Na Považí sa tešili domáci

Hádzanári Topoľčian si pripísali druhú prehru v rade.

Hádzanári si pripísali druhú prehru v rade.Hádzanári si pripísali druhú prehru v rade. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Pov. Bystrica – Topoľčany 28:23 (15:11)

Duel susedov v tabuľke začali hostia efektnou nahadzovačkou Hlinku – 0:1. Po niekoľkých nepresnostiach na oboch stranách domáci gólmi Pupíka a Cifru otočili stav na 2:1, lenže súper vyrovnal. Potom Bystričania trikrát prekonali Meluša (5:2), kým hostia triafali bloky, alebo strácali v útoku lopty. Brankárom sa nedarilo a prvý zákrok si pripísal až domáci Motlík v 10. minúte za stavu 6:3. Domácim nevyšiel pokus o trhák a vzápätí namiesto 7:3 bolo 6:4. MŠK trafili dvakrát žrď a dva zákroky mal Meluš. Topoľčany sa v útoku presadzovali a otočili v 14. minúte na 6:7. Cifra vyrovnal a Š. Machač v 16. minúte dal na 8:7. Hostia pri vylúčení Juráka vyrovnali, no M. Kozák v oslabení dal Melušovi jasličky – 9:8. Brankár hostí sa rozchytal, zmaril dve tutovky, ale po chybe spoluhráča inkasoval od Chudobu – 10:8. Bystričania sa ubránili presilovke a náskok zvyšovali na 13:9. V závere polčasu pri hre šiestich na štyroch dali dva góly, no aj jeden inkasovali takmer z nulového uhla od Michalku – 15:11. Druhý polčas začal pre MŠK, ktoré po góloch M. Kozáka a Valla v 33. minúte viedli najvyšším rozdielom 17:12. Hostia odpovedali dvoma šťastnými gólmi – 17:14. Bystričanom viazla streľba, kým Topoľčanci prekonávali Motlíka ako chceli. Žilinčík v 38. minúte znížil na 18:17 a Cigáň v 42. minúte na 19:18. Po tomto góle v bráne Motlíka, ktorý mal iba tri úspešné zákroky, vystriedal Biel. V 44. minúte Bystrický vymietol horný roh, kým na druhej strane Cigáň kontroval – 20:19. Domácich naviac oslabil vylúčený Tumidalský, no súper šancu nevyužil. Chudoba skóroval v oslabení a v 48. minúte zdiaľky zvyšoval na 22:19. Po góle hostí sa presadili Cifra s Vallom a v 51. minúte Bystričania vyhrávali 24:20. Potom sa blysol Biel troma zákrokmi a raz mu pomohla žrď. Sedem minút pred koncom súper znížil na 25:22, ale Biel sa blysol troma zákrokmi a MŠK dotiahli zápas do víťazného konca.

Rozhodovali Sivák – Oťapka, vylúčenia 4:6, pokutové hody: 1/1 – 1/1, 700 divákov. HK AGRO: Meluš, Javorček – Briatka, Klačanský 3/1, Franta, Michalka 1, Ivanitsya 1, Miženko, Ivanov 2, Cigáň 5, Hlinka 2, Jadroň 3, Ďurček 1, M. Urban, Žilinčík 5, Kucher.

JOZEF ŠPROCHA

Pavel Farář (tréner): Zápas sme nezvládli, pretože sme nedokázali po získaní lopty dotiahnuť akcie do konca. Buď sme sa dopustili technickej chyby alebo sme šancu nedokázali premeniť do gólu. Považská Bystrica hrala v úvode agresívnu hru v obrane, čo nám robilo značné problémy. Domáci získali veľa odrazených lôpt a tieto mikrosúboje rozhodli aj o celkovom víťazovi. Naďalej sa snažíme dostať sa rýchlo z našej hernej krízy, verím, že nám k tomu pomôže domáci dvojzápas proti Malackám a Modre. Mrzí ma zranenie Michala Urbana, ktorý si v tomto stretnutí vykĺbil rameno. Zároveň chcem poďakovať aj fanklubu, ktorý vycestoval za nami na zápas.

Ostatné výsledky: Prešov – N. Zámky 41:27. Dohrávka: Modra – Šaľa 26:28.

1. Prešov 8 8 0 0 285:191 16

2. Šaľa 10 7 1 2 319:261 15

3. P. Bystrica 10 7 1 2 286:237 15

4. Topoľčany 10 6 1 3 288:249 13

5. N. Zámky 11 6 0 5 344:326 12

6. Hlohovec 10 5 0 5 290:250 10

7. ŠKP Ba 10 3 2 5 268:271 8