Prvé semifinálové stretnutie rozhodol obhajca rýchlymi kontrami.

V Topoľčanoch sa tešili hostia z Prešova.(Zdroj: JARO ŠUPA)

SLOVENSKÝ POHÁR - SEMIFINÁLE

Topoľčany – Prešov 22:25 (6:11)

Majstrovský Prešov v Topoľčanoch zaslúžene zvíťazil. V úvode sa výbornými zákrokmi prezentoval brankár Chupryna, ktorý zneškodnil päť pokusov domácich hráčov. Agro nastrelilo tyč, raz trafilo mimo, a tak Hrstka v 11. minúte upravoval po rýchlom brejku už na 1:5. Topoľčany sa postupne začali presadzovať, no na druhej strane si hostia držali pohodlný náskok až do polčasu. V domácej bránke predviedol niekoľko zákrokov Meluš, ale na druhej strane v dobrom výkone pokračoval aj hosťujúci brankár.

Do druhého polčasu tak domáci vstupovali s päťgólovým mankom. A to hostia hneď navýšili skóre na rozdiel šiestich gólov – 6:12. Potom sa ale v topoľčianskej hale začali diať divy. Domáci hádzanári vysunuli obranu a po dvoch góloch Michalku a dvoch Cigáňa bolo zrazu 10:12. Následne po treťom vylúčení dostal červenú kartu Pekár a premenená sedmička Klačanského znamenala zníženie na 11:12 v 37. minúte. Hostia o minútu ale kontrovali Peskovom a Krokom – 11:14. Domáci sa smerom dopredu zlepšili, dokázali sa presadzovať cez zhustenú obranu hostí a J. Briatka v 44. minúte opäť znížil na rozdiel gólu – 13:14. Hostia o tri minúty šli opäť do trojgólového trháku (14:17), v 50. minúte dokonca Krok zvýšil na 15:19. Ďalšia trafená tyč hosťujúcej bránky znamenala trhák Hrstku a gól na 15:20. Cigáň ešte gólom na 16:20 podvihol zástavu Agra, ale hostia dvomi rýchlymi gólmi po brejkoch odskočili už na 16:22. V závere ešte domáce Agro potrestalo technické chyby hostí v útoku a následné tri výborné zákroky Meluša, keď skorigovalo konečný stav na konečných 22:25. Do Prešova na odvetu tak Topoľčany vycestujú s trojgólovým mankom, keď o výhre hostí rozhodol predovšetkým prvý polčas a slabšia strelecká efektivita domáceho celku.

Rozhodovali Budzák – Záhradník, vylúčenia 2 – 7, ČK: 36. Pekár (Prešov) za tri vylúčenia, pokutové hody: 7/6 – 1/1, 480 divákov. HK AGRO: Meluš, P. Králik, Javorček – J. Briatka 2, Klačanský 4/4, Franta, Michalka 3, Ivanytsia 2, Miženko, Ivanov, Cigáň 6/2, Hlinka 2, Ďurček 1, Žilinčík 1, Kucher 1, tréner P. Farář.

Pavel Farář (tréner): Jednoznačne sme vedeli, že nás čaká najkvalitnejšie mužstvo slovenskej súťaže. Vedeli sme, že pokiaľ chceme uspieť, budeme musieť podať nadštandardný výkon. To sa nám ale nepodarilo, pretože hneď v úvode sme nepremenili vyložené šance. Sebadôvera hráčov s nepremenenými šancami tak pochopiteľne padala dole. Toto poznačilo aj prvý polčas. Päťgólový prvopolčasový náskok je proti Prešovu neuveriteľné náročné skresať, pretože hostia dokážu každú jednu chybu gólovo trestať. A to nám ukázali aj v tomto zápase. O týždeň cestujeme na východ republiky. Som typ trénera, ktorý nechodí iba odohrať zápas, určite chceme Prešovu čo najviac znepríjemniť cestu za víťazstvom. V hádzanej je všetko možné, trojgólový rozdiel ešte nič neznamená. Viem, že na domácej pôde bude Prešov ešte silnejší, ale my sa zodpovedne na tento duel pripravíme. V tomto mesiaci s nimi hráme ešte dvakrát, raz v pohári a raz v lige, a preto osobne verím, že aspoň raz ich porazíme.

2. semifinále: Šaľa – Pov. Bystrica 34:27.

Odveta sú na programe v stredu 14. decembra, Topoľčany o 18.00 hod. nastúpia na palubovke v Prešove.

Medzitým ešte Topoľčany v rámci Extraligy privítajú na domácej palubovke Modru, hrať sa bude v sobotu 10. 12. o 18.00 hod.

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?