Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Šesťbodový zápas pre hostí

Topoľčianski hokejisti doma nebodovali, Skalica navýšila náskok na 4. mieste.

Podstavek sa zapísal do streleckej listiny, jeho gól ale na body napokon nestačil(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

35. kolo

Topoľčany – Skalica 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Domáce Topoľčany nastúpili posilnené o Eduarda Šimuna, ktorý prišiel na krátke hosťovanie z extraligového Trenčína. Domáci mali dobrý vstup do zápasu, hosťujúceho brankára ostreľovali z každej možnej pozície, ale udrelo na druhej strane, keď Vaškovič prehodil ležiaceho domáceho brankára – 0:1. Po góle sa domáci ešte viac tlačili do zakončenia a uzdravený Podstavek predsa len vyrovnal – 1:1. V druhej tretine mali domáci lepší vstup do zápasu, Dobrý peknou strelou poslal domácich do vedenia – 2:1. Ďalšie príležitosti ale pochytali brankári na oboch stranách. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 34. minúte, kedy hrali domáci hráči presilovku. Po zlej prihrávke sa k puku dostal Vereš, ktorý svoj nájazd zakončil gólovo – 2:2. V tretej tretine sa hral rýchly hokej z jednej strany na druhú, až Knyazev prekonal Račka a poslal hostí do vedenia – 2:3. O pár minút mal obrovskú príležitosť na vyrovnanie Tábi, ale sám pred brankárom trestuhodne míňa. Na druhej strane Dvonč našiel štrbinku medzi betónmi Račka a bolo 2:4. Posledné dve a pol minúty hrali Topoľčany bez brankára, skóre sa ale už nezmenilo.

Góly: 12. A. Podstavek, 21. Ľ. Dobrý – 9. Vaškovič, 34. Vereš, 48. Knyazev, 58. Dvonč. Rozhodovali Krist – Krajčík, Mráz, vylúčenia 5:6, presilovky 0:0, oslabenia 0:1, 762 divákov. HC: Račko – Ďurčo, Kohút, Hrudík, Král, Nitriansky, Bystričan, Hruška, Ficel – Tábi, Kalináč, Kluka – Šimun, Dobrý, Podstavek – Šuba, Pekarčík, Priganc – Hudec, Laššo, Gašparovič, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Zápas sme nezvládli a síce sme chceli bodovať naplno, chýbal nám pohyb a hlavne agresivita v osobných súbojoch. Na mužstve je vidieť, že táto porcia zápasov v tak krátkom slede je veľmi náročná. Sám nepochopím tento žreb I. ligy, príde mi zbytočne pred sviatkami, a aj počas nich, odohrať toľko zápasov v tak nahustenom termínovníku. Absolútne nám nehrá do karát ani fakt, že vždy tie mužstvá, proti ktorým hráme, majú pred zápasom s nami voľno. Tak to mala Detva v minulom kole, teraz rovnako aj Skalica a vo štvrtok ideme na ľad Prešova, ktorý mal zas voľno v tomto kole... K tomu sa navyše pridali zranenia, či choroby niektorých našich hráčov. Škoda gólu počas našej presilovky a síce sme sa v tretej tretine snažili strhnúť víťazstvo na našu stranu, no nepodarilo sa nám to. Bol to remízový zápas, ktorom rozhodol šťastný gól hostí. Teraz sa musíme dať rýchlo dokopy a ísť ďalej.

Ostatné výsledky 35. kola: Trnava – Pov. Bystrica 8:3, Martin B – Detva 2:7, Sp. Nová Ves – Michalovce 4:3.