Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Hokejisti doma za tri body

Zverenci trénera Ľubomíra Hurtaja si pripísali do tabuľky cenné tri body.

Topoľčany doma vyhrali v riadnom hracom čase.Topoľčany doma vyhrali v riadnom hracom čase. (Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Topoľčany – Pov. Bystrica 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

V úvode zápasu sa hral vyrovnaný hokej, v ktorom obe mužstvá výborne pokrývali svoje obranné modré čiary. V 6. minúte ale Zlocha ideálne našiel Klímu, ktorý prepálil domáceho Račka – 0:1. Hostia sa ale z gólu radovali len minútu, keď sa po akcii celej päťky domácich k odrazenému puku dostal Dobrý, ktorý vyrovnal na 1:1. Hostia následne hrali presilovku, ale domáca obrana odolala. V prostrednej časti sa opäť hral vyrovnaný hokej, v ktorom obaja brankári predviedli viacero skvelých zákrokov. V 34. minúte unikol Priganc, ktorý nabil Laššovi a Topoľčany šli po prvýkrát v zápase do vedenia – 2:1. Domáca päťka po góle zostala na ľade a po ďalšej akcii si domáci útočníci úlohy vymenili, Laššo nahral Prigancovi, ktorý zaskočil hosťujúceho Hričinu – 3:1. Hostia po tomto góle zostali zaskočení, domáci hráči udávali tempo hry až do konca prostrednej časti. V záverečnej tretine sa domáci stiahli, čakali, čo súper vymyslí. Hostia z Považia sa ale dopúšťali zbytočných faulov a Topoľčany hrali štyri presilovky v rade. V nich síce súpera zatlačili do vlastnej obrannej tretiny, ale topoľčianski zakončovatelia sa radšej ponúkali, než by niekto aj vystrelil. Hostia v oslabení len vyhadzovali puky a Topoľčany si tak už tri body udržali.

Góly: 7. Ľ. Dobrý, 34. D. Laššo, 35. D. Priganc – 6. L. Klíma. Rozhodovali Valachovič – D. Konc, Gajdošek, vylúčenia 2:6, presilovky a oslabenia 0:0, 530. HC: Račko – Bystričan, Kudelj, Guoth, Piterka, Král, Kohút, Ficel, Gašparovič – Kluka, Pekarčík, Szalay – Štefanka, Dobrý, Šimun – Priganc, Laššo, Šuba – Šťastný, Hudec, Ružička, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Cez týždeň sme mali veľkú maródku, a preto nás trojbodový zisk veľmi teší. Avšak, predvedená hra z našej strany nebola optimálna, sklamali ma najmä presilovky. Tam to musí niekto zobrať na seba a nie len neustále posúvať puk dookola...

Ostatné výsledky 10. kola: Martin B – Prešov 2:9, Sp. Nová Ves – Skalica 2:4, Trnava – Detva 4:3, Pov. Bystrica – Michalovce 3:7, Topoľčany mali voľno.

Ostatné výsledky 11. kola: Detva – Michalovce 2:3sn, Skalica – Trnava 4:3sn, Prešov – Sp. Nová Ves 4:2, Martin – Orange 20 4:5.

1. Michalovce 11        8          1          0          2          51:21   26

2. Detva          10        6          0          1          3          44:23   19

3. Prešov         10        5          1          1          3          37:27   18

4. Sp. Nová Ves         11        5          1          0          5          36:31   17

5. Skalica        11        5          1          0          5          35:31   17

6. Topoľčany  10        5          1          0          4          26:24   17

7. Trnava         10        4          0          3          3          27:36   15

8. Pov. Bystrica          11        2          0          0          9          19:42   6

9. Martin B     10        2          0          0          8          18:51   6

-. Orange 20    6          3          0          0          3          14:21   9

Ďalší program: 12. 10. (streda) o 17.00 h: Martin B – Topoľčany, 14. 10. (piatok) o 18.00 h: Topoľčany – Sp. Nová Ves.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Od 1. januára 2021 je novým prepravcom mestskej autobusovej dopravy v Topoľčanoch spoločnosť Freibus SLOVAKIA s.r.o. Občanov a návštevníkov tak čaká modernejšie, jednoduchšie a komfortnejšie cestovanie.

1 h
Geraldina Apponnyi bola jediná európska kráľovná s americkým pôvodom. Jej matka bola dcéra amerického diplomata. Podľa genealógov bol americký prezident Nixon jej vzdialený bratanec.

Uplynuli už desiatky rokov, čo sa po chodbách Oponického kaštieľa prechádzala budúca albánska kráľovná Geraldina Apponyi. Aj napriek neúprosnému času je tu dodnes cítiť jej odkaz a prítomnosť.

9 h
V piatok sa aj vďaka online registrácii veľké rady pred odberovými miestami netvorili.

Skríningové testovanie prebieha už od pondelka a bude trvať do 27. januára. V sobotu a v nedeľu sa do testovania zapoja aj takmer všetky obce v okrese Topoľčany.