Tovarníky vyhrali vonku, Radošina ozbíjala V. Bedzany

Preseľany otvorili skóre, potom ale inkasovali jedenásť gólov.

Solčany doma porazili Oponice 3:1.Solčany doma porazili Oponice 3:1. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Jacovce – V. Zálužie 4:0 (3:0)

Diváci videli slabší priemerný zápas s jasnou prevahou domácich. Už v 2. minúte sa Bukvay ocitol v čistej šanci, brankár hostí ale jeho strelu kryl. V 5. minúte pokus Kamana letí len tesne vedľa. V 11. minúte už pokus Bukvaya znamenal zaslúžené vedenie domácich. Po strelenom góle ale domáci prestali hrať, hostia zahrávali dva rohové kopy. V 20. minúte sa do úniku dostal Kaman, hosťujúci Baláži ho ale pred šestnástkou fauloval, za čo uvidel červenú kartu. Už o štyri minúty početnú výhodu využil Kúdela – 2:0, keď ešte predtým zakončoval Bukvay vo veľkej šanci len do brankára hostí. V 30. minúte po peknej akcii strieľa Kúdela tretí gól domácich, ten však pre tesný ofsajd neplatil. V 43. minúte dobre hrajúci Bajzík dorazil loptu do siete a Jacovce už viedli rozdielom triedy – 3:0. V 45. minúte Majba prešiel cez štyroch hráčov hostí, ale v čistej šanci nezakončil presne. Po zmene strán domáci už jasne dominovali na ihrisku. Jedinú šancu mali hostia v 48. minúte, kedy domácim nevyšla ofsajdová pasca, no Lacek svoj nájazd zakončil slabou strelou. V 54. minúte pridáva Kúdela svoj druhý gól v zápase – 4:0. V 73. minúte prenikol do šestnástky hostí Štefkovič a po faule sa pískal pokutový kop. Ten šiel kopať domáci brankár Uhlár, jeho technická strela skončila na brvne. Domáci mali v zápase prevahu, v druhom polčase dokonca drvivú, a v zápase tak zaslúžene vyhrali. Jacovce síce štyrikrát rozvlnili sieť, no mohli pridať aj ďalšie góly, ale domáci sa predbehovali v ich zahadzovaní. Hostia tak môžu byť radi, že v Jacovciach inkasovali len štyri góly.

Načítavam video...

Autor videa: Zdenko Zigo

Góly: 11. J. Bukvay, 24. a 54. P. Kúdela, 43. D. Bajzík. R Sokol, 20. T. Baláži (ŠK), 150. TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Majba (71. Štefkovič), Bajzík, Rusňák, P. Švec, Buček (54. D. Chrenko), Kaman (64. Merka), Kúdela, Bujna, Bukvay, M. Chrenko.

Solčany – Oponice 3:1 (2:0)

Na kvalitne pripravenom teréne sa hral futbal dvoch rozdielnych polčasov. Domáci takmer doplatili na nepremieňanie šancí. V 22. minúte D. Soboňa nastrelil tyč. Domáci otvorili skóre v 30. minúte hlavičkou L. Klačanského a o šesť minút vymietol pavučinu hosťujúcej bránky Pavlovič – 2:0. V 38. minúte zoči-voči brankárovi hostí Ondrušovi zaváhal opäť domáci kapitán Soboňa a v 44. minúte v čistej šanci spálil tutovku Urminský. Po zmene strán nastúpili domáci hráči akoby vymenení, súpera akoby už dopredu odpísali. Oponice začali aktívne a po hrubej chybe Mančíka, ktorý nahral hosťujúcemu hráčovi, znížili Oponice Gažim na 2:1. V 73. minúte mohli domáci opäť pykať, v stopercentnej šanci sa ale vyznamenal domáci brankár Ambróz. V 86. minúte upravil na konečných 3:1 Soboňa, ktorý preloboval zle postaveného brankára hostí z takmer polovice ihriska. Domáci zaslúžene vyhrali, i keď druhý polčas patril viac hosťom. Solčany majú tri body, no veľa nechýbalo a takmer by doplatili na nepremieňanie vyložených šancí.

Góly: 30. L. Klačanský, 36. M. Pavlovič, 86. D. Soboňa – 72. J. Gaži. R Ševčík, 200. OFK: Ambroz – Zelíska, Mihalík, L. Klačanský, Mančík, Pavlovič, Ducký, Gális, Ondruš (46. M. Hupka), Urminský, Soboňa. TJ: Ondruš – T. Krošlák (46. F. Gerši), Čery, R. Gerši, M. Krošlák, J. Švec, Gaži, Zachara, M. Michalík (52. A. Gerši), Paulovič, M. Švec.

