O výsledku rozhodla posledná tretina, čo sa dialo v Detve?

Topoľčianski hokejisti po výborných výkonoch prehrali na nulu v Detve.

Hokejisti Topoľčian vonku gólovo mlčali.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Detva – Topoľčany 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)

Po celý zápas sa hral prakticky vyrovnaný zápas, Topoľčany živili nádej na výborný výsledok až do záverečnej tretiny. Vstup do tretej tretiny hosťom ale nevyšiel, keď už po jedenástich sekúnd z hry sa presadil Hrušík – 1:0. Ubehlo len 60 sekúnd a Šedivý pridal druhý gól domácich - 2:0. Hostí tieto dva góly zaskočili a Fekiač upravil už na 3:0. V ďalšom priebehu sa hostia snažili niečo s výsledkom urobiť, ale domáci v závere už len prikrášlili výsledok na konečných 5:0.

Góly: 41. L. Hrušík, 42. F. Šedivý, 45. P. Fekiač, 50. I. Zorvan, 54. J. Žilka. Rozhodovali Hatala – Mráz, Krajčík, vylúčenia 7:7, vyššie tresty: 38. Dobrý (Topoľčany) - 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky a oslabenia 0:0, 297 divákov. HC: Račko – Ďurčo, Kohút, Hrudík, Král, Nitriansky, Bystričan, Ficel – Tábi, Kalináč, Kluka – Priganc, Dobrý, Pekarčík – Šuba, Laššo, Šťastný – J. Hudec, Hegyi, Gašparovič, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, pretože sme dve tretiny bojovali a držali sme nerozhodný výsledok 0:0. Dostávali sme sa aj do šancí, tie sme ale nedokázali využiť. V úvode tretej tretiny sme inkasovali dva góly, ktoré nás zlomili. Avšak, nie som si istý, či by sme v Detve bodovali aj nebyť tých dvoch gólov, pretože sa tam diali určité veci, ktoré hokeju absolútne nepatria a kompetentní by sa mali nad tým zamyslieť. Mrzí ma, že napriek tomu, že chalani siahli až na dno síl, nedokázali sme bodovať. Teraz sa musíme pripraviť na utorkový šesťbodový zápas, v ktorom na domácom ľade privítame Skalicu.

Ostatné výsledky 34. kola: Pov. Bystrica – Prešov 5:6, Michalovce – Martin B 5:1, Trnava – Sp. Nová Ves 4:3sn.

1. Michalovce 31 21 3 1 6 131:73 70

2. Prešov 32 21 2 1 8 130:77 68

3. Detva 31 21 1 2 7 134:64 67

4. Skalica 30 15 1 3 11 102:91 50

5. Topoľčany 31 13 4 1 13 101:97 48

6. Sp. Nová Ves 31 14 1 3 13 100:93 47

7. Trnava 31 12 1 3 15 104:128 41

8. Pov. Bystrica 32 5 2 1 24 76:137 20