Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Kuzmice prehrali prvý zápas v sezóne+FOTO

Ludanice doma vyhrali rozdielom triedy nad lídrom.

Ludanice si doma poradili s Kuzmicami a vyhrali 3:0.Ludanice si doma poradili s Kuzmicami a vyhrali 3:0. (Zdroj: JARO ŠUPA)

V. Dvorany – N. Streda 1:2 (0:0)

V tomto zápase vyhrali hostia zaslúžene, keď si vytvorili viac šancí ako domáci. V. Dvorany potvrdili, že lepší výkon podávajú u súperov ako doma.

Góly: 87. M. Jančovič (11 m) – 54. a 76. L. Ryban, rozhodoval Tomka, 50 divákov. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský, F. Jančovič, P. Martiška, M. Rybansky (24. T. Rybanský), T. Jančovič, Klepanec, J. Jančovič, Šnirc (74. F. Rybanský), Blaško, M. Jančovič. OFK: Košút – M. Kováč, Klačanský, Marko, Nikodem, Mišuta (77. Horňáček), Králik (88. J. Remeň), Chuťka, Jurík (89. Hlavačka), L. Ryban, Petrík (81. Záhorský).

Rajčany – Práznovce 1:0 (0:0)

V Rajčanoch sa odohral rozháraný futbal z oboch strán. Domáci mali miernu prevahu, ktorú pri záverečnom tlaku premenili aj do gólu, keď sa presadil Sekereš. Ešte predtým v 63. minúte striedajúci domáci V. Legéň nepremenil pokutový kop.

Gól: 88. D. Sekereš, rozhodoval Kiss, 60 divákov. TJ: Kolaček – Blaho (79. J. Hostačný), J. Rodina, Bočkay (61. Novotný), P. Bujna, Bitarovský, Sekereš, Polúch, M. Dovalovský, Kúdela (46. V. Legéň), P. Rodina. OFK: Macko – Uhrovský, Dálik, Zubák, Karl (77. Denke), D. Karvay, Holeščák, Šarkézy (87. Adrián Karvay), Anton Karvay, P. Karvay, Janček (89. B. Karvay).

Čermany – Krnča 2:3 (2:3)

Skóre zápasu otvorili hostia hneď v úvode strelou spoza šestnástky. Obranná hra oboch mužstiev bola v prvom polčase nedostatočná, čo vyústilo do prestrelky s lepším skóre pre hostí – 2:3. V druhom polčase sa domáci snažili získať minimálne bod, ale nevytvorili si dostatočný tlak, ani žiadnu vyloženú šancu. Hosťom sa podarilo udržať výsledok jednoduchou hrou v zadných radov.

Góly: 25. T. Chudý, 38. P. Bisák – 5. a 39. J. Gieci, 30. J. Fráter, rozhodoval P. Rybanský, 40 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Š. Kuchtiak – Gerši (77. Zubčák), Bisák, D. Hruboň, M. Martonka, E. Matejov, Klčo, A. Matejov, Chudý, Maček, M. Prostredný (46. Dunka-berky). OFK: Klačanský – Remeň, Knápek, Chrkavý, Toman, Guliš, Janovics, Fráter, M. Meluš, Ševčík (86. Košík), Gieci.

Nemčice – Prašice 1:3 (0:2)

Katastrofálny výkon domáceho mužstva pokračuje aj naďalej, kedy domáci hráči za celý zápas nie sú schopní dať sa dohromady a aspoň zabojovať o výsledok. Nemčice trápi najmä strelecká nemohúcnosť. Domáci mali v úvode miernu prevahu, z piatich metrov ale netrafili bránku. Následne sa domáci dopustili obrovskej chyby, domáci obranca vysúva hosťujúceho útočníka, ktorý sa nemýli – 0:1. Ďalší gól hostí padol po fatálnej chybe domácich stopérov a Herda zvyšuje už na 0:2. Do druhého polčasu domáci prestriedali, hrali s vetrom v chrbte, ale ani to nepomohlo a hostia rýchlo odskočili na 0:3. V závere už len striedajúci J. Košecký znížil na konečných 1:3. Po tomto góle sa stretnutia už len dohrávalo, v domácom mužstve azda každý jeden hráč už len akoby čakal, kedy hlavný arbiter odpíska koniec zápasu...

Góly: 66. J. Košecký – 15. a 38. P. Herda, 51. M. Janega, rozhodoval Krajčík, 30 divákov. TJ: Merka – Matušík, Schuchman, L. Halo (29. M. Košecký), D. Greguš (58. J. Košecký), Szabó, Ďaďan, Sileš, M. Jančovič, Rusňák, Ľ. Greguš. OFK: Sláma – Š. Bruchatý, P. Malinka, Streďanský, P. Herda, E. Pátrovič, Juraj Lacika, Janega (68. Červený), Hustý, Pikna, Jakub Lacika.

