Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

V boji o prvé miesto rozhodli domáci po zmene strán

Bánovce u lídra nepochodili, Šimonovany doma opäť bez bodu.

Šimonovany sa nachádzajú v obrovskom útlme, prehrali aj druhý domáci zápas v rade.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Borčice – Bánovce 4:1 (1:1)

Domáci si od úvodu vytvorili hernú prevahu, do prvej gólovej šance sa dostali v 10. minúte, keď strelu Mačinu Bohunský vyrazil na roh, po ktorom hlavička jedného z domácich preletela tesne nad brvno. Hostia sa osmelili v 14. minúte po priamom kope Líšku, ale lopta skončila mimo brány. V 19. minúte urobil brankár hostí chybu, ktorú vzápätí napravil, keď Mačinovu hlavičku vytlačil nad bránu. Obrana hostí zachraňovala na bránkovej čiare po strele Sivu v 20. minúte a v 21. minúte sa Bohunský vyznamenal po strele Nováka. V 27. minúte unikol Barčík, no jeho strieľaný center nenašiel adresáta. Skóre otvoril v 29. minúte Augustini po prihrávke Barčíka. Vedenie mohol zvýšiť v 32. minúte Novák, ale z päťky vysoko prestrelil. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo v 35. minúte a po centri Mroceka Poštrk vyrovnal. Hostia mohli v 37. minúte dať druhý gól, ale Jambor loptu na jedenástke zle trafil. V úvode druhej časti v 47. minúte Novák mieril tesne vedľa a na druhej strane v 48. minúte Líška netrafil loptu na päťke. V 52. a v 53. minúte brankár Bohunský zmaril strely Barčíka, Nováka a Mačinu. V 56. minúte trafil Barčík žrď a v 58. minúte po jeho rohu Siva hlavou dal na 2:1. Tretí gól pridal v 64. minúte Petruš utešenou strelou z 20 metrov. Borčice ovládli hru a ich výhru spečatil nekompromisnou strelou v 75. minúte Barčík. Vedenie mohli v 83. a v 89. minúte zvýšiť Barčík a Novák, ale ich strely tesne minuli cieľ.

Góly: 29. Augustini, 58. Siva, 64. Petruš, 75. Barčík – 36. Poštrk. Rozhodoval Otrubčák, 450 divákov. BÁNOVCE: Bohunský – Borcha, Poštrk, Mrocek (79. Oravec), Líška, Kosiba, Jambor, V. Gajdošík, Ondráš, Marko (69. Olej), Szabó.

Šimonovany – Častkovce 0:2 (0:1)

Domáce mužstvo trápiace sa v posledných zápasoch ani v tomto zápase neprekročilo svoj tieň a podľahlo dobre organizovanému súperovi. Všetko mohlo byť inak, keby hneď v 7. minúte Jakubík nezahodil stopercentnú šancu po výbornej Bartovej akcii, keď sa ocitol zoči-voči hosťujúcemu brankárovi, no jeho strelu v sklze stihol odvrátiť hosťujúci obranca. V 20. minúte tak prišla pomaly už tradičná chyba v obrane domácich a Adamec otvoril skóre zápasu – 0:1. Domáci nedokázali za celý zvyšok stretnutia nič urobiť s výsledkom, ba naopak, v 56. minúte po nedôraze pri vlastnej bránke opäť inkasovali, keď nekrytý Madro zvnútra pokutového územia s prehľadom upravil na 0:2. Domáci naďalej hľadajú nielen svoju tvár, ale aj strelca, ktorý by zobral na seba zodpovednosť a naštartoval tak opäť šimonoviansky stroj.

Góly: 20. M. Adamec, 56. M. Madro. R Škarda, 150. ŠK SLOVAN: Gramblička – Miro Oršula, Žiak, Varga (56. Oravec), Sobota, Barta (63. Kodaj), Chrenko, Halás, Belanec (46. Laurinec), Rybanský, Jakubík.

PETER LETAVAY

N. Dubnica – Partizánske 2:1 (1:1)

V 2. minúte Burdej v tutovke netrafil bránu a v 5. minúte Holúbek po nájazde zahodil. V 10. minúte delovku Fila brankár vyrazil na roh a v 11. minúte Holúbek v šanci prestrelil. V 18. minúte malú domov Preťo musel odhlavičkovať Zdychavský na roh. Priamy kop Křapku tesne minul bránu. Zahranyčnyj hlavičkoval nad a Vladár v 27. minúte vychytal Bencu. V 31. minúte Maník z otočky neprekvapil brankára, ale v 33. minúte po rohu hlavou otvoril skóre. Z rýchleho útoku v 36. minúte Kučera vyrovnal a v 40. minúte Žifčák spálil peknú šancu. Častulín v 46. minúte trafil bočnú sieť a v 55. minúte Zahranyčnyj pálil vysoko nad. Bencovmu pokusu chýbali centimetre a v 60. minúte vykopol z prázdnej brány loptu Preťo. O päť minút Kučera trafil žrď a Holúbek o chvíľu prestrelil. Filo hlavičkoval v 70. minúte nepresne a v 75. minúte Zahranyčnyj usmernil ťažký Filov center do siete – 2:1. Ten istý hráč v 86. minúte nevyužil ďalšiu gólovú šancu, no domáci konečne doma vyhrali.

Góly: 33. Maník, 75. Zahranyčnyj – 36. Kučera. R Hegedüs. PARTIZÁNSKE: Zdychavský – Křapka, Kompas, Preťo, Nový, Benca, Slivka, Sedláček, Nižňanský, Kučera, Kučerka.

(VB)

Holíč – Hlohovec 2:1 (1:1), 10. (11 m) a 55. T. Slovík – 17. Ivanič.

Tr. Stankovce – Myjava B 2:2 (1:1), 16. Takáč, 47. Škvarka – 37. a 54. Abrahám.

Domaniža – Vrbové 2:1 (1:0), 26. Miroslav Kvaššay (11 m), 54. Svoboda – 62. Vlado.

J. Bohunice – Prečín 7:0 (2:0), 20. a 33. Pavlík, 58. Machovič, 68. Škrabák (vlastný), 69. Pauer (vlastný), 85. Buchanec, 87. Koleno.

Tr. Teplice – Boleráz 2:2 (2:1), 15. Bubenko, 21. Bretschneider – 11. Humel, 61. Németh.