Štvrtok, 22. február, 2018 | Meniny má Etela

Na Považí triumf hostí

Topoľčianski hokejisti o troch bodoch rozhodli v záverečnej tretine.

Topoľčany vyhrali v Pov. Bystrici, v stredu privítajú Martin B.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Pov. Bystrica – Topoľčany 1:5 (0:1, 1:0, 0:4)

V druhom zápase v rade na ľade súpera už boli hokejisti Topoľčian úspešnejší. Už v 4. minúte otvoril skóre hosťujúci J. Hudec a Topoľčany sa ujali vedenia. Na ďalší gól si diváci na Považí museli počkať až do 32. minúty, kedy vylúčenie Kluku potrestal domáci Zlocha – 1:1 a začínalo sa odznova. Záverečná tretina ale vyznela jasne pre hostí. Najskôr v 44. minúte po peknej prihrávke Hrabčáka poslal hostí do vedenia Podstavek. V 48. minúte zakončil akciu gólom Pekarčík – 1:3 a v tejto fáze hry už Topoľčany boli jasne lepším celkom na ľade. V 56. minúte využili presilovku aj hostia, Kohút prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:4. Jozef Hudec, ktorý otváral skóre stretnutia, ho aj uzavrel, v poslednej minúte potvrdil piatym gólom zaslúžene víťazstvo Topoľčian.

Góly: 32. J. Zlocha – 4. a 60. J. Hudec, 44. A. Podstavek, 48. F. Pekarčík, 56. I. Kohút. Rozhodovali Mĺkvy – Frimmel, Tvrdoň, vylúčenia 6:4, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, 124 divákov. HC: Račko – Hrudík, Král, Kohút, Bystričan, Ficel, Nitriansky, Kudlej – Podstavek, Hegyi, Kluka – Tábi, Dobrý, Pekarčík – Šuba, Laššo, Šťastný – J. Hudec, Hrabčák, Gašparovič, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Do zápasu sme išli s jasným cieľom – získať tri body a všetko sme k tomu aj podriadili. V úvode sme síce boli trochu vlažní, ale podarilo sa nám otvoriť skóre. V zápase sme mali miernu prevahu, ale tlak sme prejavili až v záverečnej tretine, kde sme išli naplno do súpera, neustále sme ho napádali. Po pekných akciách a góloch sme v tomto zápase zaslúžene vyhrali.

Ostatné výsledky 20. kola: Sp. Nová Ves – Prešov 1:4, Michalovce – Detva 2:5.

1. Michalovce 18 13 1 1 3 84:38 42

2. Detva 18 11 1 2 4 79:40 37

3. Prešov 17 10 2 1 4 70:42 35

4. Sp. Nová Ves 19 9 1 1 8 60:53 30

5. Skalica 18 8 1 1 8 57:51 27

6. Topoľčany 18 7 3 0 8 54:62 27

7. Trnava 17 5 0 3 9 47:77 18