Nájdete nás na webe

Body len pre V. Uherce

Bošany a ani Uhrovec vonku nebodovali.

Horovce – Uhrovec 2:0 (1:0)

Už v 5. minúte vyskúšal Kolárika P. Štrbák, hostia odpovedali v 8. minúte strelou Škorca. V 17. minúte vyskúšal brankára opäť P. Štrbák, no bez efektu. V 25. minúte N. Pavlovič vyzvŕtal obranu, ale Vavro odvrátil loptu z prázdnej brány. V 43. minúte otvoril skóre po centri P. Štrbáka hlavou N. Pavlovič. Aj po prestávke pokračoval obojstranne pekný futbal. P. Štrbák ani R. Brix Kolárika neprekvapili. V 58. minúte po chybe obrany Buček (prvý gól za Horovce) zvýšil na 2:0. V 64. minúte Kebis po Körmendyho centri brankára neprekonal. Domáci mali prevahu, no Körmendy, N. Pavlovič ani A. Gorelka vedenie nezvýšili.

Góly: 43. N. Pavlovič, 58. Buček. R Bircsák, 150. UHROVEC: Kolárik – Masarovič, Pavle (58. Kušnier), Zajac, Stano, Čabrák, Opáth (Súkeník), Vavro, Bežo, Škorec, Stuparič.

MARIÁN PECUŠ

Streženice – V. Uherce 3:4 (1:3)

Hostia začali náporom a v 10. minúte Fusík vyrazil bombu Kováča. V 21. minúte po narážačke Kováč bránu netrafil. O dve minúty Šprtovu strelu vytlačil Bohuš na roh. V 24. minúte po 315 minútovom gólovom pôste Filiač doklepol po rohu loptu do siete. Po chybe Struhárňanského v 28. minúte nekrytý Petráš vyrovnal. V 32. minúte Petráš zakončil peknú akciu druhým gólom. V 36. minúte Cígerova bomba z 30 metrov skončila nad. V 42. minúte po chybe Bernhausera Cíger pohodlne zvýšil na 1:3. V 55. minúte Cíger prudkou strelou po zemi obstrelil zle postavený múr – 1:4. V 64. minúte Pekár nastrelil brvno. Hostia potom poľavili, ale Šprta prehodil brankára aj bránu. V 69. minúte získal loptu Michal Šesták a Šprta si vychutnal gólmana – 2:4. V 76. minúte po peknej akcii Michal Šestáka, Horemuža a Šprtu E. Medňanský volejom znížil na 3:4. Hostia už domácich k remíze nepustili.

Góly: 24. Filiač, 69. Šprta, 76. E. Medňanský – 28. a 32. Petráš, 42. a 55. Cíger. R Patka, 100. V. UHERCE: Bohuš – Jankula (73. Mego), Štálnik, Škoda, Beliansky, Kundala, Pekár, Cíger, Petráš (90. Duchovič), Kováč, Valter.

STANISLAV BALÁT

Cigeľ – Bošany 2:1 (2:0)

V počasí, ktoré neustále hrozilo dažďom, privítali domáci súpera z Bošian. Domáci začali nátlakovo a už v 9. minúte sa im podarilo prelomiť obranu hostí, keď peknou hlavičkou poslal svojich do vedenia Orság. Hostia mali z mála príležitostí šancu vyrovnať skóre v 13. minúte z priameho kopu z dvadsiatich metrov, no trafili len domácich obrancov. Partizán odpovedal nádhernou strelou Madárasza v 17. minúte a bolo 2:0. Zdalo sa, že všetko pôjde ako po masle, no po tomto góle sa aj hostia začali aktívnejšie zapájať do útoku a diváci mohli sledovať rýchle a kvalitné stretnutie. V 32. minúte mali domáci blízko k tretiemu gólu, najskôr Ďuriš v spolupráci s T. Zaťkom pekne potiahol akciu po pravej strane, presnou prihrávkou našiel Kamdema, ten sa pekne zbavil jedného z obrancov hostí, ale v rozhodujúcej chvíli mu druhý loptu spred nohy odkopol. V 37. minúte mohli streliť kontaktný gól hostia, no Gregor Sáka vychytal. Do kabín odchádzali domáci s dvojgólovým náskokom. Dobré stretnutie pokračovalo aj v druhom dejstve, snáď najväčšiu šancu mali hostia v 55. minúte, kedy po pravej strane ušli domácim, no centrovanú loptu nedokázali prepraviť za chrbát Gregora. Hostia sa snažili o kontaktný gól, a to sa im podarilo zásluhou Sáka v 74. minúte. Výsledok zápasu bol tak stále na vážkach. Početná kulisa hostí hnala svojich a domáci fanúšikovia s napätím očakávali, ako sa to všetko vyvinie. Nakoniec sa to skončilo všetko šťastne pre domácich, ktorí sa druhý polčas dosť trápili a nechýbalo veľa k tomu, aby doma stratili prvé body.

Góly: 9. Orság, 17. Madarász – 74. Sák. R Miakiš, 200. BOŠANY: Bačík – Boháčik, Královič, Kalina (66. Guniš), Mikloš, Kapusta, Sák, Lalinský (66. Hodál), Pirťan, Báleš (66. Murko), Beko

JÁN ČERNÁK

St. Turá – Zem. Kostoľany 1:1 (0:1), 88. Moravčík – 34. Jarošinec.

Ladce – Kanianka 0:0.

Opatová – Podolie 2:0 (1:0), 21. Šubert, 65. M. Zubo.

Brvnište – Chocholná-Velčice 3:1 (1:1), 44. Mário Hároník, 64. Zboran, 68. Belej – 35. Adamčí.

Plevník – Tr. Turná 3:3 (2:2), 6. Dodek, 23. Martin Buday, 77. A. Buday – 14. Prekop, 40. Chorvát, 85. Stronček.

1. Cigeľ           10        9          0          1          26:12   27

2. Kanianka     10        8          2          0          28:6     26

3. Veľké Uherce          10        6          3          1          28:14   21

4. Opatová      10        6          2          2          23:11   20

5. Horovce      10        5          2          3          29:12   17

6. Uhrovec       10        5          2          3          21:19   17

7. Brvnište       10        4          4          2          19:16   16

8. Zem. Kostoľany      10        5          1          4          22:29   16