Bánovce rozdielom triedy, Tempo doma bez bodu

Víkendové zápasy našich mužstiev boli bohaté na góly.

(Zdroj: JARO ŠUPA)

Bánovce – Domaniža 4:0 (3:0)

Bánovce nastúpili na zápas s cieľom odčiniť prehru z Borčíc. Domáci mali v úvode veľký tlak, ale úvodné pološance ešte hostia odvrátili. V 23. minúte po centri Líšku hlavičkuje Kosiba do protipohybu brankára hostí – 1:0. Hneď po rozohraní a ďalšej šance Bánoviec vypadla lopta z rúk brankárovi hostí a Szabó zvyšuje na 2:0. Domáci po tomto góle hrali prakticky až do konca stretnutia len na jednu bránku. Po rohu Ondráš páli tesne vedľa, Líška v čistej šanci prekopol bránku. Vzápätí dva fantastické zákroky predviedol brankár hostí Kubiš, keď vyrazil gólovú strelu Mroceka i dorážku Kosibu. V 45. minúte po štandardke domácich zvyšuje Szabó už na 3:0. Aj v druhom polčase domáci hrali výborný futbal, v páde Líška namieril hlavou len do bočnej siete. Zakrátko sa opäť vyznamenal brankár hostí, keď vyrazil strelu Kosibu z bránkovej čiary. V 77. minúte po akcii Svatíka a následnom centre Borchu upravil Kosiba už na 4:0. V závere ešte po peknej akcii Oleja prekopol Jambor z piatich metrov. Pre súpera je výsledok 4:0 až príliš prijateľný, Bánovce v zápase zahodili ešte množstvo ďalších vyložených šancí.

Góly: 23. a 77. J. Kosiba, 25. a 45. R. Szabó, R Lévai, 150. SPARTAK: Bohunský – Poštrk, Mrocek, Líška (76. Svatík), Kosiba, Jambor, Gajdošík (66. Borcha), Ondráš, Marko (66. Olej), Minárik, Szabó.

(MK)

Partizánske – J. Bohunice 2:3 (1:2)

Už v 2. minúte Kučerka vybojoval na ľavej strane loptu, posunul ju do stredu Slivkovi, jeho strelu po zemi spoza šestnástky Matejkovič vyrazil a dobiehajúci Kučera z piatich metrov roztriasol brvno. O šesť minút sa, ako inak, potvrdilo okrídlené nedáš-dostaneš, keď po Meškovej prihrávke vnikol do pokutového územia domácich Pavlík a nekompromisne pod brvno poslal hostí do vedenia. V 17. minúte sa prebil do domácej šestnástky Kolarovič, spätnou prihrávkou naservíroval loptu Machovičovi, ktorý z dvanástich metrov zvýšil na 0:2. V 30. minúte Kučerka vo vyhratom hlavičkovom súboji v strede poľa predĺžil loptu Kučerovi, ktorý preštrintoval až do šestnástky, kde ho obranca hostí fauloval a z nariadeného pokutového kopu napol sieť Benca. Tempo však za gól zaplatilo vysokú daň, keď kvôli zranenému zadnému stehennému svalu musel odstúpiť Kučerka. V 49. minúte Matejkovič vyrazil Bencov pokus z hranice šestnástky a Kučera nedočiahol na odrazenú loptu. Vzápätí sa v brejku ocitol Pavlík, no Zdychavský ho v tutovke vychytal. Nasledovala séria štyroch rohových kopov domácich a pritom poslednom v 57. minúte Benca posadil loptu na Slivkovu hlavu a bolo vyrovnané – 2:2. Ale tento stav vydržal len deväť minút, keď Machovič poslal trestný kop do domácej šestnástky a Pavlík volejom z dvanástich metrov pod brvno zabezpečil hosťom tri body. V zostávajúcich minútach, kúskovaných častým hvizdom hlavného arbitra, sa domácim nepodarilo siahnuť čo i len na bod.

Góly: 31. Benca (11 m), 57. Slivka – 8. a 66. Pavlík, 17. Machovič. R Kotrec, 50. TEMPO: Zdychavský – Kompas, Preťo, Nový, Nižňanský, Sedláček, Benca, Blaho, Slivka, Kučerka (31. Repa), Kučera (76. Jambor).

(RĎ)

Vrbové – Šimonovany 3:0 (1:0)

V 11. minúte sa zranil kapitán domácich T. Gažik, vystriedal ho Zelenay, ktorý zaznamenal v 35. minúte gól, po prihrávke od Andríska. V 40. minúte mali hostia možnosť vyrovnať, domáci odvrátili na roh. O minútu sa ocitol útočník hostí v pokutovom území sám, ale na prekvapenie slabo zakončil do náručia domáceho gólmana. Po zmene strán začali domáci s vetrom v chrbte, ale boli to hostia, no z útoku získali len roh. Po hodine hry vyskúšal pozornosť brankára hostí z diaľky Michálek, ten vyrazil loptu na roh a strela Kurinca spoza šestnástky skončila nad bránkou. Na druhej strane sa dostal Jakubík do pokutového územia, ale jeho strela z voleja bola nepresná. Domácim vyšiel záver zápasu, najprv Šimor hlavou zvýšil po centrovanej lopte od Prosňanského na 2:0 a dve minúty pred koncom Lackovič prikrášlil výsledok strelou po zemi po prihrávke od Spála na konečných 3:0. Domácemu trénerovi Adamčíkovi vyšli všetky tri striedania, striedajúci dali tri góly.

Góly: 34. Zelenay, 84. Šimor, 86. Lackovič. R. Grznár, 150 divákov. ŠIMONOVANY: Gramblička – Oršula, Rusňák, Varga (68. Reichel), Barta, Rybanský, Chrenko, Jakubík, Oravec (51. Belanec), Halás, Kodaj (58. Laurinec).

PETER SEDLÁČEK

Hlohovec – Nová Dubnica 1:1 (0:0), 82. Suchánek – 71. Jakúbek.

Boleráz – Trenčianske Stankovce 2:0 (1:0), 45. Lalík, 69. Mackovčín.

Malženice – Trenčianske Teplice 4:1 (1:1), 9. a 48. Pikulík, 60. Kukučka, 88. Braniša – 36. Bretschneider.

Myjava B – Borčice 2:1 (1:0), 9. Abrahám, 56. Bruško – 65. Augustini.

Častkovce – Holíč 2:0 (1:0), 14. a 73. Madro.

Prečín mal voľno.

Dohrávka: Malženice – Vrbové 5:3 (5:0), 2. a 20. P. Ľ. Balážik, 9. I. Pikulík (11 m), 17. (11 m) a 24. J. Braniša – 62. (11 m) a 77. T. Andrísek, 82. E. Spál.

1. Borčice       11        9          1          1          34:6     28

2. Bánovce      12        9          1          2          33:13   28

3. Častkovce   12        6          5          1          17:7     23

4. J. Bohunice 13        6          4          3          22:12   22

5. Malženice   12        5          6          1          22:10   21

6. Myjava B    12        5          4          3          18:12   19

7. N. Dubnica 12        4          5          3          14:14   17

8. Domaniža   12        5          2          5          20:23   17