Sobota, 24. február, 2018 | Meniny má Matej

Neuveriteľný obrat na Spiši

Zverenci Ľubomíra Hurtaja si vezú cenné tri body, hoci v 23. minúte prehrávali už o tri góly.

Topoľčany natiahli šnúru výhier na číslo tri.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Spišská Nová Ves - Topoľčany 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)

Topoľčianski hokejisti cestovali na Spiš po dvoch výborných domácich výkonoch. Na východe republiky sa hral vyrovnaný hokej, ale domáci sa ujali vedenia po góle Finduru. V 15. minúte bol vylúčený Kalináč a domáci trestali gólovo – 2:0. V úvode druhej tretiny Hamráček zvýšil vedenie domácich už na 3:0, a Spišská Nová Ves tak mala vykročené za víťazstvom. Potom sa ale na Spiši začali diať veci. V polovici zápasu hrali Topoľčany presilovú hru piatich proti trom v trvaní jednej minúty. Tú síce nevyužili, ale pri presilovke piatich proti trom skóroval Nitriansky – 3:1. Hostia zrazu ožili, bolo ich plný ľad, čo vyústilo v 37. minúte do gólu na 3:2, keď sa presadil Gašparovič. V druhej časti hry hostia už viac gólov nepridali, hoci súpera prestrieľali vysoko 21:8! Aj v záverečnej tretine boli hostia hokejovejší a v 49. minúte Gašparovič nabil Laššovi, ktorý vyrovnal – 3:3. Ubehlo len 29 sekúnd a Kalináč potvrdil svoje kanonierske schopnosti – 3:4. Topoľčany sa dostali do vedenia a umnou hrou vzadu už tesné vedenie udržali. Topoľčany tak v Spišskej Novej Vsi vybojovali veľmi dôležité tri body do tabuľky.

Góly: 8. M. Findura, 16. M. Giľák, 23. L. Hamráček – 34. E. Nitriansky, 37. J. Gašparovič, 49. D. Laššo, 50. M. Kalináč. Rozhodovali Mihaľov – Vall, Šimaľ, vylúčenia 7:5, presilovky 1:1, oslabenia 0:0. HC: Račko – Ďurčo, Kohút, Hrudík, Král, Nitriansky, Hruška, Ficel – Kluka, Kalináč, Nemček – Priganc, Dobrý, Pekarčík – Šuba, Laššo, J. Hudec – Gašparovič, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Na východ republiky sme cestovali s tým, že chceme natiahnuť našu víťaznú sériu. Zápas sme dobre rozbehli, dostávali sme sa do šancí, ale nedokázali sme ich premeniť do gólu. Domáci z dvoch vážnejších ohrození sa ujali dvojgólového vedenia. V druhej tretine sme chceli niečo s výsledkom urobiť, ale prihrali sme súperovi na tretí gól. Po góle sme sa rýchlo otriasli a od polovice zápasu bolo na ľade iba jedno mužstvo. Boli sme agresívni, pohyblivejší a kompaktnejší na ľade a konečne sme začali premieňať aj šance. Mužstvo ukázalo svoj charakter, keď sme podali azda najlepší výkon v tejto sezóne na súperovom ľade. V zápase sme zaslúžene vyhrali a získali dôležité tri body.

Ostatné výsledky 31. kola: Martin B – Pov. Bystrica 2:3, Skalica – Detva 6:4, Prešov – Michalovce 3:5.

1. Michalovce 29 20 2 1 6 122:69 65

2. Detva 29 20 1 2 6 128:61 64

3. Prešov 29 18 2 1 8 115:70 59

4. Skalica 28 14 1 3 10 96:82 47

5. Topoľčany 28 12 4 0 12 93:86 44

6. Sp. Nová Ves 28 12 1 2 13 84:89 40

7. Trnava 28 11 0 3 14 93:118 36

8. Pov. Bystrica 29 5 2 1 21 68:122 20