Rebeli s dvomi výhrami

Vo Vrútkach a v Kežmarku sa hrali zápasy prvého turnaja Extraligy U14. Plný počet bodov má po nich iba Spišská Belá.

Kategória U14 na prvom turnaji vyhrala dva zápasy, raz prehrala.Kategória U14 na prvom turnaji vyhrala dva zápasy, raz prehrala. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Topoľčanci vycestovali na 1. extraligové kolo v kategórii U14 do Vrútok aj napriek tomu, že družstvo nebolo kompletné, lebo niektorí hráči mali hokejové povinnosti za kadetov a niektorí sú ešte zranení. Topoľčanci ale verili, že prinesú nejaké body aj z vonku.

HBK Kometa Vrútky – ŠK Rebels 91 Topoľčany 1:4 (Tvrdík 2, Hodál, Šimune). Na prvý zápas nastúpili Topoľčany s veľkým rešpektom proti domácemu favoritovi turnaja. Zo začiatku bola hra veľmi vyrovnaná a Topoľčany sa ujali vedenia 0:1. Domáci do konca tretiny vyrovnali šťastným gólom na 1:1, a zápas sa opäť začínal odznova. V 2. tretine prevzali Rebeli iniciatívu do svojich rúk a aj priebeh celého zápasu po troch góloch strhli na svoju stranu. Zaslúžene tak Topoľčany vyhrali a tým aj získali prvé dva body do tabuľky.

ŠK Rebels 91 Topoľčany – L2 Hockey Gajary Flames 1:4 (Benko). V druhom zápase si Topoľčany verili a aj priebeh zápasu a prvej tretiny mal jasnú záležitosť. Topoľčany mali drvivú prevahu a veľa šancí. Rebeli ale dokázali premeniť iba jednu príležitosť, a tak po prvej tretine vyhrávali len 1:0. Druhú tretinu začali Topoľčany s veľkým tlakom, ale hostia so šťastím po ojedinelej strele vyrovnali na 1:1. V snahe strhnúť výsledok na svoju stranu Topoľčany opäť pritlačili súpera, ale z rýchleho protiútoku šli Gajary do vedenia – 1:2. Tri minúty pred koncom sa Topoľčany pokúsili o hru bez brankára, v ktorej nevyužili dve dobré príležitosti, no súper pri vyhodený loptičky vsietil ďalší gól – 1:3. V poslednej minúte hostia pridali aj štvrtý úder do topoľčianskej bránky, čím konečný výsledok je až príliš krutý pre Topoľčany. V celom zápase boli Topoľčany lepším tímom, ale šťastena sa od Rebelov odklonila.

HBK Medokýš Martin – ŠK Rebels 91 Topoľčany 1:3 (Šimune, Hodál, Matejíček). Na posledný zápas nastupovali Rebeli so skromnou dušičkou, keďže Martin dokázal v predchádzajúcich zápasoch vyhrať z Gajarmi a remizovať s Devínskou Novou Vsou. Martin bol v úplnej pohode, na rozdiel od Topoľčian, ktoré prehrali nešťastný zápas. Chlapci aj napriek všetkému verili, že keď dodržia disciplínu, tak môžu tento zápas zvládnuť. Zápas bol veľmi vyrovnaný a aj priebeh prvej tretiny. Súper bol nedisciplinovaný a Topoľčany hneď v úvode hrali presilovku. Pri početnej výhode opäť súper fauloval dokonca na 5 min, a Topoľčany tak presilovku päť na tri využili na otvorenie skóre – 1:0. Do druhej tretiny vstupovali Topoľčany tiež v početnej výhode päť na štyri, počas ktorej Rebeli zvýšili na 2:0. Druhú tretinu mali Topoľčany úplne pod kontrolou a ešte pridali jeden gól na 3:0, čo súpera položilo. V závere zápasu pri nepozornosti hráčov Topoľčian dokázal Martin znížiť na konečných 3:1.