Závada – V. Ripňany 0:3 (0:0)

V prvom polčase začali hrať svižne obe mužstvá a dostávali sa aj do šancí, ale nedokázali ich premeniť. Domáci v 45. minúte obišli aj brankára, ale netrafili prázdnu bránku. Hostia hneď po zmene strán otvorili skóre a Závada následne zahodila pokutový kop. Domáci sa nevzdávali, tlačili sa dopredu, ale po brejku šli hostia do dvojgólového vedenia – 0:2. Závada bojovala, chcela ešte niečo s výsledkom urobiť, ale strelecky sa domácim hráčom nedarilo. Hostia ešte v závere po faule spečatili z penalty jasnú výhru.

Góly: 48. a 70. Š. Kopčan, 90. A. Štetka (11 m), rozhodoval Jakubík, 70 divákov. OŠK: Jamrich – Milata (46. Gerhard), Buc, Halo, Detko, Janček, Bizoň, H. Herda (76. T. Hazda), M. Hazda, D. Herda, Mário Herda (65. Marek Herda). OFK: Minks – Kopčan (82. Judák), Aberštík (62. Frťala), T. Greguš (58. Gocala), T. Mikula, M. Štetka, Chovanec, J. Hertel, I. Vlasák, Borbély, A. Štetka.

Ludanice – Kuzmice 3:0 (2:0)

Do zápasu o prvé priečky vstúpili lepšie domáci, kedy po štandardnej situácii Budaya dorazil loptu do siete Bisák – 1:0. V 31. minúte po peknej akcii Holekom zvýšili Ludanice na 2:0. Hostia hrali kvalitný a technický futbal, vidieť, že v ich kádri sú viacerí hráči z vyšších súťaži. Domáci ale svojou hrou a bojovnosťou si zaslúžili tento zápas vyhrať. Hosťom sa v druhom polčase nedala uprieť snaha, ale domáci po brejku poistili vedenie na 3:0.

Góly: 9. P. Bisák, 31. a 86. Z. Holek, rozhodoval Žitňanský, 70 divákov. OFK: Žovic – M. Matejov (71. Petrikovič), Balajka, Krajčík, Šuchman, Buday, Bačovský, Král, Candrák (78. A. Jančovič), Bisák, Z. Holek (88. Hlobik). OFK: Fico – Martinček, Goga (68. Belica), Meluš (43. Csáky), Oravec, Kolbik, Janček, P. Virdzek, D. Jančovič, Zigo, Krajčír.

Kovarce – Bojná 2:3 (2:1)

Hostia začali v Kovarciach aktívnejšie, skóre ale otvoril M. Vorčák – 1:0. O malú chvíľu už bolo vyrovnané. Domáci sa opäť ujali vedenia, keď si Vorčákov center zrazil do vlastnej siete F. Lukačovič. Po zmene strán Bojná zúžitkovala svoje prvé dve šance a rázom obrátila vývoj zápasu vo svoj prospech. Potom vrhli Kovarce všetky sily do útoku, ale gólovo sa už nepresadili. V remízovom zápase sa tak z výhry tešili šťastnejší hostia.

Góly: 11. M. Vorčák, 33. vlastný (F. Lukačovič) – 14. M. Turčan, 55. M. Mosný, 65. J. Trávnik, rozhodoval Wenderla, 120 divákov. OFK: Vrbjar – D. Vorčák (62. Labuda), Hula, Vrábel, Maruna, E. Gregor, Kutňanský, Števanka (19. Belan), Mekýš (73. J. Gerši), J. Jankovič, M. Vorčák. TJ SLOVAN: L. Lukačovič – J. Zvozil, M. Jančovič, Sporina, Trávnik (80. M. Ďurák), F. Lukačovič (58. M. Bartoník), Markusík (88. Smatana), Mosný, Vyletelka, M. Turčan (46. Krajčík), M. Ducký.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

11 g.: Štefan Kopčan (V. Ripňany).

ZOSTAVA KOLA: R. Rybanský (V. Dvorany) – J. Zvozil (Bojná), D. Šuchman (Ludanice), Š. Bruchatý (Prašice) – J. Rodina (Rajčany), A. Vyletelka (Bojná), J. Gieci (Krnča), Š. Kopčan (V. Ripňany) – L. Ryban (N. Streda), M. Janega (Prašice),Z. Holek (Ludanice)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Futbal

Minúta po minúte: Drive-in odberné miesto pri futbalovom štadióne v Nitre je zrušené

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Nitrianskeho kraja.