Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Halo s nulou, gólostroj Topoľčian+FOTO

Domáci hokejisti splnili rolu favorita do bodky, rezerve Martina strelili až osem kúskov.

Tri body zostali v Topoľčanoch, dva góly v zápase strelil kapitán Hrudík.Tri body zostali v Topoľčanoch, dva góly v zápase strelil kapitán Hrudík. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Martin B 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)

Od úvodu sa hral v podstate hokej na jednu bránku. Domáci sa peknou kombinačnou hrou dostávali do zakončenia. Už v 7. minúte Kalináč nabil Hruškovi a robustný obranca poslal domácich do vedenia. O tri minúty udrel kapitán Hrudík a bolo 2:0. Domáci sa aj po góle tlačili dopredu, ale vyložené šance už nedotiahli do úspešného konca. Aj v druhej tretine mali domáci výborný vstup do zápasu, spoza bránky našiel Pekarčík Dobrého, ktorý zvýšil na 3:0. V 29. minúte sa situácia zopakovala spred troch minút, tentokrát spoza bránky našiel Kalináč Hrudíka, ktorý strelil druhý gól domácich – 4:0. A to už o dve minúty Pekarčík prepasíroval puk za Orčíka – 5:0. Až potom pohrozili aj hostia, nájazd Sladkovského zastavila žrď Halovej bránky. V poslednej tretine domáci útočníci zavreli hostí vo vlastnej tretine, nikým neatakovaný Gašparovič upravil na 6:0. Siedmy gól padol z hokejky aktívne hrajúceho Kalináča. Po tomto góle už domáci kontrolovali priebeh hry, stretnutia sa už iba dohrávalo. V záverečných sekundách sa ešte k odrazenému puku dostal obranca Nitriansky, ktorý zabil ôsmy klinec do martinskej rakvy. Domáci v zápase jasne dominovali, hostí k ničomu nepustili a zaslúžené vysoko vyhrali. Pre brankára Juraja Hala je to zároveň prvá vychytaná nula v sezóne.

Góly: 7. M. Hruška, 10. a 29. J. Hrudík, 26. Ľ. Dobrý, 31. F. Pekarčík, 43. J. Gašparovič, 45. M. Kalináč, 60. E. Nitriansky. Rozhodovali Vojtek – Mráz, Hanko, vylúčenia 4:3, presilovky a oslabenia 0:0, 560 divákov. HC: Halo – Kohút, Ďurčo, Hrudík, Král, Nitriansky, Hruška – Kluka, Kalináč, Pekarčík – Priganc, Nemček, Podstavek – Šuba, Dobrý, Šťastný – Hudec, Laššo, Gašparovič, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Čakal nás zápas, v ktorom sme chceli získať všetky tri body. Chalanom sme od úvodu prizvukovali, že k zápasu musia pristupovať zodpovedne a od úvodných sekúnd. Po celý zápas sme boli lepším mužstvom a zaslúžene sme i vyhrali. Teší ma fakt, že oproti predošlému domácemu zápasu chalani odohrali kvalitne aj záverečnú tretiu tretinu. Som rád, že mužstvo v poslednej tretine pokračovalo vo výbornom výkone a radosť máme aj z vychytanej nuly u Hala. Verím, že tento víťazný dvojzápas nás správne nakopne do najbližších duelov, pretože do Vianoc nás čaká náročná päťzápasová séria proti mužstvám z hornej časti tabuľky.

Ostatné výsledky 30. kola: Pov. Bystrica – Detva 2:5, Michalovce – Skalica 3:1, Trnava – Prešov 3:1, Sp. Nová Ves mala voľno.

1. Detva 28 20 1 2 5 124:55 64

2. Michalovce 28 19 2 1 6 117:66 62

3. Prešov 28 18 2 1 7 112:65 59

4. Skalica 27 13 1 3 10 90:78 44

5. Topoľčany 27 11 4 0 12 89:83 41

6. Sp. Nová Ves 27 12 1 2 12 81:85 40

7. Trnava 28 11 0 3 14 93:118 36

8. Pov. Bystrica 28 4 2 1 21 65:120 17