Pondelok, 16. júl, 2018 | Meniny má Drahomír

Trojzápasová šnúra ukončená, Trnava rabovala v Topoľčanoch

Rozlet Topoľčian zastavila Trnava. Tradičný prvoligový súper bral v Topoľčanoch všetky tri body.

Topoľčany doma prehrali, Trnava si odviezla všetky tri body.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Trnava 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Topoľčianski hokejisti vstupovali do tohto zápasu po troch výhrách v rade a doma chceli natiahnuť víťaznú sériu. Hosťom sa v poslednom období bodovo nedarí, no v Topoľčanoch sa v stredu zrodilo prekvapenie. Domáci mali síce mierny tlak v úvode, do šancí sa ale nedostávali. Jedine pokus Kalináča zblokovala obrana hostí a Podstavek trafil do brankára hostí. V 10. minúte hrali domáci prvú presilovku, no počas nej unikol Glemba, výborný zákrok Račka ale držal nerozhodný stav. Postupne sa začali osmeľovať aj hostia, v prvej tretine sa ale početné divácke publikum, v ktorom nechýbal ani fanklub Topoľčian, gólu nedočkalo. Vstup do druhej tretiny vyšiel lepšie domácim, strelu Hegyiho brankár hostí vyrazil len pred L. Nováka, ktorý poľahky otvoril skóre – 1:0. Po góle ožili hostia, ktorí už o dve minúty nahodeným pukom a následnom teči vyrovnali na 1:1. V 34. minúte bol vylúčený domáci obranca a pri nedôraze domácich zadákov poslal hostí do vedenia Schmidt – 1:2. Paradoxne po vedúcom góle hostí ožili domáci hokejisti a na ľad akoby vykorčuľovali tie Topoľčany, ktoré sa predstavili divákom aj v minulom úspešnom šesťbodovom týždni. Na bránku hostí sa rútil útok za útokom, skvelý Juríček ale dva pokusy Šťastného, či Kalináča, Podstavka i Krála kryl. Do záverečnej tretiny vstupovali domáci hokejisti počas presilovky, tú ale nevyužili. Na druhej strane sa nechal zbytočne vylúčiť Tábi a hostia trestali gólovo – 1:3. Po tomto góle sa Trnava zamerala na bránenie vlastnej obrannej tretiny a to sa jej darilo mimoriadne dobre. Trápiaci sa domáci hokejisti nedokázali prevaliť obranný val Trnavy. V závere sa domáci pokúsili hrať bez brankára, no tri stotiny pred koncom Jurák poslal puk do prázdnej topoľčianskej bránky – 1:4.

Góly: 23. L. Novák – 25. a 60. R. Jurák, 34. D. Schmidt, 46. M. Čunderlík, rozhodovali Mĺkvy – Konc, Frimmel, vylúčenia 4:5, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, 720 divákov. HC: Račko – Hrudík, Král, Bystričan, Kohút, Ficel, Nitriansky, Gašparovič, Duran – Kluka, Kalináč, Podstavek – Tábi, Hegyi, L. Novák – Šťastný, Dobrý, Pekarčík – Šuba, Laššo, J. Hudec, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Našim výborným výkonom sme chceli potvrdiť naše predchádzajúce výborné výsledky proti ťažkým súperom. Zápas sme ale vôbec nezačali dobre, súper dobre korčuľoval a bol dôraznejší v osobných súbojov, my sme sa len prizerali. Síce sme sa v druhej tretine dostali do vedenia, ale následne z našej strany prišli neskutočne chyby. Hráči neplnili pokyny, korčuľovali úplne niekde inde, než mali. Okrem posledných piatich minút v druhej tretine sme absolútne pohoreli. V tejto päťminútovke sme si vypracovali dostatok šancí, mali sme tri tutovky, ale opäť sme neboli dôslední v zakončení. Musíme byť v týchto okamihoch efektívni, inak nemôžeme byť úspešní. Hostia sa ubránili a prišla prestávka, ktorá nám skôr ublížila. Neodohrali sme dobrý zápas, z eufórie sme spadli dole a musíme začať odznova. Pochváliť môžem len súpera, pretože Trnava predviedla vynikajúci výkon.

Ostatné výsledky 23. kola: Prešov – Detva 4:1, Skalica – Pov. Bystrica 5:1, Martin B – Sp. Nová Ves 3:2sn, Michalovce mali voľno.

-. Orange 20 7 3 0 0 4 14:23 9

V piatok sa zverenci Ľubomíra Hurtaja predstavia na ľade lídra z Michaloviec.

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  8. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  9. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  10. 3 dôvody, prečo sa oplatí mať online účet v ZSE už toto leto
  2. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  3. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  4. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  5. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  8. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  9. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Mesto zakúpilo druhý defibrilátor, nachádza sa na kúpalisku

Samospráva Partizánskeho zakúpila laický defibrilátor.

Zásluhu na góloch majú spoluhráči, tvrdí Rusňák

Tovarníky ako nováčik súťaže skončili v IV. lige na konečnom 6. mieste. Kapitán Martin Rusňák st. strelil za sezónu 21 gólov.