Krušovce – Lapáš 1:2 (1:1)

Domáci chceli s ďalším kvalitným mužstvom nadviazať na predchádzajúci výkon z Alekšiniec, čo sa im hlavne v prvom polčase aj darilo. Hral sa zaujímavý a rýchly futbal na oboch stranách. Aktívny domáci kapitán Masaryk pohrozil v 5. a 13. minúte, no jeho obe strely brankár hostí Horváth vyrazil na rohový kop. V 17. minúte potiahol loptu po ľavej strane Šimovič, dobrý center našiel hlavu F. Gálisa, no ten zakončoval slabo a nepresne. Po polhodine hry prišla rýchla akcia domácich, keď Šimovičov center v 34. minúte našiel volného Masaryka, ktorý pohotovo a zaslúžene poslal domácich do vedenia. Z časomiery ukrojilo minútu a po Šimovičovej krížnej akcii mohli domáci vyhrávať už o dva góly, no Horváth jeho strelu vyrazil na rohový kop. Ten zahrával F. Gális a jeho center skončil na brvne. Záver prvého polčasu bol pre krušovských hráčov nespravodlivý, keď z prvej strely na bránu v 40. minúte krásnym gólom vyrovnali a dokonca v 45. minúte mohli streliť aj druhý gól, no lopta skončila tesne vedľa pravej tyče Križmovej bránky. Aj v tom druhom mali prvú šancu domáci, no Slovákova dobrá strela išla vedľa. Potom prišla sporná situácia v 63. minúte, keď domáci Karl odohral loptu do bezpečia, hráč hostí prepadol cez jeho nohu a pískal sa pokutový kop, ktorý Tirpák premenil. Rozhodnutie hlavného rozhodcu prekvapilo všetkých v blízkosti tejto situácie, snáď len hosťujúcu lavičku nie. Domáci naďalej bojovali a snažili sa aspoň o vyrovnanie, no delovku Karla v 83. minúte Horváth chytá a vzápätí po faule na neho v pokutovom území zostala píšťalka hlavného rozhodcu ticho. O minútu neskôr aj pokus Masaryka z priameho kopu skončil na brankárovi hostí. Domáci sa za svoj výkon nemusia vôbec hanbiť, tomuto zápasu by svedčala remíza . Nad svojím výkonom by sa mala zamyslieť skôr rozhodcovská trojica.

Góly: 34. V. Masaryk – 40. F. Salvet, 63. V. Tirpák (11 m). R Šeben, 50. TJ SLOVAN: Križma – J. Gális, Trudman, Masaryk, J. Čuhák, M. Golis, F. Gális, P. Karl, Bulák (51. M. Sporina), Šimovič, Slovák.

V. Bedzany – Radošina 0:2 (0:1)

Diváci videli vyrovnané stretnutie, kde v prvom polčase hostia prekvapili domácu obranu a po hrubej chybe strelila Radošina rýchly gól. Domáci si vytvorili šance, avšak bez gólového efektu. Domáci sa snažili zatlačiť súpera a síce si domáci vypracovali niekoľko šancí, tie ale zostali nevyužité. Hostia okrem gólu ešte v prvom polčase zahrávali diskutabilnú jedenástku, ktorú však trestuhodne zahodili. Aj druhý polčas sa odvíjal v rovnakej réžii ako prvý, hostia sa snažili umnou hrou držať súpera nakrátko a prekvapiť ho rýchlymi brejkmi. Brejk im vyšiel v 66. minúte, keď po ďalšej hrubej chybe domácej obrany hostia zvýšili na 0:2. Domácim nemožno uprieť snahu a bojovnosť, ale tá im na tri body nestačila.

Góly: 6. M. Turčan, 66. K. Minárik, R Baboš, ČK: 62. J. Lukačovič (V. Bedzany) za faul, 210. TJ SLOVAN: Beliansky – F. Kolenčík, Koprda, J. Lukačovič, M. Ladický, Bisák, Matejov, Toman, Barborík, Gerbel, Filipeje. TJ-ŠK: Rybnikár – M. Piršel, Varga, Ďaďan (46. P. Bartošek), Juraj Piršel, Ľ. Stanček (80. P. Zachar), Vičan, Kúdela, Horváth, Minárik, M. Turčan (74. Siget).

