Agro potešilo výkonom+FOTO

Topoľčianski hádzanári v domácom zápase jasne porazili Nové Zámky.

Topoľčany doma zaslúžene vyhrali.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – N. Zámky 36:29 (18:13)

V Topoľčanoch sa očakával zaujímavý zápas, pretože hostia vyhrali v Hlohovci i na Považí a sú zatiaľ jedným z prekvapení celej súťaže. Domáci pomýšľali na zisk dvoch bodov po góloch Žilinčíka a Hlinku viedlo Agro 2:0. V domácej bránke dostal príležitosť Patrik Králik, ktorý zastúpil chorľavého Meluša fantasticky. Domáca obrana v zápase fungovala skvele, a keď aj lopta prešla, výborný P. Králik chytal pokusy hostí. V 8. minúte po góle Hlinku viedli domáci 5:1. Domáci si na navyšovanie skóre pomáhali aj s hrou bez brankára, kedy do poľa miesto neho naskočil ďalší hráč. Tento signál domácemu Agru vychádzal až nad očakávanie dobre. Ani gól Masaryka v 9. minúte a zníženie na 5:2 nezabránil domácim vo výbornej hre a Topoľčany v 11. minúte upravili už na 7:2. Následne ale hostia hrali presilovku šiestich proti štyrom takmer sto sekúnd, ale hostia upravili len 8:5. Topoľčany stále držali sľubný štvorgólový náskok, v 24. minúte dokonca Miženko upravil už na 15:10, aby po dvoch ďalších výborných zákrokov P. Králika bol po góle J. Urbana zo sedmičky už 16:10. Hostia ešte do polčasu zdramatizovali zápas znížením na 18:13. Po zmene strán si domáci hádzanári udržiavali štyri až päťgólový náskok, no po sérii štyroch gólov a výborných zákrokov P. Králika bol stav 47. minúte po góle Ivanytsiu už 29:20. Hostia ešte raz stiahli manko na šesť gólov, Topoľčany už ale zaslúžene víťazstvo z rúk nepustili. Domáce Agro sa prezentovalo kvalitnou obranou a rýchlymi protiútokmi. Topoľčany svojou hrou divákov potešili.

Rozhodovali Haščík – Sivák, vylúčenia: 8 – 6, ČK: 59. Vadkerti (N. Zámky) za tri vylúčenia, pokutové hody: 6/4 – 4/3, 520 divákov. HK AGRO: Meluš, P. Králik, Javorček – Klačanský 5/1, J. Briatka 3, Michalka, Ivanytsia 7, Miženko 2, Ivanov, Cigáň 6, Hlinka 4, Jadroň 1, Ďurček 3, M. Urban, Žilinčík 1, J. Urban 4/3.

Pavel Farář (tréner): Vedeli sme, že nás čaká poriadne ťažký zápas, pretože Nové Zámky mali dobrú formu, čo potvrdzovali v predošlých zápasoch. Úprimne si myslím, že formu sme mali aj my, keďže sme ťahali víťaznú šnúru, hoci sme hrali o niečo s ľahšími súpermi. Chalanom som upozorňoval, že nás nečaká nič ľahkého, ale bojovnosť, nasadenie a vôľa po víťazstve nás neopúšťala po celý zápas. Už aj naša hra mala určité prvky, ktoré spadajú do mojej predstavy. Som rád, že nám opäť výborne fungovala obrana. Skvele si v zápase počínal aj mladý brankár Patrik Králik, ktorý zastúpil Meluša v bránke, nakoľko Meluš bol celý týždeň na antibiotikách a ležal v posteli. Samozrejme, čakáme na skoré uzdravenie brankárskej jednotky, je to predsa len ikona tímu. V piatok cestujeme do ŠKP Bratislava. Sme tímom, ktorý chce hrať o popredné priečky, a tak do Bratislavy si ideme po dva body. Doma musíme vyhrávať zápasy s každým a od súperov musíme nosiť body ako najviac to pôjde.

Ostatné výsledky:  Hlohovec – Modra 33:19, P. Bystrica – Šaľa 30:28, Malacky – ŠKP Bratislava 29:29. Dohrávka: Pov. Bystrica – N. Zámky 30:36.

1. Prešov 4    4    0    0    133:99    8

2. Topoľčany    5    4    0    1    152:123   8

3. Šaľa   4    3    0    1    135:102   6

4. Hlohovec     5    3    0    2    149:121   6

5. N. Zámky     5    3    0    2    161:150   6

6. P. Bystrica  5    2    1    2    141:133   5

7. ŠKP Ba 5    1    2    2    134:146   4

8. Modra  6    2    0    4    140:181   4