK: 47. Preťo (Partizánske), 100 divákov. TEMPO: Zdychavský – Jambor, Preťo, Sedláček, Bohuš, Blaho, Křapka, Slivka, Nižňanský, Kučera (86. Repa), Kučerka (52. Kompas).

Tr. Teplice – Bánovce 0:4 (0:2)

Trenčianske Teplice privítali nedávneho lídra súťaže, a aj keď oba tímy boli oslabené o hráčov, ktorí reprezentovali mužstvo FC Letka na turnaji Ligy majstrov v malom futbale v Maribore, predvádzali kvalitný futbal. Zápas bol od úvodnej minúty vyrovnaný a hra prebiehala medzi šestnástkami. Domáci doplatili na nedôslednosť pri bránení štandardiek a do polčasu bolo po góloch Ondráša a Mroceka 0:2. V druhom polčase sa Tr. Teplice nevzdali. Domáci tréner sa hru snažil oživiť striedaniami. Po ďalších nezrovnalostiach v ich defenzíve však Ondráš a Oravec pridali ďalšie dva góly. Šancu na skorigovanie stavu mal Ružička, ale jeho „obaľovačka“ iba „lízala“ brvno. Bánovce si zaslúžene odviezli všetky body.

Góly: 33. a 76. Ondráš, 37. Mrocek, 84. Oravec. R Kasznár, 100 divákov. BÁNOVCE: Grman – Poštrk (81. Borcha), Oravec, Mrocek, Liška (81. Minárik), Kosiba, Svatík, Gajdošík, Ondráš, Marko (56. Olej), Szabó. Tréner: M. Slovák.

JAROSLAV RUŽIČKA

Jaslovské Bohunice – Boleráz 2:2 (0:1), 67. Dobiš, 90. Krajčovič (11 m) – 15. Blaško, 68. Klačo.

Hlohovec – Prečín 4:2 (1:2), 44. a 84. Ivanič, 83. Suchánek (11 m), 86. Andrássy – 4. Blaško, 25. Orávik.

Tr. Stankovce – Vrbové 4:1 (3:1), 10. Puna, 20. Záhumenský, 39. Antošík, 84. Poruban – 41. Michálek.

N. Dubnica – Malženice 0:0.

Borčice – Častkovce 2:0 (1:0), 36. a 84. Novák.

Myjava B mala voľno.

1. Borčice       8          7          1          0          25:3     22

2. Bánovce      9          7          1          1          25:8     22

3. Častkovce   9          4          4          1          13:7     16

4. J. Bohunice 10        4          4          2          12:9     16

5. Tr. Stankovce         9          4          2          3          10:7     14

10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 296

Miera pozitivity z víkendového skríningu je nad dve percentá.

28m

Skríningové testovanie v Topoľčanoch prebieha i dnes. Od zajtra potrebujú občania platný certifikát (potvrdenie) o negatívnom výsledku z testu.

9 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.