Štvrtok, 17. január, 2019 | Meniny má Nataša

Rozhodol Podstavek, v Topoľčanoch zostáva do konca sezóny

Topoľčianski hokejisti cez ostatný týždeň dvakrát vyhrali, vždy po predĺžení.

Albín Podstavek si proti Skalici otvoril aj gólový účet stretnutia. (Zdroj: JARO ŠUPA)

V stredu získali Topoľčany dva body za výhru 3:2 po predĺžení v Detve a v piatok si dva body pripísali na domácom ľade za výhru 2:1 po predĺžení proti Skalici. Víťazný gól v domácom zápase strelil skúsený harcovník Albín Podstavek. „Prvá tretina bola z našej strany perfektná. Výborne sme korčuľovali, hrali sme dobrý kombinačný hokej,“ povedal po stretnutí Albín Podstavek, ktorý bol rovnako, ako v predošlých dvoch zápasoch, jedným z rozdielových hráčov HC: „Od druhej tretiny sme však začali robiť menšie chyby a puk nám neustále odskakoval od hokejok. Skalica prevzala iniciatívu, bola lepšia, ale ustáli sme to a do záverečnej tretiny sme šli s tesným náskokom.“

V poslednej tretine Skalica vyrovnala stav stretnutia na 1:1. „Škoda gólu v oslabení, no hneď sme sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Chceli sme zápas rozhodnúť ešte v riadnom hracom čase, hrali sme aj presilovku, v ktorej sme sa dostali do dobrých šancí, ale jednoducho to tam nepadlo,“ dodal A. Postavek, ktorý si v topoľčianskom drese otvoril gólový účet v 63. minúte. „Som rád za ten gól, pretože znamená dva body do tabuľky. Kalináč to pred gólom ale urobil perfektne, natiahol na seba dvojicu hráčov a pri tomto systéme, keď sa predĺženie hrá traja proti trom, už nebol problém skórovať. Nechcel som nič extra vymýšľať, jednoducho som to vystrelil a padlo to tam.“

Krátko pred zápasom rozhodol Albín Podstavek aj o svojom novom pôsobisku. Až do konca sezóny bude pôsobiť práve v HC Topoľčany. „Ponuky neboli až také horúce a navyše všetko boli ďaleko od Nitry. Pred mesiacom sa mi tu narodil syn a nechcel som ho opustiť, preto som si hľadal klub blízko Nitry. Ľubo Hurtaj sa mi ozval, či by som nešiel skúsiť odohrať aspoň jeden zápas za Topoľčany. Chalani ma v kabíne prijali veľmi dobre a to rozhodlo. Je tu výborná partia, kabína žije a o trénerovi sa netreba ani vyjadrovať... Ľuba som si obľúbil už v Nových Zámkoch a už tam mi bolo ľúto, keď z klubu odchádzal. Keď mi teraz zavolal, že či nechcem pod ním hrávať za Topoľčany, nebolo nad čím premýšľať. Dohodli sme sa na detailoch a po dvoch odohraných zápasoch som podpísal zmluvu do konca tohto ročníka,“ dodal Albín Podstavek.

V topoľčianskom drese sa proti Skalici predstavil aj nový obranca Erik Nitriansky, ktorý je zatiaľ iba na skúške a po stredajšom zápase v Prešove sa rozhodne, či v Topoľčanoch zostane alebo nie. Začiatkom tohto týždňa sa rozhodlo aj o ďalšom pôsobení Martina Kalináča, ktorý v Topoľčanoch podpísal zmluvu tiež do konca aktuálnej sezóny.

Niektoré pamiatky bojujú s nedostatkom financií

Mnohé pamiatky na našom území postupne ničí zub času, iným sa podarilo vrátiť zašlú slávu.

Daniel Hayden dostal do vzduchu aj rozprávkové bytosti

Väčšina súčiastok dronov sa dá kúpiť v internetových obchodoch. Spojiť ich s rozprávkami však ešte nikoho nenapadlo.

Si nadšenec lyžovania, miluješ hory a dobrodružstvo?

Tak hľadáme práve teba! Staň sa spolu s ďalšími 4 účastníkmi súčasťou slovenského tímu a nastúp v Zell am See proti reprezentantom z Česka, Maďarska, Nemecka a Rakúska v INTERSPORT 5-COUNTRIE'S-CHALLENGE.

Bánovce organizovali turnaj, nestratil sa ani MS Šport

V Športovej hale v Bánovciach sa uskutočnil medzinárodný futsalový turnaj. Okrem slovenských tímov pricestovala z Čiech aj Slavia Praha.