Nemčice zaskočili lídra

Napriek tomu budú ale zimovať na chvoste.

Ludanice zimujú na druhom mieste.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

N. Streda – Práznovce 0:1 (0:0)

V chladnom počasí na ťažkom teréne sa hral priemerný futbal, prvú vážnejšiu šancu v 22. minúte zahodil Horňáček, ktorý zblízka trafil do tyče. Už o minútu ohrozil domácich Janček, domáci brankár jeho strelu vyrazil. V 54. minúte sa z 35 metrov odhodlal k strele hosťujúci P. Dálik a s pomocou vetra vymietol šibenicu domácej bránky – 0:1. Domáci sa snažili o zvrat, no Macko v 72. minúte podržal hostí, keď kryl nebezpečnú strelu Rybana z priameho kopu. V 73. minúte opäť Ryban strieľal, no trafil iba tyč hosťujúcej bránky. V poslednej minúte domáci Marko loptu netrafil a vyrovnať sa nepodarilo ani v nadstavenom čase domácemu Petríkovi, keď hlavou dával vedľa, a tak si šťastnejší hostia odviezli tri body.

Gól: 54. P. Dálik, rozhodoval Križma, 50 divákov. TJ: Košút – M. Kováč, Košík, Marko, Horňáček (46. Válek), Mišuta (70. Remeň) F. Králik, Chuťka, Jurík (85. Hlavačka), L. Ryban, Petrík. OFK: Macko – Uhrovský, Dálik, Paulovič, Sojka (88. A. Karvay), Vida, Holeščák, Šelestiak, Jamrich, P. Karvay (63. Uhlár), Janček.

V. Dvorany – Krnča 1:1 (1:0)

Hostia začali lepšie a svoje dve veľké šance zahodili. Potom prebrali opraty zápasu domáci a v 23. minúte umiestnenou strelou Mareka Šnirca sa dostali do vedenia. Ďalšie šance ale nedokázali využiť. V druhom polčase domáci pokračovali v tlaku, no opäť trestuhodne nevyužili tutovky. Hostia z ojedinelého brejku dokázali vyrovnať v 58. minúte Milatom. V 90. minúte z priameho kopu mohol rozhodnúť M. Jančovič, no trafil do tyče, a tak sa zápas skončil deľbou bodov.

Góly: 23. M. Šnirc – 58. B. Milata, rozhodoval Jakubík, ČK: 89. M. Guliš (Krnča) po druhej ŽK, 60 divákov. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský, F. Jančovič, Martiška, Klepanec, T. Jančovič, P. Zachar, J. Jančovič, Šnirc, M. Jančovič, T. Rybanský. OFK: Klačanský – R. Remeň (82. Š. Remeň), Knápek (44. D. Košík), Chrkavý, Toman, Guliš, Janovics, Fráter, Matúš Meluš, Gieci, Milata.

Ludanice – Bojná 1:0 (1:0)

Pred zápasom si prítomní uctili minútou ticha pamiatku Janka Budaja. Potom sa v zápase nadpriemernej okresnej úrovne odohral kvalitný zápas o druhé miesto v tabuľke. Domáci začali v prvom polčase veľkým tlakom, nepremenili ale veľa vyložených šancí. Napriek tomu sa Ludanice ujali vedenia dobre hrajúcim Zdenkom Holekom. V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať, prebrali iniciatívu, no domáci podnikali nebezpečné brejky. Po jednom z nich sa kopal aj pokutový kop, ktorý ale domáci hráč nepremenil. K výbornému futbalu prispela aj rozhodcovská trojica.

Gól: 21. Z. Holek, rozhodoval Patrovič, 120 divákov. OFK: Žovic – Blaho (58. Morvaj), Balajka, Krajčík, Šuchman, Buday, Bačovský, Král, Candrák (88. Hlobik), Bisák, Z. Holek (90. A. Jančovič). TJ SLOVAN: L. Lukačovič – J. Zvozil, M. Jančovič (55. Smatana), Sporina, Trávnik, Ľ. Lukačovič, Markusík, Mocný, Vyletelka, Krajčík (79. M. Bartoník), Ducký.

Čermany – V. Ripňany 2:1 (2:1)

V prvom polčase sa hral v silnom vetre obojstranne vyrovnaný futbal. Hostia sa ujali vedenia po krídelnej akcii a kvalitnom centre do šestnástky. Domácich tento gól nepoložil a ešte do polčasu po pekných kombinačných akciách otočili na 2:1. V druhom polčase sa hostia snažili niečo s výsledkom urobiť a hrozili najmä zo štandardných situácií. Domáci však koncentrovanou obrannou hrou vedenie udržali.

Góly: 40. D. Hruboň, 44. P. Bisák – 13. A. Štetka, rozhodoval Tomka, ČK: 89. M. Gocala (V. Ripňany) za faul, 50 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Kuchtiak – Gerši (66. Steltenpohl), P. Bisák, D. Hruboň, M. Martonka, E. Matejov, A. Matejov, Chudý, Maček, Klčo, M. Prostredný (72. P. Hruboň). OFK: Minks – Kopčan, Borbély (46. Aberštík), T. Greguš (57. J. Bartošek), T. Mikula, M. Štetka (80. Gocala), Chovanec, Hertel, I. Vlasák, Frťala, A. Štetka.

Rajčany – Prašice 2:2 (1:1)

V prvom polčase sa vedenia ujali hostia, keď domáci obranca nahral priamo na kopačku Čakajdu, ktorý pohodlne otvoril skóre. Gól domácich prebral a zakrátko vyrovnal Sekereš na 1:1. V ďalšom priebehu sa hralo prevažne len medzi šestnástkami. Do druhého polčasu sa domáci akoby zabudli v kabíne a hostia svoju aktivitu premenili do gólu na 1:2. Domáci v závere pritlačili súpera a minútu pred koncom vyrovnali na konečných 2:2, keď ešte v 83. minúte domáci Bitarovský nepremenil pokutový kop.

Góly: 22. D. Sekereš, 89. M. Dovalovský – 10. V. Čakajda, 60. Jakub Lacika, rozhodoval Žitňanský, 50 divákov. TJ: Bodocký – Blaho, J. Rodina, V. Legéň (46. Jaško), Bočkay, Bitarovský, Sekereš, Polúch, M. Dovalovský, Kolaček, P. Rodina. OFK: Sláma – Š. Bruchatý, P. Malinka, Streďanský, Čakajda, E. Pátrovič, Juraj Lacika, Janega (75. Belák), Hustý, Pikna, Jakub Lacika.

Závada – Kovarce 1:1 (0:1)

Od úvodu zápasu boli domáci kombinačne lepší a zahodili aj tri tutovky. Hostia sa v 28. minúte ujali vedenia gólom z ofsajdovej pozície. V druhom polčase domáci vyrovnali na 1:1. Hostia aj naďalej produkovali dobrý kombinačný futbal. Zápas sa skončil spravodlivou remízou. Škvrnou v zápase bol výkon rozhodcovskej trojice.

Góly: 60. M. Hazda – 28. M. Gregor, rozhodoval P. Rybanský, 100 divákov. OŠK: Jamrich – Milata, Buc, Halo, Detko, Janček, Bizoň, H. Herda (75. Marek Herda), M. Hazda, D. Herda (87. T. Hazda), Mário Herda. OFK: Vrbjar – Vrábel, Hula, Maruna, M. Gregor, E. Gregor, Kutňanský, M. Vorčák, Ďurič (46. J. Gerši), Mekýš, J. Jankovič (75. M. Belan).

Nemčice – Kuzmice 2:1 (2:1)

Domáce mužstvo už pod vedením nového trénera Patrika Merku vstúpilo do zápasu s odhodlaním zabojovať o tri body proti lídrovi súťaže. To sa Nemčiciam aj podarilo, keď domáci počas celého zápasu bojovali o každú loptu. Počas celého stretnutia fúkal nepríjemný a studený vietor, ktorý kazil hru na oboch stranách. Viac sa s týmto počasím vyrovnali domáci, ktorí sa rýchlo ujali vedenia 2:0, čím zaskočili nielen hostí, ale aj domácich divákov. Po zmene strán hostia ovládli hru, ale na bojovnosť domácich to nestačilo. Nemčice dotiahli zápas do víťazného konca a konečne naplno zabodovali. Škoda, že domáci si takýto výkon nechali až na záverečné jesenné kolo, pretože počas celej časti nepredvádzali extra pekný futbal.

Góly: 10. L. Višňovský, 22. Ľ. Greguš – 36. L. Kolbik, rozhodoval Sák, 80 divákov. TJ: Merka – Matušík (65. Sileš), Szabó, L. Halo, Valach (90. Harvanec), Bajzík, Ďaďan, Ľ. Greguš, M. Jančovič (87. J. Košecký), L. Višňovský, D. Rusňák (80. M. Košecký). OFK: Fico – Martinček, Goga, Oravec, Kolbik, Janček, P. Virdzek, Jančovič, Zigo, Krajčír, Csáky (57. Bezucha).

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

13 g.: Štefan Kopčan (V. Ripňany).

Zostava kola: M. Macko (Práznovce) – T. Paulovič (Práznovce), R. Ďaďan (Kuzmice), V. Halo (Závada), J. Bačovský (Ludanice) – M. Gregor (Kovarce), M. Šnirc (V. Dvorany), L. Krajčík (Ludanice), P. Bisák (Čermany) – Jakub Lacika (Prašice), L. Kolbik (Kuzmice).