Utorok, 14. august, 2018 | Meniny má Mojmír

Karate klub úspešný na krajskom pohári

Úspešnú jesennú časť sezóny zakončili karatisti Karate klubu Topoľčany ďalšími úspechmi na krajskom pohári.

Úspešní karatisti.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Dňa 26. 11. 2016 sa všetci mladí karatisti stretli na otvorenom 2. kole Krajského pohára v meste Šurany a Karate klub Topoľčany na ňom reprezentovali Ingrid Marková, Stella Patai, Daniel Tóth, Leo Cápay, Marcel Smatana, Filip Grman, Kristián Mandúch, Samuel Mandúch a Daniel Schlosser.

Ako vždy, najskôr sa všetci menovaní zúčastnili súťaže v KATA. Naši najmladší, ešte stále škôlkári – Daniel Tóth a Leo Cápay nastúpili v kategórii 5. ročných chlapcov. Tentokrát najlepšie zacvičil Danko a stal sa víťazom kategórie. Leo získal druhé miesto. Obaja malí karatisti si svojím cvičením vyslúžili potlesk publika. Daniel a Leo ešte nastúpili aj v kategóriách 6-7 ročných chlapcov a aj tu sa im darilo. Leo k striebru pridal ešte bronz. Daniel pridal k zlatu ešte striebro v kategórii pokročilých chlapcov a bronz v kategórii začiatočníkov. V lepšom umiestnení mu v oboch kategóriách chlapcov zabránil jeho klubový kamarát Marcel Smatana, ktorý ani v jednej kategórii chlapcov 6-7 ročných nenašiel premožiteľa a stal sa opäť víťazom kategórií začiatočníkov a aj pokročilých. Podľa očakávania zlato získala Ingrid Marková v kategórii mladších žiačok 8-9 ročných začiatočníčok a k nemu pridala ešte aj striebro medzi pokročilými mladšími žiačkami. Ani mladší žiaci Filip Grman a Kristián Mandúch nezaostali a k rozbehnutému medailovému ťaženiu pridali ďalšie cenné kovy. Kristián v kategórii pokročilých mladších žiakov obsadil krásne 2. miesto a Filipko 3. miesto. Medzi staršími žiačkami 10-11 ročnými jednoznačne dominovala Stella Patai, ktorá všetky svoje súperky prevyšovala kvalitou cvičenia a zaslúžene vyhrala nielen kategóriu začiatočníčok, ale aj kategóriu pokročilých starších žiačok. Samuelovi Mandúchovi sa tiež v tvrdej konkurencii starších žiakov 10-11 ročných začiatočníkov podarilo prebojovať sa až do finále, tu však už nestačil na víťaza kategórie a obsadil konečné 2. miesto. Samo nastúpil aj medzi mladšími dorastencami a aj tu sa mu medzi vekovo staršími chlapcami darilo a obsadil 3. miesto. Úspechy v KATA korunoval ziskom zlata Daniel Schlosser, ktorý suverénne zvíťazil v kategórii kadetov. Veľká škoda, že nastúpiť kvôli chorobe nemohli Martin Šípek a Radovan Skaličan, ktorí by isto získali ďalšie cenné kovy.

Do športového zápasu KUMITE nastúpili Ingrid Marková, Stella Patai, Kristián Mandúch a Filip Grman. Ziskom dvoch zlatých medailí sa zaradil medzi najúspešnejších zápasníkov Kristián, ktorý prevalcoval súperov v kategórii mladších žiakov začiatočníkov a aj pokročilých. Zlato získala aj Stella v kategórii starších žiačok začiatočníčok nad 40 kg. Medailami ešte k úspechu v KUMITE prispela aj Ingrid, ktorá získala vo svojich kategóriách dve bronzové medaily a Filip, ktorý získal ešte jedno striebro a jeden bronz.

Karate klub Topoľčany reprezentovalo na tejto súťaži iba 9 pretekárov, ktorí však získali spolu až 23 medailí (10 zlatých, 6 strieborných a 7 bronzových), takže na jedného pretekára pripadlo získanie takmer troch medailí, čo predstavuje obrovský úspech pre pretekárov a ich trénerov Ingrid Markovú a Michala Rusnáka. Klub zároveň patril k najúspešnejším klubom krajského pohára a v súťažiach KATA bol dokonca ziskom 7 zlatých medailí jednoznačne najlepší spomedzi 19 zúčastnených klubov Slovenska!