Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Bez gólu sa vyhrať nedá+FOTO

Topoľčianski hokejisti na domácom ľade neskórovali, tri body si tak odviezla Detva po veľmi šťastnom góle.

Topoľčany doma neskórovali.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Detva 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Pred úvodným buly domáci funkcionári aj s predstaviteľmi Slovenského zväzu ľadového hokeja zablahoželali k životnému jubileu 70 rokov Stanislavovi Horskému, ktorý veľkou mierou prispel o napredovanie hokeja v Topoľčanoch. Okrem dresu s číslom 70 dostal aj striebornú plaketu SZĽH za rozvoj hokeja.

Topoľčany do zápasu vstúpili aj s novou obrannou posilou, keď do konca sezóny sa s tímom dohodol na spolupráci skúsený Juraj Ďurčo. Úvod zápasu patril domácim, ale pozorný Cibuľa zneškodnil pokusy Podstavka i Kalináča. Na druhej strane sa obrovského kiksu dopustil domáci brankár Halo, ktorý si myslel, že puk zaľahol, ale osamotený Berák poslal nekrytý puk do prázdnej bránky – 0:1. Od tohto momentu sa viac vylučovalo ako hralo. V 6. minúte dali o sebe vedieť nepresní rozhodcovia, ktorí najskôr odpískali príliš veľa hráčov domácich na ľade. Potom svoje rozhodnutie odvolali, aby nakoniec predsa len zostalo v platnosti, čo sa nepáčilo domácej lavičke a hlavný rozhodca ich potrestal ďalším dvojminútovým trestom. Detva tak hrala štyri minúty päť na štyri, domáci sa ale ubránili. Aj ďalšie minúty ale boli poznačené úzkoprsým rozhodovaním hlavného rozhodcu, ktorý zbytočne vyvolával prieťahy hráčov na oboch hráčov. Obe mužstva ponúknuté presilovky nedokázali využiť, najväčšiu šancu mali Topoľčany po návrate Podstavka z trestnej lavice, ten svoj nájazd nezakončil gólovo, proti bol Cibuľa v bránke hostí. V prvej tretine ešte zaujala tyč po strele domáceho obrancu Krála. Aj v druhej tretine sa viac vylučovalo ako hralo, gólové momenty ale chýbali. Topoľčany sa snažili dostať sa do tempa, no vždy ich pribrzdilo vylúčenie. Až v poslednej tretine sa hral ako-taký kombinačný hokej, Topoľčany sa tlačili do zakončenia, tutovky spálili Pekarčík i Bystričan, keď obaja netrafili prázdnu bránku. Na druhej strane Halo až toľko roboty nemal, hostia pálili prevažne zdiaľky. Keď svoj nájazd nepremenil Podstavek a ani L. Novák, z výhry sa tak tešili hostia, ktorí miestami svojou tvrdosťou len zbytočne zvyšovali nervozitu na ľade. Topoľčany sa v závere pokúsili aj o hru bez brankára, napriek tlaku vytúžený gól nedosiahli. Domáci hokejisti si zaslúžili bodovať, ale bez gólu sa jednoducho na body nedá dosiahnuť...

Gól: 3. L. Berák, rozhodovali Stano – Hanko, Mráz, vylúčenia 8:9, presilovky a oslabenia 0:0, 630 divákov. HC: Halo – Ďurčo, Král, Hrudík, Bystričan, Nitriansky, Ficel, Kohút, Priganc – L. Novák, Hegyi, Podstavek – Kluka, Kalináč, Nemček – Pekarčík, Dobrý, Tábi – Hudec, Laššo, Šuba, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Chlapcom sa v tomto zápase nedá uprieť bojovnosť a snaha, ale chýbal nám opäť väčší dôraz pri zakončeniach. Niektoré situácie sme mohli riešiť aj jednoduchšie, pretože cez prehustenú a tvrdú obrany Detvy sme sa ťažšie presadzovali. Bohužiaľ, bez gólu sa vyhrať nedá, stretnutie sme prehrali nešťastným gólom 0:1. Bývajú aj takéto zápasy, mrzí ma, že práve taký sme museli odohrať pred našimi vlastnými divákmi.

Ostatné výsledky 25. kola: Sp. Nová Ves – Trnava 8:4, Martin B – Michalovce 2:6, Prešov – Pov. Bystrica 4:3. Dohrávka: Prešov – SR 20 4:1.

1. Michalovce 23 17 2 1 3 104:47 56

2. Prešov 23 14 2 1 6 89:56 47

3. Detva 22 14 1 2 5 95:49 46

4. Sp. Nová Ves 23 11 1 2 9 73:64 37

5. Skalica 22 10 1 2 9 70:63 34

6. Topoľčany 23 9 3 0 11 68:73 33

7. Trnava 22 8 0 3 11 72:96 27

8. Pov. Bystrica 24 3 2 1 18 51:103 14