Pondelok, 26. február, 2018 | Meniny má Viktor

V. Bedzany zaskočili favorita, Oponice zosadili lídra+FOTO

Oponice doma uchmatli bod proti Alekšinciam a pomohli Tovarníkom vrátiť sa do čela V. ligy

Matúš Mrázik (v strede, v modrom) strelil jediný gól v zápase Tovarníky - H. Kráľová (1:0).(Zdroj: KATARÍNA MIKULÁŠOVÁ)

Tovarníky – H. Kráľová 1:0 (1:0)

V zápase veľmi dobrej úrovne sa stretli dve vyspelé mužstvá a hneď od úvodu si domáci vytvorili územnú prevahu, stále hrozili nebezpečnými akciami. V 12. minúte po peknej spolupráci A. Candrák a M. Mrázika vsietil druhý menovaný úvodný gól zápasu. Domáci pokračovali v aktívnej hre, ale žiadnu zo svojich veľkých príležitostí nedokázali premeniť na gól. V závere prvého polčasu mohli hostia domácich potrestať, ale ich sľubnú šancu zneškodnil výborným zákrokom Mikuláš. V druhom polčase sa hra vyrovnala, hostia sa viac tlačili na polovicu domácich, čím sa vytváral dostatok priestoru pre rýchlonohých domácich zakončovateľov. Viacero šancí zostalo ale nevyužitých, hlavne Rusňákovi nebolo v tomto zápase súdené skórovať ani z tých najvyloženejších šancí. Víťazstvo Tovarník bolo vzhľadom na priebeh zápasu zaslúžené.

Gól: 12. M. Mrázik, R Hanek, 150. OFK: Mikuláš – Kapusta, Lacika, Šmitala, Schwarz, Mrázik, M. Kopún, V. Candrák, Rusňák (89. Januška), A. Candrák (90. Kotlár), Hájovský (63. Sečanský).

Oponice – Alekšince 1:1 (1:1)

Hostia prišli do Oponíc a mysleli, že celý zápas bude mať ľahký priebeh. Opak bol však pravdou, domáci postavili účinnú taktiku a hostí nepúšťali do vyložených šancí. V 4. minúte po samostatnom úniku otvoril skóre Jozef Gaži – 1:0. Hostia mali po góle viac z hry, kombinovali, ale bránu domácich ohrozovali len strelami z väčšej vzdialenosti. V 32. minúte prišla chyba domácej obrany, kedy unikol Hrebík. Ten našiel presnou nahrávkou Blažiho, ktorý pohodlne vyrovnal na 1:1. Do druhého polčasu nastúpili hostia s veľkým elánom, chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale domáci ich nepúšťali do vyložených šancí. V závere domáci umnou a rozumnou hrou ubránili veľmi cennú remízu 1:1.

Góly: 4. J. Gaži – 32. M. Blaži, R Páleník, 150. TJ: Ondruš – T. Krošlák, R. Gerši, J. Švec, Gaži, Frank, F. Gerši, Zachara, M. Michalík (23. A. Gerši), Paulovič, M. Švec.

Preseľany – Zbehy 1:2 (1:0)

V prvom polčase domáci podali dobrý výkon a po peknej akcii sa aj ujali vedenia zásluhou M. Ambróza. Po zmene strán sa ale už na strane Preselian začali preukazovať kondičné resty. Hostia boli v druhom polčase lepší vo všetkých ukazovateľoch a zaslúžene otočili vývoj zápasu vo svoj prospech. Piata liga sa bez pravidelných tréningov nedá uhrať, Preseľany na to doplácajú.

Góly: 8. M. Ambróz – 56. P. Zlatňanský, 70. M. Fuska. R Bényi, 50. TJ SLOVAN: Fúska – Mocný, Magáth, Vaňo, Krajčík, Urbanec, L. Guniš, Kamencay, L. Piterka, Goga, Ambróz (67. M. Piterka).

Radošina – Tešedíkovo 0:4 (0:0)

V prvom polčase všetko nasvedčovalo tomu, že súperi si body podelia, pretože sa hral vyrovnaný futbal bez šancí. No futbal sa hrá na dva polčasy a na to akoby domáci pozabudli. Nad hrou domácich v druhom polčase sa nedá nájsť nič dobrého a súčasní hráči, ktorí reprezentovali TJ-ŠK na ihrisku ani zďaleka nemôžu podávať takéto výkony v V. lige. A všetko malo za výsledok to, že domáci v rozpätí 22 minút inkasovali po hrubých chybách až štyri góly. Domáci sa musia do ďalších zápasov hlavne zmobilizovať a zamyslieť sa nad sebou, hoci súčastná situácia v klube nie je jednoduchá.

Góly: 64. J. Michalík, 75. A. Mészáros, 82. M. Oláh, 86. vlastný (T. Turčan). R Srnec, 150. TJ-ŠK: Rybnikár – M. Piršel, Varga, Ďaďan (65. J. Jankovič), Juraj Piršel, Ľ. Stanček, Vičan, Minárik (71. Jozef Piršel), M. Turčan, T. Turčan, Zachar (82. P. Bartošek).

