Utorok, 22. máj, 2018 | Meniny má Júlia, Juliána

Novú rolbu pokrstili debaklom+FOTO

Topoľčianski hokejisti na domácom ľade totálne vybuchli. Súper ich vycvičil z efektivity.

Chmeľ strieľa piaty gól hostí a vyháňa Račka z bránky.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Spišská Nová Ves 1:8 (0:3, 0:3, 1:2)

Domáci hokejisti mali veľmi zlý vstup do zápasu a hostia sa hneď z prvej strely ujali vedenia v 33. sekunde, presadil sa Lesňák – 0:1. Domáci sa po góle chvíľu hľadali, Priganc po spolupráci celého útoku triafa žrď. Ani šanca Štefanku gól nepriniesla, na druhej strane pokus Vaica tiež skončil na žŕdke. V 16. minúte hlavný rozhodca signalizoval vylúčenie Priganca za podrazenie, no pri hre bez brankára sa faulu dopustil i Kohút a hostia mali dokonca výhodu trestného strieľania. To aj Hamráček využil gólom na 0:2 a to hostia ešte hrali dvojminútovú presilovku. Domáci sa ubránili, dokonca svojou aktivitou si vypracovali presilovú hru, no pozabudli na modrej na opusteného Giľáka, ktorý svoj nájazd zakončil gólom na 0:3. Do prostrednej časti vstúpilo domáce mužstvo so snahou zdramatizovať zápas, zverenci Ľubomíra Hurtaja sa tlačili do zakončenia, ale domácim strelám chýbala najmä presnosť, či potrebná razancia. Hostia založili rýchly brejk a Vaic zasadil klinec do topoľčianskej rakvy – 0:4. Od tohto momentu začali byť domáci hokejisti zrelí na uterák a hostia po ďalšom rýchlom brejku vyhnali aj brankára Račka z bránky, keď v 35. minúte sa presadil Chmeľ – 0:5. Náhradný brankár Komžík si udržal čisté konto necelé tri minúty, keď inkasoval dokonca počas ďalšej presilovky Topoľčian. Do záverečnej tretiny vstupovali domáci počas presilovky. Jedinú peknú akciu v 41. minúte pretavil do gólu Pekarčík, keď ho ideálne našiel Šťastný. V ďalších momentoch dve tutovky domácich spálil Mišuta, Gašparovič trafil do žŕdky. V závere nahodený puk na Komžíka spoza bránky znamenal gól na 1:7 a to ešte hostia po ďalšej fatálnej chybe domáceho zadáka upravili už na 1:8. Topoľčany síce súpera prestrieľali 43:28, skóre však hovorí jasnou rečou...

V prestávke medzi prvou a druhou tretinou pokrstili generálny manažér HC Ervín Mik s primátorom mesta Topoľčany Petrom Balážom a funkcionárom Slovenského zväzu ľadového hokeja Róbertom Pukalovičom novú rolbu, ktorú topoľčiansky hokejový klub dostal do daru od mesta Topoľčany.

Góly: 41. Pekarčík – 1. Lesňák, 16. (z trestného strieľania) a 38. Hamráček, 18. Giľák, 29. Vaic, 35. Chmeľ, 53. a 59. Klinga. Rozhodovali Vojtek – Mráz, Gajdošek, vylúčenia 5:8, presilovky 1:0, oslabenia 0:2, 500. HC: Račko (35. Komžík) – Kohút, Niník, Hrudík, Král, Bystričan, Ficel, Piterka, Mišuta – Kluka, Pekarčík, Priganc – Štefanka, Dobrý, Tábi – Šimko, Šťastný, Šuba – Hudec, Hrabčák, Gašparovič, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Takýto zápas sa hodnotí len veľmi ťažko. Pripravovali sme sa, že nás bude čakať ťažký zápas. Hneď v úvode sme hráčov upozorňovali, aby sme neinkasovali lacný gól, no súper ho dosiahol hneď z prvej strely... Síce sme si potom vypracovali niekoľko šancí, nedokázali sme ich premeniť. O výhre rozhodla prvá tretina, v ktorej sme inkasovali ešte ďalšie dva góly. Na strely sme tento zápas vyhrali, ale nevieme dať gól. Vlastnými chybami a neskúsenosťou sme ťahali za kratší koniec, keď nás súper doslova vycvičil z efektivity a brejkových situácii. Opäť len musím zopakovať, že nás čaká veľa práce a tréningov, aby sme sa posunuli ďalej.

Ostatné výsledky 13. kola: Pov. Bystrica – Martin B 6:5pp, Prešov – Michalovce 4:3pp, Skalica – Detva 6:4.

1. Michalovce   13   9    1    1    2    57:26 30

2. Prešov 12   6    2    1    3    50:33 23

3. Detva  12   6    1    1    4    52:32 21

4. Sp. Nová Ves 12   6    1    0    5    44:32 20

5. Skalica 13   6    1    0    6    42:38 20

6. Topoľčany    12   5    1    0    6    30:38 17

7. Trnava 11   4    0    3    4    30:45 15

8. Martin B     12   3    0    1    8    29:60 10