Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Ženy Topoľčian vonku nestačili na Šurany

V nedeľu privítajú Topoľčany v derby Hlohovec.

Šurany – Topoľčany 28:26 (16:12)

Ženy Topoľčian v zápase pozahadzovali až veľké množstvo šancí. Prvý polčas patril domácim hráčkam, napriek tomu sa hrala v úvode vyrovnaná hádzaná. Až v závere prvého polčasu domáce hráčky odskočili na štvorgólový rozdiel – 13:9, ktorý napokon vydržal až do 30. minúty – 16:12. Do druhého polčasu urobil hosťujúci tréner zmeny v zostave, keď hráčky prešli na iné posty, no opäť sa borili najmä s premieňaním šancí. Topoľčany už prehrávali aj 22:16, ale v závere svojou bojovnosťou dokázali stiahnuť na konečný dvojgólový rozdiel – 28:26. Hosťujúcim hráčkam sa nedá uprieť snaha, ale zahodené šance a tiež aj štyri nepremenené sedmičky znamenali dva body pre domáce Šurany.

Rozhodovali Majstríková – Jánošíková, vylúčenia 3 – 0, pokutové hody: 3/3 – 8/4. ŠKP: S. Correia – Dubná 1, Krajčíková 3, Valková 7, Božiková, Schwarzová 6/3, Griffiths 5/1, Ivanová 3, Grznárová, Macová 1.

Bánovce – Inter Ba 34:26 (13:11)

Rozhodovali Mihalik – Rondoš, vylúčenia 4 – 4, pokutové hody: 3/3 – 3/2. SOKOL: Sakalošová, Čížová, Bencová 1, Hanová 4, Srncová 3, Hrubá, Turková 11/1, Chocinová, Halmová 5, Vaňová, Šipláková, A. Obstová 4, Matušincová 5/2, K. Obstová 1.

Ostatné výsledky: Močenok – Hlohovec 25:31, Zlatná n/O. – Sereď 30:24, Košice – Stupava 21:21, Michalovce jun. – Nesvady 44:24.

12. Košice 7 0 1 6 143:211 1

Ďalší program: 12. – 13. 11.: Topoľčany – Hlohovec (ne o 11.00), Stupava – Bánovce.