Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Trojzápasová šnúra ukončená, Trnava rabovala v Topoľčanoch

Rozlet Topoľčian zastavila Trnava. Tradičný prvoligový súper bral v Topoľčanoch všetky tri body.

Topoľčany doma prehrali, Trnava si odviezla všetky tri body.Topoľčany doma prehrali, Trnava si odviezla všetky tri body. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Trnava 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Topoľčianski hokejisti vstupovali do tohto zápasu po troch výhrách v rade a doma chceli natiahnuť víťaznú sériu. Hosťom sa v poslednom období bodovo nedarí, no v Topoľčanoch sa v stredu zrodilo prekvapenie. Domáci mali síce mierny tlak v úvode, do šancí sa ale nedostávali. Jedine pokus Kalináča zblokovala obrana hostí a Podstavek trafil do brankára hostí. V 10. minúte hrali domáci prvú presilovku, no počas nej unikol Glemba, výborný zákrok Račka ale držal nerozhodný stav. Postupne sa začali osmeľovať aj hostia, v prvej tretine sa ale početné divácke publikum, v ktorom nechýbal ani fanklub Topoľčian, gólu nedočkalo. Vstup do druhej tretiny vyšiel lepšie domácim, strelu Hegyiho brankár hostí vyrazil len pred L. Nováka, ktorý poľahky otvoril skóre – 1:0. Po góle ožili hostia, ktorí už o dve minúty nahodeným pukom a následnom teči vyrovnali na 1:1. V 34. minúte bol vylúčený domáci obranca a pri nedôraze domácich zadákov poslal hostí do vedenia Schmidt – 1:2. Paradoxne po vedúcom góle hostí ožili domáci hokejisti a na ľad akoby vykorčuľovali tie Topoľčany, ktoré sa predstavili divákom aj v minulom úspešnom šesťbodovom týždni. Na bránku hostí sa rútil útok za útokom, skvelý Juríček ale dva pokusy Šťastného, či Kalináča, Podstavka i Krála kryl. Do záverečnej tretiny vstupovali domáci hokejisti počas presilovky, tú ale nevyužili. Na druhej strane sa nechal zbytočne vylúčiť Tábi a hostia trestali gólovo – 1:3. Po tomto góle sa Trnava zamerala na bránenie vlastnej obrannej tretiny a to sa jej darilo mimoriadne dobre. Trápiaci sa domáci hokejisti nedokázali prevaliť obranný val Trnavy. V závere sa domáci pokúsili hrať bez brankára, no tri stotiny pred koncom Jurák poslal puk do prázdnej topoľčianskej bránky – 1:4.

Góly: 23. L. Novák – 25. a 60. R. Jurák, 34. D. Schmidt, 46. M. Čunderlík, rozhodovali Mĺkvy – Konc, Frimmel, vylúčenia 4:5, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, 720 divákov. HC: Račko – Hrudík, Král, Bystričan, Kohút, Ficel, Nitriansky, Gašparovič, Duran – Kluka, Kalináč, Podstavek – Tábi, Hegyi, L. Novák – Šťastný, Dobrý, Pekarčík – Šuba, Laššo, J. Hudec, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Našim výborným výkonom sme chceli potvrdiť naše predchádzajúce výborné výsledky proti ťažkým súperom. Zápas sme ale vôbec nezačali dobre, súper dobre korčuľoval a bol dôraznejší v osobných súbojov, my sme sa len prizerali. Síce sme sa v druhej tretine dostali do vedenia, ale následne z našej strany prišli neskutočne chyby. Hráči neplnili pokyny, korčuľovali úplne niekde inde, než mali. Okrem posledných piatich minút v druhej tretine sme absolútne pohoreli. V tejto päťminútovke sme si vypracovali dostatok šancí, mali sme tri tutovky, ale opäť sme neboli dôslední v zakončení. Musíme byť v týchto okamihoch efektívni, inak nemôžeme byť úspešní. Hostia sa ubránili a prišla prestávka, ktorá nám skôr ublížila. Neodohrali sme dobrý zápas, z eufórie sme spadli dole a musíme začať odznova. Pochváliť môžem len súpera, pretože Trnava predviedla vynikajúci výkon.

Ostatné výsledky 23. kola: Prešov – Detva 4:1, Skalica – Pov. Bystrica 5:1, Martin B – Sp. Nová Ves 3:2sn, Michalovce mali voľno.

-. Orange 20 7 3 0 0 4 14:23 9

V piatok sa zverenci Ľubomíra Hurtaja predstavia na ľade lídra z Michaloviec.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Slovenská hokejová liga

V piatok sa aj vďaka online registrácii veľké rady pred odberovými miestami netvorili.

Skríningové testovanie prebieha už od pondelka a bude trvať do 27. januára. V sobotu a v nedeľu sa do testovania zapoja aj takmer všetky obce v okrese Topoľčany.