TIBI H. Kráľová – Preseľany 11:1 (3:1)

V prvom polčase sa hostia ujali vedenia po štandardnej situácii, to bolo však z ich strany všetko. Domácim sa podarilo ešte do prestávky skóre otočiť. Po obrátke sa roztrhol gólostroj H. Kráľovej, ktorý sa rozbehol po vylúčení hosťujúceho hráča. Domáci tak vysoko a zaslúžene zvíťazili.

Góly: E. Penzeš 4, M. Petrovský 3, R. Kotlár 2, M. Šulgan, T. Lencsés – L. Fúska. ČK: 63. Bubla (Preseľany). R Páleník, 150. TJ SLOVAN: Ma. Šiška – Mocný, Bubla, Vaňo, Kamencay, Urbanec, Guniš, Mi. Šiška, M. Piterka, L. Piterka, Fúska.

Tešedíkovo – Tovarníky 1:3 (1:1)

Hral sa obojstranne útočný futbal, hostia boli aktívnejší trochu viac, najviac zamestnával Psotu tvrdými strelami A. Candrák. V 32. minúte po krídle unikol Szabó, v 16-tke bol faulovaný a Michalík s prehľadom premenil penaltu. Domáci sa dlho netešili, lebo zo štandardky hlavičkou vyrovnal Mrázik. Tešedíkovčania zostali mysľou zrejme ešte v šatni, keď zle odhlavičkovanú loptu nádherne trafil z 20 m Rusňák – 1:2. Po strate lopty zvyšoval ten istý hráč hlavou na 1:3. Znížiť mohol Oláh, ale v nájazde ho vychytal Mikuláš. V presilovke Pered zatlačil, ale Rusňák mohol z kontier ešte zvýšiť. Domácim snahu nemožno uprieť, vyhralo však lepšie mužstvo.

Góly: 33. J. Michalík (11 m) – 36. M. Mrázik, 46. a 53. M. Rusňák. ČK: T. Kopún (Tovarníky) R Búri, 150. OFK: Mikuláš – Košecký (46. Hájovský), Kapusta, Šmitala, Schwarz, Mrázik, M. Kopún, V. Candrák, Rusňák (90. Kotlár), A. Candrák, T. Kopún.

Alekšince – Báb 2:0 (1:0), 32. L. Trnka, 81. M. Gunda.

Zbehy – Nevidzany 1:1 (1:0), 38. P. Zlatňanský – 62. R. Žikavský (11 m).

1. Alekšince     10        9          1          0          28:2     28        (+10)

2. Tovarníky    10        9          0          1          32:13   27        (+15)

3. Solčany        10        6          1          3          25:10   19        (+1)

4. Lapáš          10        6          0          4          17:12   18        (+6)

5. Nevidzany    10        5          2          3          27:12   17        (+8)

6. Báb  10        5          2          3          22:14   17        (+2)

7. Tešedíkovo  10        5          2          3          17:14   17        (+2)

8. Jacovce       10        5          1          4          21:12   16        (-2)

9. Zbehy          10        5          1          4          21:18   16        (-2)

10. H. Kráľová            10        5          0          5          27:28   15        (-3)

11. Krušovce   10        3          0          7          10:21   9          (-6)

12. Radošina    10        3          0          7          9:26     9          (-3)

13. Oponice     10        2          2          6          13:31   8          (-7)

14. V. Bedzany            10        2          1          7          18:35   7          (-8)

15. Preseľany  10        1          2          7          11:32   5          (-10)

16. V. Zálužie  10        1          1          8          6:24     4          (-11)

H. Kráľovej odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 10 – A. Candrák (Tovarníky), 9 – M. Kurej (Báb), R. Žikavský (Nevidzany), E. Penzeš (H. Kráľová), 8 – P. Zlatňanský (Zbehy), D. Soboňa (Solčany), L. Trnka (Alekšince), M. Rusňák (Tovarníky).

Zostava kola: S. Horváth (Lapáš) – M. Gunda (Alekšince), R. Koprda (Nevidzany), P. Pajer (Lapáš), L. Klačanský (Solčany) – D. Bajzík (Jacovce), M. Golis (Krušovce), E. Penzeš (H. Kráľová) – M. Rusňák (Tovarníky), K. Minárik (Radošina), P. Zlatňanský (Zbehy)