Šimonovany prišli o dva body v závere

Partizánske i Bánovce doma rozhodli jedným gólom.

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: archív)

Partizánske – Tr. Teplice 1:0 (1:0)

V 4. minúte takzvaného šesťbodového zápasu mužstiev z konca tabuľky Slivka z priameho kopu z dvadsiatich piatich metrov poslal loptu k ľavej tyči, no Kopčan ju robinzonádou vyrazil na roh. V 24. minúte uvidel po druhej žltej karte červenú Bretschneider, ktorý po súboji s Bencom domáceho stredopoliara kopol na zemi bez lopty. V 32. minúte Nižňanský dlhým pasom našiel Kučeru, po ktorého centri mu Slivka hlavou spätne vrátil loptu, no domáci kanonier z jedenástich metrov len roz-triasol brvno. O štyri minúty už domáci mali dôvod na radosť, keď Slivka po vyhratom súboji s Bubenkom v strede ihriska posunul loptu Nižňanskému, ten prihrávkou do uličky uvoľnil Kučeru, ktorý nekompromisnou strelou pod brvno poslal Tempo do vedenia. Druhý polčas priniesol ešte väčšie obojstranné trápenie s minimom gólových príležitostí. V 65. minúte Bencovu krížnu strelu po zemi z osemnástich metrov Kopčan vyrazil nohami. O tri minúty Benca zo štandardky tesne spoza šestnástky poslal loptu do miesta, kde stál pripravený Kopčan. V 80. minúte Bubenko mienil z trestného kopu z 35 metrov prekvapiť Zdychavského v domácej bránke, no ten loptu vyškriabol spod brvna.

Gól: 36. Kučera. R Božik, ČK: 24. Bretschneider (Tr. Teplice), 150. TEMPO: Zdychavský – Křapka, Kompas, Obert, Nový, Nižňanský, Sedláček, Benca (82. Blaho), Slivka, Kučera (90. Preťo), Repa (75. Jambor).

(RĎ)

Bánovce – Častkovce 1:0 (1:0)

V zápase druhého s tretím začali domáci veľkým tlakom a hneď v úvode Poštrk nedotiahol do gólu výbornú akciu domácich. Vzápätí domáci na desať minút zavreli súpera pred vlastnú bránku, no pokus Jambora v čistej šanci zneškodnil brankár hostí. Pri druhej šanci Jambora ho hostia nedovolene zastavili a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Mrocek – 1:0. Domáci aj naďalej pokračovali v tlaku, Turoň páli mimo. V závere polčasu šli dvaja domáci na jedného obrancu hostí, Jambor miesto strely hľadal Kosibu, prihrávka bola ale veľmi nepresná. O pár minút sa situácia zopakovala, akurát Kosiba posúval loptu Jamborovi, ktorý trafil spojnicu brvna hosťujúcej bránky. V druhom polčase sa hral už hral opatrný futbal, domáci pohodlne kontrolovali priebeh hry. Najväčšiu šancu druhého polčasu nepremenil Kosiba, ktorý si v päťke zle spracoval loptu. V šesťbodovom zápase domáci predviedli výborný výkon, hoci pri lepšom premieňaní šancí už do polčasu mohlo byť dávno rozhodnuté o výsledku. Hostia si za celý zápas nevypracovali žiadnu vyloženú šancu, na domácu bránku v podstate ani raz poriadne nevystrelili.

Gól: 13. R. Mrocek (11 m). R Haršány, 150. SPARTAK: Bohunský – Turoň (65. Marko), Poštrk, Mrocek (90. Mášik), Líška, Kosiba, Jambor (76. Olej), Svatík, Gajdošík, Ondráš, Szabó.

(MK)

Myjava B – Šimonovany 2:2 (0:0)

Na Starej Myjave sa hral svižný futbal. Domáci sa mohli dostať do vedenia už v 1. minúte, ale Holiša vychytal Bohunský. Následne sa hra prelievala zo strany na stranu. Hostia hrozili brejkmi, ale ani jeden nedokázali doviesť do úspešného konca. Druhý polčas začali lepšie hostia a mohli ísť do vedenia, keď netrafili po centrovanej lopte odkrytú bránu Myjavy. Domáci sa do vedenia dostali z pokutového kopu, ktorý po faule na Holiša premenil Horeš. Namiesto toho, aby kopaničiari uhrali tri body, dve nepochopiteľné hrubice Egriho znamenali góly v podaní Žiaka a Chrenka v priebehu dvoch minút. Záverečný tlak na vyrovnanie zužitkoval striedajúci Pavol Sivák.

Góly: 74. Horeš (11 m), 90. Pav. Sivák – 81. Žiak, 83. Chrenko. R Škadra, 70. SLOVAN: Bohunský – Miroslav Oršula, Rusňák, Žiak, Varga, Laurinec (68. Belanec), Chrenko, Oravec (43. Sobota), Martin Oršula (30. Halás), Reichel, Kodaj.

VLADIMÍR STANČÍK

Prečín – Tr. Stankovce 3:1 (2:0), 30. a 90. Vrábel (druhý z 11 m), 3. Hybben – 82. Polek.

Vrbové – Holíč 1:1 (0:0), 90. Andrísek (11 m) – 55. Španka.

Boleráz – Domaniža 3:1 (0:0), 57. Humel, 83. Blaško, 86. Németh – 89. Svitek.

Malženice – Borčice 1:3 (0:1), 87. Rehák – 6. a 47. Novák, 56. Hanzel.

5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 757

V piatok sa aj vďaka online registrácii veľké rady pred odberovými miestami netvorili.

Skríningové testovanie prebieha už od pondelka a bude trvať do 27. januára. V sobotu a v nedeľu sa do testovania zapoja aj takmer všetky obce v okrese Topoľčany.