Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Doma zakopli

Hokejisti Topoľčian po troch výhrách v rade nestačili doma na nevyspytateľnú Trnavu.

Hokejisti sériu troch výhier zakončili domácou prehrou.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Topoľčany – Trnava 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

Úvod zápasu, ako už tradične, patril domácim. Po presilovkovom góle Nitrianskeho sa Topoľčany ujali vedenia 1:0. Hostia ale ešte v prvej tretine otočili vývoj zápasu, keď Okoličány potrestal vylúčenie Priganca a v 15. minúte poslal hostí po prvýkrát do vedenia Beták – 1:2. V prostrednej časti sa hral už vyrovnanejší hokej, v ktorom dominovali brankári na oboch stranách. V 24. minúte vyrazenú strelu Račka dorazil do siete Nino Szalay, ktorý odišiel do Trnavy práve z Topoľčian – 1:3. Topoľčany sa snažili niečo s nepriaznivým skóre urobiť, ale hosťujúci brankár Košarišťan bol pozorný. Ten si zároveň v 35. minúte poradil aj s trestným strieľaním, ktoré hlavný rozhodca nariadil za faul. V záverečnej tretine si domáci hráči svojou aktivitou vybojovali presilovú hru, ktorú v 43. minúte využili po góle Ďurča – 2:3. Následne sa na ľadovej ploche strhla poriadna mela, dvaja domáci hráči dostali trest na päť minút a plus do konca zápasu, z hosťujúcej strany rovnaký trest dostal jeden hráč. Hostia tak hrali päťminútovú presilovku, ktorú zásluhou Čunderlíka aj využili – 2:4. Topoľčany už v 53. minúte znížili počas presilovky opäť len na rozdiel jediného gólu – 3:4. V závere sa domáci tlačili do zakončenia, ale pozorná hosťujúca obrana už drámu nepripustila, keď sa Trnava ubránila aj v oslabení.

Góly: 9. E. Nitriansky, 43. J. Ďurčo, 53. M. Kluka – 10. Okoličány, 15. Beták, 24. N. Szalay, 48. Čunderlík, rozhodovali Vojtek – Jurčiak, Hanko, vylúčenia 2:7 na dve minúty, vyššie tresty: Hruška 5+DKZ, Hudec 5+DKZ – Ševčík 5+DKZ, presilovky 3:2, oslabenia 0:0, 820 divákov. HC: Račko – Hrudík, Král, Ďurčo, Kohút, Hruška, Nitriansky, Bystričan, Ficel – Podstavek, Laššo, Kluka – Priganc, Dobrý, Pekarčík – Šuba, Hegyi, Berák – Hudec, Šťastný, Gašparovič, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): V stretnutí sme chceli potvrdiť tri dovezené body zo Spišskej Novej Vsi, čo sa nám ale nepodarilo. Prvých desať minút bolo z našej strany vynikajúcich, ujali sme sa aj vedenia. Následne sme sa dopustili dvoch zbytočných chýb a Trnava otočila skóre vo svoj prospech. V ďalších minútach sa hral dosť vyhecovaný zápas a hoci sme mali viacero šancí na vyrovnanie, vytúžený vyrovnávajúci gól sme nedosiahli. Mrzí ma päťminútové vylúčenie v záverečnej tretine, pretože niektoré situácie sa mali riešiť s chladnejšou hlavou. Tým sme sa pripravili o možnosť vyrovnania. V zápase sme tri body stratili, teraz ich budeme musieť dohnať v stretnutiach so silnými súpermi.

Ostatné výsledky 41. kola: Sp. Nová Ves – Martin B 4:2, Prešov – Detva 6:2, Skalica – Pov. Bystrica 7:0.

1. FOTO: Z vodnej nádrže vytiahli auto s dvomi mŕtvymi ľuďmi Foto 284