Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián

Rozhodol Podstavek, v Topoľčanoch zostáva do konca sezóny

Topoľčianski hokejisti cez ostatný týždeň dvakrát vyhrali, vždy po predĺžení.

Albín Podstavek si proti Skalici otvoril aj gólový účet stretnutia. (Zdroj: JARO ŠUPA)

V stredu získali Topoľčany dva body za výhru 3:2 po predĺžení v Detve a v piatok si dva body pripísali na domácom ľade za výhru 2:1 po predĺžení proti Skalici. Víťazný gól v domácom zápase strelil skúsený harcovník Albín Podstavek. „Prvá tretina bola z našej strany perfektná. Výborne sme korčuľovali, hrali sme dobrý kombinačný hokej,“ povedal po stretnutí Albín Podstavek, ktorý bol rovnako, ako v predošlých dvoch zápasoch, jedným z rozdielových hráčov HC: „Od druhej tretiny sme však začali robiť menšie chyby a puk nám neustále odskakoval od hokejok. Skalica prevzala iniciatívu, bola lepšia, ale ustáli sme to a do záverečnej tretiny sme šli s tesným náskokom.“

V poslednej tretine Skalica vyrovnala stav stretnutia na 1:1. „Škoda gólu v oslabení, no hneď sme sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Chceli sme zápas rozhodnúť ešte v riadnom hracom čase, hrali sme aj presilovku, v ktorej sme sa dostali do dobrých šancí, ale jednoducho to tam nepadlo,“ dodal A. Postavek, ktorý si v topoľčianskom drese otvoril gólový účet v 63. minúte. „Som rád za ten gól, pretože znamená dva body do tabuľky. Kalináč to pred gólom ale urobil perfektne, natiahol na seba dvojicu hráčov a pri tomto systéme, keď sa predĺženie hrá traja proti trom, už nebol problém skórovať. Nechcel som nič extra vymýšľať, jednoducho som to vystrelil a padlo to tam.“

Krátko pred zápasom rozhodol Albín Podstavek aj o svojom novom pôsobisku. Až do konca sezóny bude pôsobiť práve v HC Topoľčany. „Ponuky neboli až také horúce a navyše všetko boli ďaleko od Nitry. Pred mesiacom sa mi tu narodil syn a nechcel som ho opustiť, preto som si hľadal klub blízko Nitry. Ľubo Hurtaj sa mi ozval, či by som nešiel skúsiť odohrať aspoň jeden zápas za Topoľčany. Chalani ma v kabíne prijali veľmi dobre a to rozhodlo. Je tu výborná partia, kabína žije a o trénerovi sa netreba ani vyjadrovať... Ľuba som si obľúbil už v Nových Zámkoch a už tam mi bolo ľúto, keď z klubu odchádzal. Keď mi teraz zavolal, že či nechcem pod ním hrávať za Topoľčany, nebolo nad čím premýšľať. Dohodli sme sa na detailoch a po dvoch odohraných zápasoch som podpísal zmluvu do konca tohto ročníka,“ dodal Albín Podstavek.

V topoľčianskom drese sa proti Skalici predstavil aj nový obranca Erik Nitriansky, ktorý je zatiaľ iba na skúške a po stredajšom zápase v Prešove sa rozhodne, či v Topoľčanoch zostane alebo nie. Začiatkom tohto týždňa sa rozhodlo aj o ďalšom pôsobení Martina Kalináča, ktorý v Topoľčanoch podpísal zmluvu tiež do konca aktuálnej sezóny.