Tri body zostali doma, hetrik Dobrého+FOTO

Topoľčianski hokejisti v poslednom zápase v roku 2016 zaslúžene vyhrali.

Ľuboš Dobrý (vľavo) dosiahol v domácom zápase hetrik.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Martin B 7:4 (5:2, 1:1, 1:1)

Úvod zápasu patril domácim hráčom. Už v 2. minúte naštartoval domácich Priganc, ktorý peknou strelou otvoril skóre zápasu – 1:0. Ubehli necelé dve minúty a Kluka zvýšil vedenie domácich. Zdalo sa, že Topoľčany poľahky dovedú zápas do víťazného konca, no na druhej strane Ferleťák o minútu skorigoval stav na 2:1. Domáci aj naďalej hrali dobrý kombinačný hokej a po akcii celého útoku strieľa Podstavek tretí gól domácich. Aj na tento gól hostia dokázali odpovedať, keď v 15. minúte Poliaček znížil na 3:2. Záver prvej časti patril domácim. Dobrý peknou strelou do vinkľa zvýšil na 4:2 a v záverečnej sekunde po vyhranom buly doklepol puk do siete Král – 5:2.

Do druhej časti vstupovali domáci s trojgólovým vedením, ale nebezpeční boli skôr hostia. Tí sa tlačili dopredu, dokonca si vybojovali aj presilovú hru. Domáci sa ubránili a po jednom z protiútokov strelil Dobrý svoj druhý gól v zápase, keď ho ideálne spoza bránky našiel Priganc. Ani stav 6:2 ale hostí nepoložil, tí aj naďalej aktívnou hrou si vypracovali šance a pri vylúčení Krála sa po akcii celého útoku presadil Šalka – 6:3. Domáci ovládli hru až v závere druhej časti, ale miesto streleckého zakončenia sa miestami utápali až v príliš kombinačnej hre.

V záverečnej tretine hostia potrestali hákovanie Dobrého gólom na 6:4. Drámu v závere ale nepripustil práve Dobrý, ktorý tretím gólom v 50. minúte dosahuje svoj hetrik a Topoľčany opäť vedú o tri góly – 7:4. Zápas sa potom už len dohrával, v búrlivej atmosfére a pred výbornou diváckou kulisou sa z výhry zaslúžene tešil domáci celok.

Góly: 2. D. Priganc, 4 M. Kluka, 12. A. Podstavek, 18., 25. a 50. Ľ. Dobrý, 20. M. Král – 5. K. Ferleťák, 15. F. Poliaček, 36. M. Šalka, 43. Barto. Rozhodovali Píšťanský – Drblík, Makúch, vylúčenia 6:2, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, 870 divákov. HC: Račko – Ďurčo, Ficel, Nitriansky, Bystričan, Král, Hrudík, Kohút – Kluka, Podstavek, Kalináč – Koutník, Šťastný, Gašparovič – Priganc, Pekarčík, Dobrý – Tábi, Hudec, Laššo, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Pred zápasom som chalanom prizvukoval, že konečný výsledok sa bude odvíjať len od toho, ako k tomuto stretnutiu pristúpime. Začiatok zápasu nám vyšiel, rýchlo sme sa ujali vedenia 2:0 a v týchto fázach hry som bol spokojný s prístupom hráčom, nasadením i korčuľovaním. Potom zbytočne začal každý hrať len sám na seba a zo zápasu sa tak stala dráma. Výsledok síce hovorí jasnou rečou, ale vyhrať sme mohli aj vyšším rozdielom. Je mi ľúto najmä ľudí, ktorí sa prišli pozrieť na dobrý hokej, no nám sa strelecky nedarilo. Na druhej strane ale treba dodať, že je ťažké sa prispôsobiť martinským mladým hráčom, v podstate juniorom. Sme však radi za tri body.

Ostatné výsledky 39. kola: Skalica – Michalovce 2:3, Detva – Pov. Bystrica 9:3, Prešov – Trnava 10:2, Sp. Nová Ves mala voľno.