Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Ďalšie cenné trofeje pre Karate klub Topoľčany

Karatistom z Karate klubu Topoľčany sa darilo aj v Poľsku.

Úspešní topoľčianski karatisti.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Po úspešnom zahájení sezóny karatisti Karate klubu Topoľčany pokračovali medailovo aj na ďalších súťažiach konaných v októbri nielen doma na Slovensku, ale aj v Poľsku.

V úvode októbra sa konal v poľskom meste Bielsko – Biala 10. ročník prestížnej medzinárodnej súťaže INTERNATIONAL KARATE GRAND PRIX POLISH OPEN a to za účasti 1097 pretekárov (s 1659 štartmi) z 29 krajín celého sveta, pričom nechýbali ani pretekári z krajiny kolísky karate – Japonska. Za Karate klub Topoľčany nastúpila iba Ingrid Marková v kategórii dievčat 6-7 ročných. Ingridka sa bez problémov prebojovala až do finále, kde narazila na súperku z Malty, ktorá ju predčila hlavne v bojovnosti, a tak Ingridka získala druhé miesto, striebornú medailu, diplom a krásne vecné ceny.

Medaile zo Starej Ľubovne

Ďalší víkend sa na tatami zapotili už viacerí pretekári klubu. Dňa 15. 10. 2016 sa konal v Starej Ľubovni domáci turnaj ĽUBOVŇA OPEN CUP za účasti 264 pretekárov (s 439 štartmi) a Karate klub Topoľčany reprezentovali pretekári Ingrid Marková, Stella Patai, Leo Cápay, Daniel Tóth, Marcel Smatana, Kristián Mandúch, Samuel Mandúch, Radovan Skaličan a Martin Šípek.

Najskôr sa 5-7 roční chlapci a dievčatá zahriali v disciplíne KARATE AGILITY, kde preukázali popri umeniu karate aj všestrannú pohyblivosť a fyzickú zdatnosť. Toto všetko zvládol na výbornú Leo Cápay, keď medzi 5 ročnými chlapcami dosiahol najlepší čas. Hneď za ním sa v rovnakej kategórii umiestnil na druhom mieste Daniel Tóth. Druhé miesto si vybojovala aj Ingrid Marková v kategórii 7 ročných dievčat. A tak Karate klub Topoľčany získal prvé medaile.

Následne súťaž pokračovala súbornými cvičeniami KATA. Po úspechoch v agility sa najlepšie na svoj výkon skoncentroval Leo Cápay, keď vo finále opäť porazil svojho klubového kamaráta Daniela Tótha. Leo teda získal ďalšie zlato a krásny pohár a Daniel ďalšie striebro. Svoje umenie predviedla Ingrid Marková, ktorá v kategórii dievčat 6-7 ročných začiatočníčok jednoznačne dominovala, avšak v boji o postup do finále zmenila poradie cvikov a nakoniec jej zostalo iba tretie miesto. Do zlatej medaile pretavila svoje úsilie v KATA aj Stella Patai, ktorá v kategórii mladších žiačok dominovala a nenašla tu žiadnu premožiteľku. Bez problémov sa množstvom súperov prebojovali do finále v súborných cvičeniach aj Marcel Smatana v kategórii 6-7 ročných chlapcov a Kristián Mandúch v kategórii mladších žiakov 8-9 ročných. Chlapci bojovali zo všetkých síl a toto úsilie znamenalo pre nich zisk strieborných medailí. Obrovskú smolu mal vo finále kategórie 14-15 ročných kadetov Martin Šípek, ktorý sa počas finále priamo na tatami zranil a čaká ho tak pauza na zotavenie. Nebyť tohto úrazu, Martin by jednoznačne vyhral svoju kategóriu. Bronzovú medailu v kata si ešte vybojoval Radovan Skaličan v kategórii 12-13 ročných mladších dorastencov.

Po súborných cvičenia nastúpili do športového zápasu KUMITE Ingrid Marková, Stella Patai a Kristián Mandúch. Ingridka bola z prehry v KATA rozčarovaná, a tak si všetko vynahradila v KUMITE 6-7 ročných dievčat do 25 kg, kde nedala svojim súperkám najmenšiu šancu a obsadila tak prvé miesto, získala zlatú medailu, diplom a pohár pre víťaza. Kristiánovi ani Stellke sa nedarilo a zostali za medailovým umiestnením.

Hoci mal Karate klub Topoľčany na tomto turnaji popri úspechoch aj smolu, aj tak obsadil v medailovom umiestnení spomedzi 30 zúčastnených klubov krásne tretie miesto a to ziskom 4 zlatých, 6 strieborných a 2 bronzových medailí.

V B. Bystrici iba Schlosser

Na druhý deň si to na súťaž do Banskej Bystrice namieril Daniel Schlosser, kde sa konal 31. ročník Pohára SNP. Danielovi sa vo svojej kategórii KATA kadetov 14-15 ročných darilo a až vo finále našiel silného súpera, a získal tak striebornú medailu.

Opäť všetci členovia Karate klubu Topoľčany preukázali svoje kvality a odhodlanie byť stále lepší a lepší.