Hádzanári viedli už 13:0!

Topoľčianski hádzanári mali v Modre famózny vstup do zápasu.

Hádzanári už v sobotu odohrajú domáci zápas proti N. Zámkom.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Modra – Topoľčany 18:31 (5:17)

Hádzanári Topoľčian vstúpili do zápasu ako z veľkej knihy. Brankár Michal Meluš v úvode zavrel topoľčiansku bránku a hosťujúci strelci navyšovali vedenie. A tak v 18. minúte po góle Ivanytsiu viedli Topoľčany už neuveriteľným výsledkom – 0:13. Domáci až v 19. minúte strelili prvý gól, keď Jakubík znížil na 1:13. Prvý polčas tak Topoľčany vyhrali pohodlne 5:17. V druhom polčase sa do hry už dostali aj všetci hráči z lavičky a Topoľčany si tak jasne dokráčali za povinnými dvomi bodmi. V zápase si hostia udržiavali náskok, a stretnutie doviedli do zaslúženého konca.

Teraz čaká hádzanárov Topoľčian príprava na sobotný zápas, v ktorom na domácej palubovke od 18.00 hod. privítajú Nové Zámky.

Rozhodovali Cipov – Klus, vylúčenia 6:5, pokutové hody: 2/1 – 3/2, 200 divákov. HK AGRO: Meluš, Javorček – J. Briatka 5, Klačanský 3/2, Michalka 2, Ivanytsia 5, Miženko 1, Ivanov 1, Cigáň 6, Hlinka 4, Jadroň 1, Ďurček, M. Urban 1, Žilinčík 2, J. Urban, tréner P. Farář.

Pavel Farář (tréner): Do zápasu sme vstúpili fantastickým spôsobom. Chlapci výborne bránili a súper nebol schopný ohroziť našu bránku. Aj keď už prešli nejaké strely, tak v prvom polčase si výborne v bránke počínal Meluš, v druhom na jeho výkon nadviazal aj Javorček. Prvý gól domáca Modra strelila až v 19. minúte, keď sme vyhrávali už 13:0, čím o osude zápasu bolo už rozhodnuté. My sme v prvom polčase strieľali góly hlavne z rýchlych protiútokov. Za výkon najmä v prvom polčase si všetci hráči zaslúžia pochvalu, výborné bolo najmä nasadenie v obrane.

Ostatné výsledky: Nové Zámky – Malacky 37:28, ŠKP Bratislava – P. Bystrica 30:30, Pezinok – Hlohovec 19:38, Šaľa – Prešov odložené. Predohrávka: Modra – Prešov 23:34.

1. Prešov         4          4          0          0          133:99 8

2. Šaľa            3          3          0          0          107:72 6

3. Topoľčany  4          3          0          1          116:94 6

4. Hlohovec    4          2          0          2          116:102           4

5. N. Zámky   3          2          0          1          96:84   4

6. Modra         5          2          0          3          121:148           4

7. P. Bystrica  3          1          1          1          81:69   3

8. ŠKP Ba       4          1          1          2          105:117           3

9. Malacky      4          0          0          4          86:127 0

10. Pezinok     4          0          0          4          87:136 0

Ďalší program: 1. 10. (sobota) o 18.00 h: Topoľčany – N. Zámky.