Topoľčany otočili vonku

Trénerské duo Urda – Breška začalo výhrou.

Topoľčany si domov doviezli tri body.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Šurany – Topoľčany 2:3 (2:1)

Domáci začali zápas aktívnejšie a po zásluhe sa ujali aj vedenie, keď pokutový kop premenil v 10. minúte Tvrdoň. Postupom času však začali hostia získavať pôdu pod nohami. V 35. minúte sa im podarilo vyrovnať, ale do kabín sa nešlo za remízového stavu. Klasický gól do šatne strelili domáci v poslednej minúte prvého dejstva, keď odrazenú loptu poslal asi z 30 metrov prudko po zemi k žrdi Bencsík. Druhý polčas sa niesol v znamení prílišnej nervozity z oboch strán. Vyvrcholením tejto atmosféry bola šarvátka medzi hráčmi, keď do konca stretnutia zostávalo ešte asi 20 minút. To však už bol stav nerozhodný 2:2, keď neistotu domáceho brankára využil opäť Hovsepjan. Domáci boli priebehom hry najmä v druhom dejstve značne vykoľajení a napokon prišli aj o všetky body. Deväť minút pred koncom strelil víťazný gól Topoľčian Iranzi, ktorý využil zaváhanie domácej defenzívy.

Poverené trénerské duo po odchode trénera Goffu do Poľska tak zaknihovalo dôležité víťazstvo na horúcej pôde v Šuranoch.

Góly: 10. Dudáš (11 m), 45. Bencsík – 35. a 54. Hovsepjan, 81. Iranzi. R Sánta, ŽK: Piskla, Procháczka, Tvrdoň, Dikácz – Otrísal, Hovsepjan, Iranzi, Lounis, 500 divákov. MFK: Junas – Grman, Otrísal, Omborenga, Luzin, Hovsepjan (88. Mikula), Iranzi, Švajlen (90. Rybánsky), Lounis (67. Edgar), Kalisa. Tréner M. Breška.

Nové Zámky – Led. Rovne 1:2 (0:2), 85. Kráľ – 3. Pokorný, 24. Čiernik.

Veľký Meder – Gabčíkovo 1:1 (0:1), 78. Pisár – 42. Bódis.

Šaľa – Neded 4:3 (2:1), 23. a 69. R. Prúčny, 7. Š. Herceg, 83. F. Prúčny (11 m) – 40 Obassi, 61. vlastný, 79. Kalmár.

Horná Nitra – Dubnica 3:0 (1:0), 32. Turančík, 54. a 72. Obžera.

FC Horses – Púchov 2:0 (1:0), 27. a 65. Krajčovič.

ViOn Vráble B – Beluša 3:1 (0:1), 50. Gešnábel, 59. Fekiač, 82. Balko – 45. Zápotoka.

Galanta – Nemšová 2:1 (1:0), 34. Kočiš, 90. Jakubjak – 53. Slávik.

DAC B – Komárno 0:0.

1. Komárno     14        9          3          2          37:12   30        (+9)

2. Led. Rovne 14        9          3          2          29:18   30        (+9)

3. Topoľčany  15        9          2          4          29:20   29        (+5)

4. Púchov        14        8          4          2          23:11   28        (+4)

5. DAC B/Vrak.         15        8          4          3          20:12   28        (+4)

6. Galanta       14        7          3          4          27:15   24        (+3)

7. ViOn B Vráble       14        6          3          5          22:16   21        (-3)

8. Beluša         14        5          5          4          17:16   20        (+2)

9. V. Ludince 14        5          5          4          19:20   20        (-4)

10. Šaľa          15        5          4          6          19:18   19        (-5)

11. Gabčíkovo            14        5          3          6          14:15   18        (0)

12. Horná Nitra          14        5          3          6          19:23   18        (0)

13. Veľký Meder       14        5          3          6          16:22   18        (-6)

14. FC Horses 14        5          3          6          18:25   18        (+3)

15. Šurany      14        5          2          7          25:31   17        (-4)

16. Nemšová   14        4          1          9          16:26   13        (-5)

17. Dubnica    14        3          2          9          13:26   11        (-10)

18. Nové Zámky        14        2          2          10        16:26   8          (-10)

19. Neded       15        2          1          12        14:41   7          (-20)

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal