Bánovce doma vyhrali, Tempo nestačilo na lídra

Partizánske doma nedokázalo skórovať ani raz.

Šimonovany na záver jesennej časti prehrali.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Partizánske – Borčice 0:4 (0:3)

Prví pohrozili domáci, keď v 4. minúte po rýchlom protiútoku Kučerka pálil zvnútra šestnástky nad bránku hostí. Ďalšiu polhodinu sa na šmykľavom trávniku hralo prevažne medzi šestnástkami a obaja brankári boli bez práce. Prišla však 37. minúta, kedy sa po centri a následnom nedorozumení domácich obrancov dostala lopta k Novákovi, ktorý zo šiestich metrov otvoril skóre stretnutia. V 43. minúte po súboji v domácej šestnástke, keď Barčík držal za dres Nižňanského, rozhodca nepochopiteľne ukázal na biely bod, z ktorého Novák zvýšil na 0:2. O minútu hostia založili rýchlu akciu po pravom krídle a po centri Mačina z ofsajdu zaváňajúcej pozície stanovil prvý polčas na 0:3. Po zmene strán boli smerom dopredu nebezpečnejší domáci, ktorí si vytvorili aj sľubné gólové príležitosti. V 50. minúte Sedláček centrom z pravej strany našiel pri zadnej žrdi Kučeru, ktorý však minul bránku hostí. O dve minúty Kučera prenikol stredom obrany, no jeho strelu z pätnástich metrov Bobot vyrazil. O minútu Sedláček kolmicou vysunul Kučeru do brejku, no Bobota z nájazdu neprestrelil. V 65. minúte Mano z ľavej strany centrom do pokutového územia posadil loptu na hlavu Kučeru, ktorého zakončenie „koníkom“ zo šiestich metrov odvrátil z bránkovej čiary Hanzel. Bodku za stretnutím však urobili v koncovke efektívnejší hostia. V 86. minúte unikol po pravej strane Novák a po jeho prízemnom centri Púpala v behu bez prípravy podčiarkol skóre na 0:4.

Góly: 37. a 44. (11 m) Novák, 45. Mačina, 86. Púpala. R Haršány, 150. TEMPO: Zdychavský – Křapka, Kompas, Obert (58. Preťo), Nový, Nižňanský (73. Blaho), Sedláček, Benca, Slivka, Kučerka (46. Mano), Kučera.

(RĎ)

Bánovce – Holíč 4:0 (2:0)

Bánovce nastúpili na posledný zápas jesennej časti potvrdiť tri dovezené body z predchádzajúceho kola a úvodný tlak využili na strelenie gólu. V 14. minúte po peknej krídelnej akcii otvoril skóre Kosiba – 1:0. Domáci aj naďalej tlačili, hoci sympatickým dojmom pôsobiaci hostia sa tiež dostávali do pološancí, pri jednej z nich sa vyznamenal domáci brankár Bohunský. V 33. minúte sa skóre už menilo, po osi Kosiba – Jambor zvýšil vedenie domácich nekompromisnou ľavačkou Turoň – 2:0. Do druhého polčasu však nastúpilo už iba jedno mužstvo a zápas sa zmenil na domácu exhibíciu. Hneď v úvode striedajúci Mášik nevyužil dve tutovky, Kobisa pálil len nad bránku, pokus Szabá tiež tesne letel nad. Až v 83. minúte sa pekným gólom prezentoval Kosiba – 3:0. V závere ešte zaslúžené domáce víťazstvo potvrdil Mášik – 4:0. Bánovce tak po výhre prezimujú na druhom mieste a v jarnej časti ich čaká naháňačka za vedúcimi Borčicami, ktoré chcú maximálne potrápiť na ceste za víťazstvom v súťaži.

Góly: 14. a 83. J. Kosiba, 33. S. Turoň, 88. M. Mášik. R Košťál, 150. SPARTAK: Bohunský – Turoň, Poštrk, Líška (52. Mášik), Kosiba, Jambor, Svatík (82. Minárik), Gajdošík, Ondráš, Marko (69. Borcha), Szabó.

(MK)

Malženice – Šimonovany 3:1 (1:1)

Na ťažkom podmočenom teréne sa hral vyrovnaný duel. Domáci mali postupne viac šancí, no nevedeli ich dotiahnuť do úspešného konca. V 6. minúte poslal Dynamo do vedenia Rehák, ktorý potiahol loptu po pravej strane a krížnou strelou prekonal Bohunského – 1:0. Hostia po polhodine hry vyrovnali, keď predviedli peknú kombinačnú akciu a Kodaj nemal problém zakončiť. Malženice mohli ísť ešte do polčasu do vedenia, no Pikulík nepremenil penaltu. Misky váh predsa len naklonil na stranu domácich po hodine hry Benkovský, ktorý trafil z priameho kopu presne od šibenice. V závere hostia zvýšili snahu o vyrovnanie, čo využil P. Balážik, ktorý unikol po ľavej strane a spečatil domácu výhru – 3:1.

Góly: 6. Rehák, 61. Benkovský, 90. P. Balážik – 29. Kodaj. R. Poruban, 150. ŠIMONOVANY: Bohunský – Oršula, Rusňák, Varga, Barta (69. Žiak), Laurinec, Chrenko, Reichel, Halás, Kodaj, Rybanský (74. Sobota). Tréner J. Žiak.

(STC)

Myjava B – Vrbové 4:1 (3:0), 1. a 42. Horeš, 5. Pecha, 72. Sabler – 75. Vlado.

N. Dubnica – Tr. Teplice 5:1 (3:0), 11. a 22. Filo, 24. Maník, 68. Vojvodík, 79. Pupiš – 89. Puček.

Boleráz – Častkovce 2:0 (1:0), 30. Lalík, 80. Mikinič.

Hlohovec – Tr. Stankovce 2:3 (0:1), 46. Svíba, 57. Blaško (vlastný) – 12. Škvarka, 50. Marcinált, 74. Takáč.

Prečín – Domaniža 1:0 (0:0), 52. Hybben.

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal