Pondelok, 21. január, 2019 | Meniny má Vincent

Jacovce splnili rolu favorita+FOTO

V sobotu sa z výhry tešil domáci celok, futbal ale v chladnom počasí nenadchol.

Peter Kúdela (v strede s loptou) otvoril v 24. minúte skóre zápasu Jacovce - Preseľany.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Jacovce - Preseľany 2:0 (2:0)

Zápas v Jacovciach sa odohral už v sobotu od 11.00 hod., nakoľko domáci vyšli v ústrety požiadavke hostí, pretože poobede sa v Preseľanoch konala posledná rozlúčka s bývalým futbalovým rozhodcom, delegátom a neskôr bývalým predsedom Športovo-technickej komisie ObFZ Topoľčany Viliamom Pavlíkom, ktorý nás opustil vo veku 54 rokov.

Začiatok zápasu bol ovplyvnený doznievajúcou hmlou a z oboch strán sa hral opatrný futbal. Domáci postupne preberali iniciatívu, v 15. minúte pokus Rusňáka brankár Fúska vyrazil na rohový kop. V 21. minúte zahrávali domáci rohový kop Bajzíkom, Dávid Chrenko loptu predĺžil na Rusňáka, no v čistej šanci sa vyznamenal opäť brankár hostí. V 24. minúte si prudký center Bujnu na hranici pokutového územia spracoval Kúdela, ktorý utešenou strelou poslal domácich do vedenia - 1:0. O dve minútu sa peknou hlavičkou prezentoval domáci Bujna, mieril tesne nad. V 29. minúte prudkú nebezpečnú strelu vyslal Kaman, obranca Vaňo jemným tečom pomýlil vlastného brankára a bolo 2:0. V 30. minúte nebezpečnú štandardku rozohral Rusňák, jeho pokus bravúrnym zákrokom vyrazil Fúska na roh.

Načítavám video...

Autor videa: Zdenko Zigo

V druhom polčase domáci mohli poistiť vedenie v 53. minúte, Bukvay v dobrej pozícii pálil tesne nad. Po tejto príležitosti tempo hry značne upadlo, domáci sa čoraz viac začali prispôsobovať hosťom a na ihrisku sa hral len slabý futbal. Hostia sa do nebezpečnej šanci dostali až v 66. minúte, no Toriška sa v trme-vrme nepresadil, keď včas zasiahol domáci obranca. Za zmienku ešte v 71. minúte stojí bomba Rusňáka, ktorú však kryl opäť Fúska a hosťujúci gólman si poradil aj s nebezpečnou jedovkou Bajzíka v 77. minúte. Domáci zaslúžene vyhrali, keď v druhom polčase sa zbytočne prispôsobili hosťom, a diváci sa tak viac gólov nedočkali. Hostia výkonom neoslnili, bránku domáceho Uhlára poriadne za celý zápas neohrozili.

Góly: 24. P. Kúdela, 29. M. Kaman. R Kováč, 100. TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Majba, Bajzík, M. Rusňák, P. Švec, Buček, Kaman, Kúdela, Bujna (75. Beňo), Bukvay, D. Chrenko. TJ SLOVAN: Fúska – Mocný, Bubla, Vaňo, Krajčík (46. Goga), Urbanec, L. Guniš, Michal Šiška, L. Piterka, Toriška, Ambróz.

Aktuálne výsledky a tabuľku si nájdete v utorkovom vydaní MY Topoľčianske noviny Dnešok.

V Topoľčanoch si môžete vyskúšať, aké je to byť na Evereste

Topoľčianska hypobarická komora pomáha horolezcom a športovcom zo širokého okolia s aklimatizáciou na vysokohorské prostredie.

Tribečské múzeum predstavuje oblečenie slovenských olympionikov

Oblečenie slovenských olympijských výprav na Zimných olympijských hrách v rokoch 1994 až 2018 predstavuje Tribečské múzeum v Topoľčanoch.

Proti Dubnici treba bodovať naplno

Topoľčianski hokejisti po domácom vydretom víťazstve proti Prešovu prehrali na ľade Bratislavy po predĺžení. Do konca základnej časti odohrajú už iba štyri zápasy.

Premiérovým víťazom 1. FC Bioharmonia

Víťazom prvého ročníka turnaja v halovom futbale starších pánov – „O putovný pohár primátorky mesta Topoľčany“ sa stala 1. FC Bioharmonia.

Múzeum približuje faunu rôznych typov sladkovodných biotopov

Priblížiť faunu rôznych typov sladkovodných biotopov má za cieľ prezentačné podujatie s tvorivou dielňou Za tajomstvami tôní.