Na Považí strieľali len hostia, čo povedal po stretnutí tréner Hurtaj?

Topoľčany na Považí súpera vôbec nešetrili.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Pov. Bystrica – Topoľčany 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)

Hokejisti Topoľčian cestovali na Považie aj s novou posilou. Čech Martin Koutník pôsobil v minulej sezóne v Nových Zámkoch.

Hosťujúci hokejisti si na konto pripísali tri body za jasnú výhru. Topoľčany si už v prvej minúte vybojovali presilovú hru, ktorú aj gólom Nitrianskeho využili – 0:1. V ďalšom priebehu sa hral iba priemerný hokej, hosťom sa ale podarilo vsietiť druhý gól, keď bol vylúčený Kluka. V oslabení vysunul Ďurčo Kalináča, ktorý zvýšil na 0:2.

V prostrednej časti po tretej gólovej asistencie Ďurča upravil stav stretnutia počas presilovky Kalináč už na 0:3. Tlak hostí neustával a v 37. minúte Šťastný zvyšoval na 0:4. O necelú minútu nabil Ďurčo Klukovi, ktorý strelil piaty gól hostí. Práve hosťujúci zadák Juraj Ďurčo pri prvých piatich góloch si pripísal na konto až štyri gólové asistencie.

Do záverečnej tretiny Topoľčany striedali brankárov, Račka nahradil Komžík, ktorý si tiež udržal čisté konto. Gólostroj hostí pokračoval naďalej, v 46. minúte si strelecky účet v topoľčianskom drese otvoril Martin Koutník – 6:0. V 49. minúte zvyšoval Pekarčík na 7:0 a posledný gól v záverečnej minúte dosiahol i Priganc. Topoľčany zaslúžene vysoko vyhrali.

Góly: 3. E. Nitriansky, 19. a 25. M. Kalináč, 37. P. Šťastný, 38. M. Kluka, 46. M. Koutník, 49. F. Pekarčík, 60. D. Prigang. Rozhodovali Vojtek – Peterka, Ševčík, vylúčenia 7:2, presilovky 0:2, oslabenia 0:1, 134 divákov. HC: Račko (41. Komžík) – Ďurčo, Kohút, Hrudík, Král, Ficel, Bystričan, Nitriansky, Gašparovič – Podstavek, Kalináč, Kluka – Priganc, Dobrý, Pekarčík – Koutník, Laššo, Tábi – J. Hudec, Šťastný, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Odohrali sme prvý zápas po sviatkoch, nakoľko sme na 2. sviatok vianočný mali voľno a bolo to na nás aj vidieť. Začali sme vo vlažnom tempe, no podarilo sa nám využiť presilovku a dostali sme sa do vedenia. Od druhej tretiny sme ale už úplne ovládli dianie na ľade. Boli sme agresívnejší, lepšie sme korčuľovali a zápas sme doviedli do zaslúženého víťazstva. Trochu som však sklamaný s našou efektivitou, na ktorej musíme ešte stále popracovať. Aj keď vyhrávate vyšším gólovým rozdielom, tak jednoducho vyložené šance musíte premieňať a nie sa k zakončeniam stavať laxne. Na druhej strane som ale spokojný, že chlapci toto stretnutie odmakali a ôsmimi gólmi pozvali fanúšikov na piatkový domáci zápas proti Martinu B. Máme tri body, ideme ďalej.

Ostatné výsledky 38. kola: Michalovce – Detva 3:4sn, Trnava – Skalica 2:5, Sp. Nová Ves – Prešov 3:2pp, Martin B mal voľno.