ŠK REBELS: Marek Brna, Martin Benko, Samuel Šimune, Samuel Hodál, Christopher Tvrdík, Timotej Kopecký, Tomáš Matejíček, Dávid Krajčík, Erik Mrižo, Roland Boledovič, Marek Grác, Mário Krátky, Martin Daniš, tréner Martin Benko st.

Ostatné výsledky: Martin – Gajary Flames 1:0, Kometa Vrútky – HBC Iepurii DNV 2:2, Martin – HBC Iepurii DNV 0:0, Kometa Vrútky – Gajary Flames 3:4, Worms Kežmarok – HK Sršne Košice 4:3, Sršne Košice – MŠK Spišská Belá 1:12, Worms Kežmarok – THK Juniors Spišské Vlachy 4:1, Sršne Košice – THK Juniors Spišské Vlachy 4:5, Worms Kežmarok – MŠK Spišská Belá 1:4.

Tabuľka po 1. turnaji:

1. Sp. Belá      2          2          0          0          16:2     4

2. Gajary Flames        3          2          0          1          8:5       4

3. Topoľčany  3          2          0          1          8:6       4

4. Worms Kežmarok  3          2          0          1          9:8       4

5. Martin         3          1          1          1          2:3       3

6. Iepurii DNV           2          0          2          0          2:2       2

7. Spišské Vlachy       2          1          0          1          6:8       2

8. Kometa Vrútky      3          0          1          2          6:10     1

9. HK Sršne Košice    3          0          0          3          8:21     0

Nakoľko je v súťaži až 9 tímov z celého Slovenska, hrá sa turnajovým spôsobom raz do mesiaca, každú nedeľu na 2 miestach súčasne. Body sa sčítavajú do tabuľky z každého turnaja.

Slovo po turnaji:

Martin Benko st. (tréner): S priebehom turnaja sme sa presvedčili, že tento rok bude naozaj kategória U14 veľmi vyrovnaná a bude záležať na tom, v akom zložení sa dokážu mužstvá na jednotlivé turnaje dostaviť. Nepoznáme silu súperov na východe, ale podľa výsledkov bude opäť top lídrom Spišská Belá a asi aj Kežmarok. Silné sú mužstvá z Bratislavy i Martina, ale aj my chceme v tejto kategórii pomútiť vody a umiestniť sa čo najlepšie. V tomto turnaji sme získali z 3 zápasov dve výhry a jednu prehru, čo nie je najhoršie, ale sme sklamaní zo zápasu z Gajarmi, kde výsledok vôbec nezodpovedá našej hre i šanciam v zápase. Keby sme zvládli aj tento zápas, boli by sme nad mieru spokojní. Na druhej strane môžeme byť spokojní, v akej zostave sme dokázali uhrať body, a že máme v zálohe ešte 5 vynikajúcich hráčov (dátum narodenia 2003 a 2004 a jedno dievča 2001). Budeme naozaj silní, ak nastúpime v plnej sile. Bohužiaľ, určite budeme môcť nastúpiť v plnej sile až po konci hokejovej sezóny, keďže chalani majú hokejové zápasy v nedeľu a sú ostaršení, čo je pre nich veľmi dobre a som rád, že sa presadzujú aj medzi staršími hráčmi, v čom im veľmi držím palce. My musíme byť iba trpezliví a vydržať na ich pomoc až na záverečných turnajoch a pravdepodobne aj na majstrovstvách Slovenska, ktoré chceme organizovať v Topoľčanoch. Pre náš klub je organizácia týchto majstrovstiev prioritou tohto ročníka, a preto pevne veríme, že uspejeme s kandidatúrou a Slovenský hokejbalový zväz nám vyj-de v ústrety, aj keď to bude veľmi ťažké. Na ďalší turnaj cestujeme na východ Slovenska do Spišskej Belej, hrať sa bude v októbri.