Báb – Krušovce 3:1 (1:0)

Hneď v úvode sa domáci ujali vedenia, keď sa strelou zvnútra šestnástky presadil Kurej. Krušovce následne hrozili z protiútokov, lenže nedokázali sa dostať do šance. Domáci si ešte do polčasu vytvorili príležitosti, ale nepochodili. Po obrátke hostia z priameho kopu vyrovnali, hlavou sa presadil Masaryk. Báb sa však zásluhou Kureja opäť dostal do vedenia a bodku za zápasom dal v nadstavenom čase Grobarčík.

Góly: 2. a 79. M. Kurej, 90. P. Grobarčík – 64. V. Masaryk. R Kúdela, 280. SLOVAN: Križma – Procházka, Trudman, Masaryk, J. Čuhák, Novotný, Gálik, Karl, Kšinant, Šimovič, Slovák.

V. Zálužie – Solčany 1:2 (1:1)

V. Zálužie nastúpilo v oklieštenej zostave, i napriek tomu bolo favoritovi vyrovnaným súperom. Hostia sa ujali vedenia, keď krídelnú akciu zakončil Soboňa. Hneď na to vyrovnal bombou z 30 metrov Kečkéš. Po obrátke Solčany strelili víťazný gól, keď si strelu Gálisa brankár Brida nešťastne vrazil do brány. Domáci sa snažili vyrovnať, v závere mal obrovskú možnosť Antl, lenže z metra do prázdnej brány trafil tyč.

Góly: 24. J. Kečkéš – 23. D. Soboňa, 51. D. Gális. R Frič, 200. OFK: Zubčák – Ondruš (67. Krošlák), Mihálik, Ducký, Zeliska, Klačanský, Mančík (75. Gábriš), Pavlovič (89. Galbavý), Gálik, Urminský, Soboňa.

Lapáš – V. Bedzany 0:2 (0:0)

Od úvodu boli domáci aktívnejší, postupne zahodili tutovky Krkoška a Homola, keď obaja zlyhali pred prázdnou bránou. Po obrátke V. Bedzany šokovali Lapášanov, keď sa po individuálnej akcii presadil Matejov a hneď na to zo štandardky skóroval Gerbel. V. Bedzany sa následne stiahli, domáci si vytvorili šance, lenže nebolo im súdené. Hostia predviedli bojovný výkon a prekvapivo berú všetky body.

Góly: 46. P. Matejov, 51. O. Gerbel. R Kondéová, 70. SLOVAN: Barborík – Ondruška, Koprda, Tlstý, Ladický, Matuškovič, Matejov, Toman, Kolenčík (70 Hippík), Gerbel, Filipeje.

Nevidzany – Jacovce 3:0 (1:0)

Úvod zápasu patril domácim a aktivite Striešku. Po štvrťhodine hry prebrali iniciatívu hostia, no vážnejšiu šancu si nevypracovali. Skóre zápasu otváral pred prestávkou hlavičkou Žikavský. Zakrátko mohlo byť 2:0, no loptu po strele Žikavského zastavilo brvno. Po obrátke mali viac z hry Jacovce, avšak domácich podržal brankár Doležaj. Vedenie Nevidzian zvýšil Fruni, ktorý zužitkoval prihrávku Bednára. Výsledok pečatil po individuálnej akcii Bednár. V ďalšom priebehu domáci dokázali eliminovať tlak hostí a pripísali si víťazstvo 3:0.

Góly: 40. R. Žikavský, 59. J. Fruni, 64. T. Bednár. R Zachara, 150. TJ: Uhlár – Desat, Majba (64. Beňo), Bajzík, Rusňák, P. Švec (46. D. Chrenko), Buček, Kaman, Kúdela, Bukvay, M. Chrenko (36. Štefkovič).

1. Tovarníky   11        10        0          1          33:13   30        (+15)

2. Alekšince    11        9          2          0          29:3     29        (+11)

3. Solčany       11        7          1          3          27:11   22        (+4)

4. Nevidzany  11        6          2          3          30:12   20        (+8)

5. Báb 11        6          2          3          25:15   20        (+2)

6. Tešedíkovo 11        6          2          3          21:14   20        (+5)

7. Zbehy         11        6          1          4          23:19   19        (+1)

8. Lapáš          11        6          0          5          17:14   18        (+3)

9. Jacovce       11        5          1          5          21:15   16        (-2)

10. H. Kráľová           11        5          0          6          27:29   15        (-3)

11. V. Bedzany          11        3          1          7          20:35   10        (-5)

12. Krušovce  11        3          0          8          11:24   9          (-6)

13. Oponice    11        2          3          6          14:32   9          (-9)

14. Radošina   11        3          0          8          9:30     9          (-6)

15. Preseľany  11        1          2          8          12:34   5          (-13)

16. V. Zálužie 11        1          1          9          7:26     4          (-14)

H. Kráľovej odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 11 – M. Kurej (Báb), 10 – A. Candrák (Tovarníky), R. Žikavský (Nevidzany), 9 – E. Penzeš (H. Kráľová), P. Zlatňanský (Zbehy), D. Soboňa (Solčany).

ZOSTAVA KOLA: I. Mikuláš (Tovarníky) – R. Mihálik (Solčany), J. Štajer (Alekšince), A. Mészáros (Tešedíkovo), P. Poláček (Lapáš) – M. Mrázik (Tovarníky), M. Nozdrovický (Nevidzany), P. Matejov (V. Bedzany) – J. Gaži (Oponice), J. Michalík (Tešedíkovo), M. Kurej (Báb)

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal