Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

V Skalici rozhodol Nemček

Topoľčianski hokejisti po troch prehrách vyhrali v Skalici.

Topoľčany vyhrali v Skalici po samostatných nájazdoch.Topoľčany vyhrali v Skalici po samostatných nájazdoch. (Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Skalica – Topoľčany 2:3sn (0:0, 2:0, 0:2 – 0:0, 0:1)

Prvá tretina sa niesla v opatrnom duchu a šancí sa v nej zrodilo minimum. O niečo aktívnejší boli hostia, ale do gólových príležitostí sa nevedeli dostať ani oni. V druhej tretine sa aj vďaka presilovým hrám začalo aktívnejšie. V 24. minúte sa prvýkrát v zápase dokázali strelecky presadiť domáci. Druhý útok výborne zakombinoval a po akcii Romančíka a Dvonča zúročil strelou k bližšej tyči ich snaženie Patrick Brodek. Už o 36 sekúnd skalický štadión explodoval opäť. Po akcii Grmana a Smetanu sa najlepšie pred brankárom Račkom zorientoval mladý Ivičič a Záhoráci viedli o dva góly. Aj vo zvyšnej časti prostrednej časti mali viac z hry domáci, ale tretí gól nedokázali pridať. V úvode tretieho dejstva mali hostia výhodu presilovej hry, ale nič nej nevyťažili, keďže defenzíva domácich pracovala spoľahlivo. Lenže po presilovej hre si domáci vybrali krátky herný výpadok, ktorý súper dokázal potrestať. V 45. minúte domáci niekoľkokrát laxným prístupom nevyhodili puk z pásma, až sa k nemu dostali Dobrý a Kluka, ktorý našli pred bránkou voľného Šubu a ten prelomil 132 minútovú nepriestrelnosť Patrika Romančíka. Lenže to nebolo zo strany hostí všetko. Už o 28 sekúnd dorazil Laššovu strelu Tábi, keď Romančík puk iba nešťastne vyrazil nad seba a ten dopadol tesne pred bránkovú čiaru, kde bol najrýchlejší práve topoľčiansky útočník. Víťazstvo potom ešte mohol strhnúť na stranu domácich Dvonč, ale jeho strela skončila iba na konštrukcii bránky a tak sa predlžovalo. V nadstavenom čase pri hre 3 na 3 mal dve vynikajúce príležitosti hosťujúci Nemček, ale Romančík bol pohotový, a tak prišlo na samostatné nájazdy. V nich rozhodla až piata séria, keď sa presadil Nemček, ktorý si veril, napriek tomu, že v úvodnej sérii zaváhal.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 24. Brodek, 25. Ivičič – 45. Šuba, 45. Tábi, rozhodujúci samostatný nájazd premenil F. Nemček, rozhodovali Krist – Purgat, Šefčík, vylúčenia 9:9 na dve minúty, vyššie tresty: 47. Nitriansky (Topoľčany) – 10 minút za nešportové správanie, presilovky a oslabenia 0:0, 665 divákov. HC: Račko – Ďurčo, Král, Bystričan, Hrudík, Ficel, Nitriansky, Kohút – Podstavek, Kalináč, Nemček – Gašparovič, Tábi, Kluka – Mišuta, Dobrý, Priganc – Šuba, Laššo, Hudec, tréner Ľ. Hurtaj.

VLADIMÍR MIČEK

Ľubomír Hurtaj (tréner): Po troch prehrách sme chceli pretrhnúť našu negatívnu sériu. Škoda prvej tretiny, v ktorej sme mali miernu prevahu, ale nedokázali sme skórovať. V druhej tretine sa nám cesta za bodmi začala rozplývať po dvoch rýchlych góloch. V záverečnej tretine sme však už boli lepším mužstvom na ľade, herne sme súpera prevýšili a dočkali sme sa aj zaslúženého vyrovnania. V predĺžení sme dominovali, ale o výsledku rozhodli až nájazdy, ktoré sme lepšie zvládli. S dvojbodovým ziskom v Skalici sme spokojní.

Ostatné výsledky 26. kola: Detva – Martin B 3:0, Michalovce – Sp. Nová Ves 3:4, Pov. Bystrica – Trnava 7:2.

1. Michalovce 24 17 2 1 4 107:51 56

2. Detva 23 15 1 2 5 98:49 49

3. Prešov 23 14 2 1 6 89:56 47

4. Sp. Nová Ves 24 12 1 2 9 77:67 40

5. Skalica 23 10 1 3 9 72:66 35

6. Topoľčany 24 9 4 0 11 71:75 35

7. Trnava 23 8 0 3 12 74:103 27

8. Pov. Bystrica 25 4 2 1 18 58:105 17