Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Hurtajovci rozhodli v predĺžení

Hokejisti Topoľčian vyhrali v Detve po dlhých 7 rokoch. Víťazný gól v predĺžení strelil Kalináč.

Hokejisti si z Detvy odviezli dva body. Priganc (č. 9) v druhej tretine poslal Topoľčany do vedenia 2:1.Hokejisti si z Detvy odviezli dva body. Priganc (č. 9) v druhej tretine poslal Topoľčany do vedenia 2:1. (Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Detva – Topoľčany 2:3pp (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)

Topoľčany pod Poľanu cestovali s brankárom Jurajom Halom, ktorý zneškodnil 43 striel súpera a inkasoval len dvakrát, oba góly padli v oslabení Topoľčian. Na ľade opäť vynikala najmä dvojica Kalináč – Podstavek. Hostia v úvode nevyužili štvorminútovú presilovku, domáci otvorili skóre v 14. minúte počas presilovky, keď sa presadil Škvaridlo – 1:0. Topoľčany ale v 19. minúte vyrovnali, po akcii celého útoku skóroval Tábi – 1:1. V prostrednej časti domáca Detva prestrieľala Topoľčany 17:5, no v 38. minúte poslal hostí do vedenia Priganc po peknej presnej prihrávke Kalináča – 1:2. V záverečnej tretine sa hral opatrný hokej, domáci chceli rýchlo vyrovnať a to sa im podarilo opäť počas presilovky, v 49. minúte sa presadil Jakubík – 2:2. V ďalšom priebehu hrali domáci presilovku, no faulu sa dopustil domáci Zorvan a dostal trest päť minút plus do konca zápasu. Napriek šanciam, hlavne Topoľčian, víťazný gól nepadol, a tak nasledovalo predĺženie. V poslednej minúte extra času Kalináč svojou aktivitou dorazil v páde puk do siete, a zariadil tak pre Topoľčany dva dôležité body.

Góly: 14. T. Škvaridlo, 49. I. Jakubík – 19. L. Tábi, 38. D. Priganc, 65. M. Kalináč. Rozhodovali Valach – Znak, Číž, vylúčenia 4:6, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, 291 divákov. HC: Halo – Hrudík, Král, Kohút, Bystričan, Ficel, Piterka, Kudlej, Hudec – Tábi, Štefanka, Podstavek – Priganc, Kalináč, Kluka – Pekarčík, Dobrý, Šťastný – Šuba, Laššo, Mišuta, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Do zápasu sme vstupovali s tým, že chceme čo najdlhšie držať nerozhodný stav 0:0 a pokúsiť sa hrať na brejky. Po prvýkrát v sezóne sa nám to aj darilo, poctivo sme počas celého zápasu bránili, i keď domáca Detva mala v úvode tlak, ale ten sme dokázali ustáť. Hráči ma milo prekvapili nasadením a bojovnosťou, po celý zápas sme boli domácim viac ako vyrovnaným súperom. Zápas mal grády, odohrali sme výborné stretnutie a najviac ma teší dvojbodový zisk. Chalanom musím poďakovať za kolektívny výkon, výborne zachytal i brankár Halo. Príchodom Podstavka sme získali na kvalite a opäť ho bolo cítiť aj na ľade. Tým pádom aj ostatní naši hráči sa cítili pokojnejšie a mohli hrať svoju hru. Verím, že podobný výkon sa nám podarí zopakovať aj v piatok proti Skalici.

Ostatné výsledky 16. kola: Pov. Bystrica – Prešov 1:6, Trnava – Sp. Nová Ves 2:4, Martin B – Michalovce odložené pre virózu v domácom mužstve.

-. Orange 20 7 3 0 0 4 14:23 9

Ďalší program: 28. 10. (piatok) o 18.00 h: Topoľčany – Skalica.

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Si dedinčan, vysmievali sa mu. Baláž hral pred 600 novinármi

Pavla Baláža v Interi odstavil Jurkemik, v Prešove mu znechutili futbal. Čo by teraz v Chorzówe urobil inak?

Pavol Baláž najradšej spomína na účinkovanie v Ruch Chorzów.

Pýtajte sa primátora / starostu

Máte na svojho primátora alebo starostu otázku? Pošlite nám vašu otázku a MY sa opýtame za vás!

Parkovisko využívali občania nelegálne

Železnice SR reagujú na osadenie zábran.

Topoľčianski hádzanári sú v karanténe

Svoj plánovaný domáci zápas proti ŠKP Bratislava odložili ešte začiatkom týždňa, vo štvrtok Slovenský zväz v hádzanej zrušil celý víkendový extraligový program.

Hádzanári počas uplynulého týždňa netrénovali.