Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Ženy doma prehrali

Topoľčianske hádzanárky nestačili doma na lídra súťaže.

Topoľčany – Hlohovec 17:26 (7:17)

Topoľčianske hádzanárky v nedeľnom zápase na domácej palubovke privítali líderky I. ligy. Prvý gól strelili Topoľčany zásluhou Schwarzovej až v 8. minúte, keď už len znižovali náskok súperiek na 1:5. Hlohovec v prvom polčase postupne navyšoval svoje vedenie, rýchlo bolo 2:10. Domácim hádzanárkam sa nedarila absolútne streľba a minimálne polovicu všetkých gólov dostali z rýchlych protiútokov. Topoľčany ešte šnúrou troch gólov znížili na 5:11, ale v 24. minúte bol už stav 5:15. Po zmene strán si hostky držali pohodlný náskok, v 40. minúte viedol Hlohovec už o dvanásť gólov – 10:22. Stretnutie sa v ďalších minútach už len dohrávalo, hostky v Topoľčanoch vyhrali o deväť gólov. ŠKP podalo slabší výkon, no doplatili najmä na nepremieňanie šancí.

Rozhodovali Landsfeld – Nagy, vylúčenia 4:0 na dve minúty, ČK: 55. Griffiths (ŠKP) za tri vylúčenia, pokutové hody: 5/2 – 11/8. ŠKP: Hederová, S. Correia, Dubná 4, Krajčíková 3/2, Valková, Božiková, Schwarzová 4, Griffiths, Ivanová 6, Kubáňová, Grznárová, Macová.

Stupava – Bánovce 32:28 (13:15)

Rozhodovali Sivák – Oťapka, vylúčenia 6 – 7 na dve minúty, ČK: 44. Denisa Halmová (Bánovce) za tri vylúčenia pokutové hody: 5/4 – 6/3. SOKOL: Sakalošová, Čížová, Bencová 2/1, Bridová 2, Hanová 3, Srncová 4, Turková 7/2, Chocinová, Denisa Halmová 2, Šipláková, A. Obstová 5, Matušíncová 2, K. Obstová 1.

Ostatné výsledky: Inter – Močenok 38:16, Sereď – Michalovce jun. 28:29, Nesvady – Košice 31:31, Šurany – Zlatná 31:23.

12. Košice 8 0 2 6 174:242 2

Ďalší program: 19. – 20. 11.: Zlatná – Topoľčany (so o 18.30), Bánovce – Nesvady.

8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 720

Renomovaní slovenskí tvorcovia a obľúbení slovenskí a českí herci. Muž so zajačími ušami je prísľubom kvalitného filmového zážitku. Môžete si ho pozrieť už v regionálnej predpremiére.

(pw) 5 h

Výkonný výbor ObFZ Prievidza na podnet Športovo-technickej komisie ObFZ Prievidza rozhodol o novej pohárovej súťaži. Zmeny nastanú aj v súťaži prípraviek.