V Krušovciach sa tešili domáci+FOTO

V piatej lige Stred narazili na seba Krušovce a Veľké Bedzany.

V Krušovciach sa tešil domáci celok.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Krušovce - V. Bedzany 5:0 (2:0)

Susedské, a aj tabuľkové derby, začali lepšie hostia, ktorí domácich zaskočili aktívnou hrou a vypracovaním si troch vyložených gólových šancí v rozpätí 10 minút. Domáci postupne hru vyrovnali a v 20. minúte strelili úvodný gól, kedy odkop Masaryka spracoval na šestnástke Filip Gális a centrovanú loptu usmernil do brány navrátilec do zostavy domácich Miro Čuhák. Od tejto chvíle domáci prevzali iniciatívu, čoho výsledkom bol vlastný gól hosti, kedy obrancovia v 36. minúte nezvládli odkop z malého vápna a lopta skončila za bránkovou čiarou Belianskeho. Za zmienku stála ešte pekná strela Filipa Gálisa v 43. minúte, s ktorou si brankár hosti poradil iba vyrazením pred seba, ale dobiehajúci Slovák prestrelil.

Diváci sa ešte ani nestihli poriadne usadiť k sledovaniu druhého polčasu, keď Kšiňant potiahol loptu do veľkého vápna, ideálne naservíroval loptu na kopačku Mira Čuháka, ktorý svojím druhým gólom upravil už na 3:0 pre domácich. Tento gól definitívne zverencov Dušana Libu upokojil a od tejto chvíle bolo na ihrisku iba jedno mužstvo. V 52. minúte dostal ideálnu prihrávku do behu Kšiňant a sólo rutinérsky premenil na štvrtý gól domácich. Gólovú bodku za stretnutím dal Filip Gális, keď prečíslenie troch proti jednému vzal na seba a pekne odstrelil brankára hostí, čím spečatil konečný výsledok. Stretnutie mohlo skončiť aj vyšším rozdielom, ale domáci hráči sa predbiehali v zahadzovaní aj tých najvyloženejších šancí. Aj tak Krušovce zaznamenali svoju najvyššiu výhru v účinkovaní v V. lige.

Góly: 20. a 46. Miroslav Čuhák, 36. vlastný (P. Matejov), 52. I. Kšinant, 80. F. Gális. R Zemko, 100. TJ SLOVAN: Križma – Bulák (46. J. Gális), Trudman, Masaryk, J. Čuhák, M. Golis, F. Gális, P. Karl, Kšinant, Miro Čuhák (55. Procházka), Slovák (67. V. Smatana). TJ SLOVAN: Beliansky – P. Ondruška, F. Kolenčík (81. Koprda), M. Ladický, Bisák, Matejov, Toman, T. Barborík (29. Ľ. Kolenčík), Filipeje, Bracho, O. Gerbel.

Aktuálne výsledky a tabuľku si nájdete v utorkovom vydaní MY Topoľčianske noviny Dnešok.