Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Skvelý výkon na plný bodový zisk nestačil+FOTO

Po štyroch výhrach v rade narazili hokejisti Topoľčian na lídra súťaže.

Topoľčany v domácom zápase zanechali dobrý dojem, v nájazdovej lotérii sa usmialo šťastie na hostí. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Michalovce 3:4sn (0:2, 1:0, 2:1)

Hostia mali v Topoľčanoch raketový vstup do zápasu, keď z prvého útoku otvorili skóre. Cúttovu strelu Račko vyrazil, poskakujúci puk na bránkovej čiare doklepol do siete Banovský – 0:1. Domácich gól zaskočil a hostia mohli ísť do dvojgólového vedenia, ale prekonaného Račka zastúpil na čiare domáci obranca, ktorý puk vyrazil. Domáci sa postupne preberali, začali sa tlačiť dopredu, dokonca nevyužili viac ako minútovú presilovku štyroch proti trom. Boli to ale opäť hostia, ktorí vyrazený puk Račkom, dorazili opäť do prázdnej bránky – 0:2. Topoľčany sa predčasne z gólu radovali v 20. minúte, ale presný zásah navrátilca do zostavy Podstavka neplatil pre tesný ofsajd.

V druhej tretine domáci jasne ovládli hru a prakticky celá druhá časť sa odohrávala iba v obrannom pásme hostí. Topoľčany si svojou aktívnou hrou vypracovali až štyri presilovky v rade, ale hostia výbornou obrannou hrou sa ubránili. Až piate vylúčenie v druhej časti dokázali domáci potrestať, keď sa strelou od žŕdky prezentoval obranca Nitriansky – 1:2.

Aj do poslednej tretiny vstúpili domáci s veľkou aktivitou, opäť si vynútili faul hosťujúceho hráča a v 43. minúte Hegyi doklepol počas presilovky puk do siete – 2:2. Domáci sa z vyrovnania radovali len presnú minútu, keď Michalovce po peknej kombinačnej akcii šli opäť do vedenia – 2:3. Domáci po góle hostí aj naďalej zovierali Michalovce vo vlastnej obrannej tretine, zaslúžené vyrovnanie pripravil Nitriansky Hegyimu, ktorý prepálil brankára hostí – 3:3. Až do konca zápasu sa snažili domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale pozorný brankár už puk za svoj chrbát nepustil.

V predĺžení mali blízko ku gólu domáci, dvakrát neuspel v dobrých šanciach Kalináč, nebezpečne pálil aj Podstavek. O víťazovi tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, v siedmej sérii o výhre hostí rozhodol L. Ščurko.

Nájazdový film – začínali hostia: 1. séria: Cútt – 0:1, Podstavek – 1:1. 2. séria: Luchnikov – 1:2, Kluka – 2:2. 3. séria: Baláž – nedal, Kalináč – nedal. 4. séria: začínali už domáci: Podstavek – nedal, Cútt – nedal. 5. séria: Kráľ – 3:2, Ščurko – 3:3, 6. séria: Hegyi – nedal, Luchnikov – nedal. 7. séria: Tábi – nedal, Ščurko – 3:4.

Góly: 40. E. Nitriansky, 43. a 50. D. Hegyi - 1. T. Banovský, 18. A. Výhonský, 44. G. Luchnikov, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Ščurko. Rozhodovali Valachovič – Drblík, Makúch, vylúčenia 2:9, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, 760 divákov. HC: Račko – Ďurčo, Kohút, Hrudík, Král, Nitriansky, Bytričan, Ficel, Šťastný – Nemček, Kalináč, Kluka – Priganc, Dobrý, Tábi – Šuba, Laššo, Pekarčík – Hudec, Hegyi, Podstavek, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): S týmto zápasom môžem byť spokojný. Škoda len prvej tretiny, ktorú sme začali s veľkým rešpektom. Od druhej tretiny sme boli lepším mužstvom a dominovali sme na ľade. Škoda nevyužitých presiloviek, i keď musím uznať kvalitu Michaloviec, ktoré výborne bránili oslabenia a hlavne blokovali strely. Šance na výhru v riadnom hracom čase sme mali niekoľko, rovnako tak aj v predĺžení. Mrzí ma, že sme druhý extra bod doma nezískali, ale napriek tomu môžeme byť spokojní s výkonom. Som hrdý na hráčov, pretože proti tak silnému mužstvu dokázali dvakrát vyrovnať. Verím, že týmto výkonom sme zároveň pozvali našich fanúšikov aj na ďalšie domáce zápasy.

Ostatné výsledky 33. kola: Prešov – Skalica 6:1, Sp. Nová Ves – Pov. Bystrica 4:0, Martin B – Trnava 2:5.

1. Michalovce 30 20 3 1 6 126:72 67

2. Prešov 31 20 2 1 8 124:72 65

3. Detva 30 20 1 2 7 129:64 64

4. Skalica 30 15 1 3 11 102:91 50

5. Topoľčany 30 13 4 1 12 101:92 48

6. Sp. Nová Ves 30 14 1 2 13 97:89 46

7. Trnava 30 12 0 3 15 100:125 39

8. Pov. Bystrica 31 5 2 1 23 71:131 20