Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Ženy doma prehrali

Topoľčianske hádzanárky nestačili doma na lídra súťaže.

Topoľčany – Hlohovec 17:26 (7:17)

Topoľčianske hádzanárky v nedeľnom zápase na domácej palubovke privítali líderky I. ligy. Prvý gól strelili Topoľčany zásluhou Schwarzovej až v 8. minúte, keď už len znižovali náskok súperiek na 1:5. Hlohovec v prvom polčase postupne navyšoval svoje vedenie, rýchlo bolo 2:10. Domácim hádzanárkam sa nedarila absolútne streľba a minimálne polovicu všetkých gólov dostali z rýchlych protiútokov. Topoľčany ešte šnúrou troch gólov znížili na 5:11, ale v 24. minúte bol už stav 5:15. Po zmene strán si hostky držali pohodlný náskok, v 40. minúte viedol Hlohovec už o dvanásť gólov – 10:22. Stretnutie sa v ďalších minútach už len dohrávalo, hostky v Topoľčanoch vyhrali o deväť gólov. ŠKP podalo slabší výkon, no doplatili najmä na nepremieňanie šancí.

Rozhodovali Landsfeld – Nagy, vylúčenia 4:0 na dve minúty, ČK: 55. Griffiths (ŠKP) za tri vylúčenia, pokutové hody: 5/2 – 11/8. ŠKP: Hederová, S. Correia, Dubná 4, Krajčíková 3/2, Valková, Božiková, Schwarzová 4, Griffiths, Ivanová 6, Kubáňová, Grznárová, Macová.

Stupava – Bánovce 32:28 (13:15)

Rozhodovali Sivák – Oťapka, vylúčenia 6 – 7 na dve minúty, ČK: 44. Denisa Halmová (Bánovce) za tri vylúčenia pokutové hody: 5/4 – 6/3. SOKOL: Sakalošová, Čížová, Bencová 2/1, Bridová 2, Hanová 3, Srncová 4, Turková 7/2, Chocinová, Denisa Halmová 2, Šipláková, A. Obstová 5, Matušíncová 2, K. Obstová 1.

Ostatné výsledky: Inter – Močenok 38:16, Sereď – Michalovce jun. 28:29, Nesvady – Košice 31:31, Šurany – Zlatná 31:23.

1. Hlohovec 8 7 0 1 227:179 14

2. Stupava 8 6 1 1 245:196 13

3. Bánovce 8 6 0 2 241:201 12

4. Šurany 8 6 0 2 219:198 12

5. Inter 8 5 0 3 225:178 10

6. Michalovce j. 8 5 0 3 247:221 10

7. Zlatná n/O. 7 3 0 4 160:174 6

8. Topoľčany 8 3 0 5 186:206 6